Skocz do zawartości
sewer

BK Supermarines 200 Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślę o zmianie odpieniacza z Ati PC 200i na BK supermarines 200.

Czy ktoś używa tego modelu? Mam dostępną wysokość w sumpie około 57-58cm. Wygląda że oprócz 200mini i Poprzedniego modelu SM 200 ze stajni Bubble Kinga nic mi nie wejdzie. Nowy model SM 200 ma już 61cm wysokości. Mini nie chcę bo będzie dla mnie w sam raz a chcę odpieniek rozwojowy i żeby " wyżyłował" wodę. Czy będzie duża różnica między Ati 200i a BK SM 200? Ati ciągnie niby ponad 2800L powietrza ale ponoć to nie wszystko.

Może są jakieś inne mocne odpieniacze (maks wys.57cm i szerokość rury 20cm) sensowne dla mojego 630l w obiegu mocno obciążonego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy to zostaje jedynie red skim 200 prestiż ale on ma 58cm wysokości ,choć myślę że 1cm dałoby się obniżyć :ninja:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tego ATI nie jesteś zadowolony? powód zmiany to tylko chęć posiadania nowej zabawki...( ja tam czasami mam;) czy jakiś problem? mam możliwosć kupienia tanio ati 250...teraz mam diy na pompie tunze od sebastka (Black pearl) i jestem zadowolony...jednak myśle o małej zmianie systemu....na ciut większy....i black pearl mi nie wystarczy....

jest dużo różnych opinii dot. ATI...teraz wszyscy zachłystują sie BK....


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam czasami wrażenie że tak sami się nakrecamy a marketing firm robi swoje.Ja przy moim 600l mam odpieńka od sebastka na pompie tunze i bije piane aż miło.

Pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy to zostaje jedynie red skim 200 prestiż ale on ma 58cm wysokości ,choć myślę że 1cm dałoby się obniżyć :ninja:

Red skim nie chcę bo zaprzyjazniona firma zaprzestała "suportu" produkowanego przez siebie kiedyś sprzętu. Jest tu dość dużo skarg na ten temat :(

Jeśli chodzi o chęć zmiany z próżności to pewnie jest coś na rzeczy. Choć wydaje mi się że taki SM 200 by trochę więcej pozamiatał brudu z akwa i wyżyłowałby bardziej wodę.

Niby Ati jest ok. ale wydaje mi się że potrzebuję bardziej przewymiarowany odpieniacz na peletki i probiotykę.

Czy ktoś używa tego Supermarines? Czy jest jakaś różnica w wydajności w porównaniu z DeLuxem ?

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokosc 55cm od BK SM200 by Ci pasowala o ile kupisz uzywke.

Czy jesteś zadowolony ze swojego BK 200? Wydajność ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam, ale starsza, nizsza wersje. Nie umiem powiedziec jak sie ma w porownaniu do DL, ale to chyba ta sama pompa (nie wiem na 100%).


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester : Czyli masz SM ? Jak on się spisuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam czasami wrażenie że tak sami się nakrecamy a marketing firm robi swoje.Ja przy moim 600l mam odpieńka od sebastka na pompie tunze i bije piane aż miło.

Pozdr.

ja też jestem bardzo zadowolony ale planuję zmianę na jakieś 850 w obiegu i będzie za mały...alternatywę mam albo nowy większy diy albo coś komercyjnego ....i przyglądam się takim dyskusjom...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile, bardzo dobrze. Mialem jednak problemy ze startem bo dysze mialem 22mm zamiast 19mm. Od kiedy wymienilem dysze dziala bardzo dobrze. Jedyny minus to chyba to ze jest bardzo wrazliwy na tluste zarcie np wzbogacane Omega3 - natychmiast siada.

Wiecej o BK w tym watku >>> http://nano-reef.pl/topic/50819-prosze-o-wyjasnienie-fenomenu-bubble-kinga/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz - dzięki jak pisałem mam tylko 57cm miejsca.

Tester Wątek czytałem. Od tłustego żarcia to chyba wszystkie odpieniacze siadają.

