Skocz do zawartości
dzym

Balling Aquaforest - stosowanie ? używa ktoś?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.09.2014 o 23:45, Arduan napisał:

Karolu, zacznijmy od tego co to jest Metoda Ballinga, jek dobrze pamiętam, genialnie rozpisał to Damian.

Metoda uproszczona to CaCl2, NaHCO3 i SBS, czasami MgCl2 ew. MgSO4.

Plyny rozrobione, dostępne w sprzedaży, to raczej są mieszanki podobne do właściwej Metody Ballinga.

SBS może zawierać wapń i węglany, ale ich ilości są bardzo małe w stosunku do tuch podawanych w pozostałych dwóch plynach. Ale skoro są, to na parametry wpływają. Drugie ale, akwarysta widząc wzrost parametru którym się kieruje, przykręca wlew wszystkich trzech plynów, widząc spadek podkręca. Po jakimś czasie ustali w miarę stały wlew na dłuższy czas, czyli de facto, wplyw SBS na podstawowe parametry bedzie niezauważalny.

Wydaje mi się jednaj, ze źle interpretujesz "dawka zalecana". Jest to albo dawka startowa, którą za jakiś czas zmodyfikujesz, albo dawka która np wywoła wzrost o ileś w jakiejś objętości :-).

Co do magnezu, jak widzisz, każde akwarium jest inne. Ha magnezu nie daję. Konsumpcja raczej zerowa nie jest, czyli wystarcza to co jest w SBS (chyba).

O znalazłem:

http://seaforum.pl/viewtopic.php?f=19&t=58

http://blog.reefmania.pl/pod-lupa-balling-method-130

Może ktoś poradzi,wiem że to stary wątek ale mnie strasznie zaciekawił.Od miesiąca stosuje balling AF 1+2+3 i nie mogę dojść do ładu z 3 czyli z Mg-to oczywiście SBS.

kh utrzymuje na stałym 8,2.Ca troszkę więcej a Mg to szkoda gadać,5 dawek więcej na pompce niż Kh.Kh-12ml , Mg-17ml.To wszystko podzielone po 1ml na dobę.Prosiłbym

o odpowiedź co nie jest tak i co zrobić.Podobno wszystko powinno podawać się w równych ilościach.W równych dawkach mg spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.