Skocz do zawartości
SkoczekPL

Targowisko - ograniczenie dla nowicjuszy

Rekomendowane odpowiedzi

I popieram - trochę ograniczy , a co do głosów - że tylko czytam i nie piszę, a mam długo, jestem realny itd.,a mam mniej niż 50 postów.

Cóż - daj coś z siebie - to forum i da Tobie - takie moje zdanie .

A co jeśli ktoś zagląda wieczorem i albo nie wie jak pomóc albo wie ale zostało już to napisane to jak ma nabić niby te 50 postów? A tak na marginesie to z tymi wałami na targowisku to sami jesteśmy w jakiejś części sobie winni (podejrzewam, że ogniskiem zapalnym był ten przewał kolesia z Puław ? Ja do tego kolesia napisałem w sprawie skały że odbiorę osobiście to nawet nie odpisał.), że rzucamy się na takie ogłoszenia jak szczerbaty na suchary. Sorry jak kogoś urażę ale to jest tylko "Polska" i trzeba uważać.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam na rozwój sytuacji...

jak na razie dobrze ci idzie jeszcze 22 wpisy....... będziesz zadowolony i rozgoryczenie ustąpi :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tylko ze takie ograniczenie nic nie da, bo jesli ktos bedzie chcial "naciagnac" kogos na kase to i tak nabije te 50 postow, a posty beda typu "fajny zbiornik", "same cukiereczki" itp. ktore nabije w 15min, lepszym rozwiazaniem by byla weryfikacja danych usera na podstawie jego konta w banku, poprostu za pierwszym razem musialby przeslac 1zl ze swojego konta na konto forum, wtedy forum by mialo jego dane adresowe + male dofinansowanie ;) a on by mogl spokojnie sobie pozniej wystawiac rzeczy na sprzedaz

pozdr.

po co takie kombinacje bez sensu a co z takimi co na poczcie robią przelew


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekin dziekuję Ci

wywołeś spory u mnie spory uśmiech. :thumbup:

Już się wyłączam i mnie nei ma.

miłego popołudnia

Edytowane przez bombsheep (wyświetl historię edycji)

5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygen w poscie byla mowa o przelewie z banku a nie z poczty i tylko taki przelew wchodzi w gre, nic innego, kazdy ma raczej konto w banku wiec problemu nie bedzie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem małe obejście...

zawsze zamiast sprzedać można na coś zamienić :D


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co dane kogokolwiek jak mam kase na koncie i nie interesuje mnie jak on przelał na moje konto i od kogo

mam kase to wysyłam nie mam to nie wysyłam proste ale to nie o tym temat


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bombsheep jeszcze 20 postów :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jeszcze 20 i urlop za pajacowanie. Weźcie sie ogarnijcie ludzie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Skoczek wpadnie to zrobi porządek i zamknie temat.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem forum wyśmienite, to po co szukać kwadratowych jaj?


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygen, ale Ty mowisz ze towaru nie wysylasz jak kasy nie dostaniesz, a ja o sposobie na weryfikowanie uzytkownika aby mozna bylo go namierzyc jak bedzie taka sytuacja o ktorej skoczek pisal w poscie 4, ten pomysl nie jest nowy, inne serwisy to juz stostuja np. gametrade

Edytowane przez naytro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dobry pomysł. Można by jeszcze zrobić coś przy rejestracji np jakieś pytania o podstawy, nie byłoby później tematów typu co to jest sump itp.

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dobry pomysł. Można by jeszcze zrobić coś przy rejestracji np jakieś pytania o podstawy, nie byłoby puźniej tematów typu co to jest sump itp.

U ciebie widzę, że też podstaw brakuje :p proponuje poczytać i pÓźniej coś ciekawego napisać :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile będzie kosztowało zwiększenie licznika postów o jeden :)

A tak na poważnie pomysł szalony jeśli już miało by być jakieś ograniczenie to dużo sensowniejsze wydaje

się być powiązanie ograniczenia z datą rejestracji itp :) bo niby o czym ma świadczyć liczba postów ?

Często przy zakładaniu pierwszego akwarium morskiego popełnia się różne błędy np nie przemyślany zakup pompy itp. Więc czemu jest odbierane prawo wystawienia osobą początkującym na targowisku np nie przemyślanego zakupu na sprzedaż.