Wszystko wskazuje że będę migrował do większego baniaczka więc będę miał nowy stelaż i sump. Tym razem będzie już dużo miejsca na większy odpieniacz. Na pewno coś mocniejszego niż Ati PC 200i tam stanie... :robo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys mialem ap850 i jak uwazalem ze mi malo dolozylem 1000 multi do ap i znacznie to poprawilo . Jak stawiasz nowy zbiornik to problemu nie bedzie a jak zostawiasz i masz niewystarczajacy to zawsze mozesz dodac drugi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile, bardzo dobrze. Mialem jednak problemy ze startem bo dysze mialem 22mm zamiast 19mm. Od kiedy wymienilem dysze dziala bardzo dobrze. Jedyny minus to chyba to ze jest bardzo wrazliwy na tluste zarcie np wzbogacane Omega3 - natychmiast siada.

Wiecej o BK w tym watku >>> http://nano-reef.pl/...u-bubble-kinga/

to, ze siada to ok, ale czy nie przelewa jak zaczyna pienic na nowo? chociaz raz przelal?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelal, przelal. Srednio raz na miesiac wpadnie na pomysl przelania. Zupelnie bez, wydawaloby sie, realnego powodu. Bez karmienia, bez dolewania niczego. Ot , jakby zyl wlasnym zyciem :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS4:

Dwa odpieńki to słaby pomysł dla mnie... Czyszczenie jednego to dla mnie wyzwanie a co dopiero dwa ;)

Wietkong: kiedyś pytałem tu na forum o Double Cona ale nikt go nie używał do tej pory. Specjaliści mówili że to nowa konstrukcja i poza tym stożek a oni się takimi brzydzą :)

Masz takiego? Jak Ci się sprawuje ten Double Cone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę kiepsko jak przelewa. Ciekawe czy tylko Twój czy wszyscy posiadacze maja wlasnozyjace odpieniacze :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wersji Supermarin, tylko MINI 180, ale u mnie też po podaniu czegoś tłustego odpieniacz siada, natomiast ani razu nie zdarzyło się,aby odpieniacz przelał, zawsze jak siada to potem wraca do swojej normalnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przelewania to nie wydaje mi się, aby był to comiesięczny "kaprys" odpieniacza. IMHO coś musi się dziać z nazwijmy to biologiczno-napięciowymi parametrami wody. Jakaś przyczyna tego musi być, przyczyna którą nie koniecznie musimy od razu skojarzyć ;)


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium od 3 miesięcy (520 l w obiegu) i tyle własnie działa BK DC 200 bez regulacji sprawuje się bardzo dobrze po doregulowaniu "podpienia" mocniej przy karmieniu dość czuły na poziom wody bardzo cichy ale potrzebuje trochę miejsca - osobno pompa wykonanie tak jak to w BK. Na razie wad brak może to że NO3 cały czas 0 i nie moge zbić PO4 (przekarmiam i nadal 0) chyba zacznę go wyłączać na kwilke...


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam przemyślenia ... Czego niby brakuje temu mojemu Ati PC 200i?

Zasysa 2800l powietrza, pieni ładnie, nie przelewa, jest cichy, teraz po zmianie dyszy nie czyściłem go od początku stycznia...

Poniżej filmik z pienienia. Urobek z dwóch dni tak troche bardziej na mokro niż na sucho...

Ponoć mam jeszcze egzemplarz z tą samą pompą , która jest w 250i...

Jak widzicie jakość tego? Można spodziewać się dużej różnicy wymieniając na BK SM 200 w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeje temat - a mianowicie chodzi mi o odpieniacz Bubble King Double Cone 200 ?

Posiada ktoś może ten model ?

Stoję przed wyborem kupna nowego odpieniacza i tak czytając wątki o różnych modelach BK zastanawiam się nad jego kulturą pracy i ustawieniem jego pracy - czy są jakieś problemy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem taki odpieniacz, pracuje dobrze, porównywalnie do reszty BK i Vertexów w tym rozmiarze, jedyne co od razu mnie powaliło na kolana to brak gąbki w tłumiku powietrza... musiałem napchać waty:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.