Jest Jest Jest 27 post :D:D Jeszcze 23 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie widzę, że też podstaw brakuje :p proponuje poczytać i pÓźniej coś ciekawego napisać :)

No no, wiadomo ;p


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jest na brytyjskim forum :) mialem walke pokolcow w zbiorniku i z dnia na dzien zrobilo mi sie sporo szczepek :) forum czytalem od dawna ale nawet nie bylem zalogowany :) zarejestrowalem sie wiec i chcialem wystawic na targowisku... a tu zonk - musisz miec 75 postow...

no coz... pol godziny z zycia wyciete :) komentarze typu "fajny zbiornik","witaj na forum", "glowa do gory" :) ctrl+c - ctrl+v i licznik nabity - szczepki wystawione. sprzedane i git :)

ogolnie idea zacna ale jak ktos chce to zrobi jak wyzej... :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt lepiej wstawić czasowy np 5 lat :-P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie - zostało to zrobione żeby pomóc w walce z oszustami - a nie żeby utrudnić uczciwym sprzedaż, a część z Was zamiast też pomagać i zrozumieć - to szuka problemów i dziury w całym :wallbash:


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większym ograniczeniem dla "kreatywnych"jest jednak ograniczenie czasowe choćby i miesiąc niż posty które to można jak się bardzo chce nabić w 15 minut


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jest na brytyjskim forum :) mialem walke pokolcow w zbiorniku i z dnia na dzien zrobilo mi sie sporo szczepek :) forum czytalem od dawna ale nawet nie bylem zalogowany :) zarejestrowalem sie wiec i chcialem wystawic na targowisku... a tu zonk - musisz miec 75 postow...

no coz... pol godziny z zycia wyciete :) komentarze typu "fajny zbiornik","witaj na forum", "glowa do gory" :) ctrl+c - ctrl+v i licznik nabity - szczepki wystawione. sprzedane i git :)

ogolnie idea zacna ale jak ktos chce to zrobi jak wyzej... :)

u nas taka kreatywność skończy się urlopem.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym bardziej złożona maszynka tym więcej prawdopodobieńst, że nawali.

Rozumiem, że nie chcecie, aby forum nie stało się dodatkiem do śmieciowego targowiska ala alledrogo.

Każde kryterium bycia czy nie bycia, ilości postów jest do przeskoczenia, bo chyba nie chcielibyście zostać zasypania - aha, agadzam się, dobre, popieram itd itp.

warto to unormować, forum ma właściciela i jeżeli będzie się śmiecić to padnie, a tego by sobie nie życzył.

Nie lubię pisac na tematy, na których się nie orientuje, by tylko zabrać głos.

Apropos ostatnio luft zadał pytanie czy miał ktoś problem z gigantycznymi parametrami i poradził sobie - 90 % postów była co ktoś poleca, a nie swoje doświadczenia. sami przyznacie, że nabicie 50 postów to nie problem.

Moim zdaniem najleprsze kryterium ograniczające- pozwalające pozbyć się cwaniactwa, jeżeli sprzedajesz dla kasy to kasa - nie chcesz jakiegoś posta, nie znacie kolesia, nie udziela się - niech buli za wystawienie - to go zniechęci, przecież przeglądacie posty przed wpuszczeniem na dział, więc jaki to problem.

Zgodzę się z przedmówcami, że nie ilość słów ale ich jakość świadczy o wartości. (i nie mam na myśli siebie)

Prośba zastanówcie się czy tą tecyzją nie spowodujecie powstania śmietnika nie do ogarnięcia.

Jeszcze jedno

jak zauważyliście piszę głównie w dziale off, rzadko w innych dlaczego

1. w morszczyzne bawię się 3 lata, ale ustępuje pola lepszym, chyba że do tematu mogę dodać coś moim zdaniem istotnego

2. już raz załatwiłem sobie baniak przez osoby, które doradzały mi bo tak im się wydawało im się że wiedzą

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako nowy z niewielką ilością postów pozwolę sobie zapytać, czy nie dałoby się dla osób z niewielką ilością postów wprowadzić moderacji w dziale ogłoszeń. Chciałbym też uściślić, czy ograniczenie będzie dotyczyło tylko działu sprzedam, czy również kupię, bo prawdopodobnie wkrótce w tym dziale będę chciał parę postów zamieścić... ;)


Pozdrawiam

meping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to ograniczenie jest obojętne.

W każdym razie jestem tu by czytać, pisać i uczyć się morszczyzny :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.