Skocz do zawartości
adam_s

4000 litrów ogólnie dostępne do obejrzenia ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

No Jarek, wkoncu się sie przyznałeś do maczania (nie wnikam czego) w tym aqwa.

Z tym namawianiem do stosowania reaktorów, to moim zdaniem prawda. Ja oczywiście jestem bardzo zadowolony, że rozstałem się z ballingiem :-).

Zawsze jestem otwarty na naturalne, sprawdzone metody suplementacji pierwiastków.

Moje gratulacje oczywiście !!


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że poprzednie wydanie zbiornika też było fajne.Szkoda że też nie ma filmu. Zróbmy tam zlot. A z tego co pamiętam to tam było parę zbiorników.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelka super zbiornik :thumbsup:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak rewelka - zgadza się :thumbsup:

Z racji, że mieszkam niedaleko, jak tylko przejeżdżam to na kawkę wpadam, którą sączę prze godzinę.

Widzę, że nad właścicielem jakieś widmo krąży - trzymam kciuki, żeby to był już koniec przykrych niespodzianek. Podniesienie zbiornika po odklejonym dnie a wcześniej, z tego co pamiętam bodajże w 2007 roku, kiedy wiatry szalały, ten rejon Mazowsza nie miał dostaw energii el. przez około 3 dni - z tego co pamiętam. Zbiornik też się podnosił szmat czasu.

Edytowane przez artkras (wyświetl historię edycji)

Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że poprzednie wydanie zbiornika też było fajne.Szkoda że też nie ma filmu. Zróbmy tam zlot. A z tego co pamiętam to tam było parę zbiorników.

Czapa, zgodnie z prawami Murphyego, jak już poprzednie wydanie tj 2500 l doszlo do ładu to pewnej nocy odeszło dno.

Pamietam jak jadąc w nocy wyrwalem Darkab30 na akcję ratowania całości która skończyła się nad ranem.

Ale ze Murphy się nie poddaje to wszystko co uratowalismy padło po tym jak ktoś wyłączył zasilanie w zbiorniku tymczasowym.

Obecny zbiornik startował praktycznie od gołej skały. Za to teraz jest pancerny, tak przynajmniej twierdzi Thewald :)

Aktualnie nie ma tam wiecej zbiorników, być może po weekendzie majowym podłączę w obieg techniczną 800, chyba ze znowu braknie czasu.

@artkras, faktycznie bylo jakies fatum. Dlatego Teraz pompy są na oddzielnych fazach każdy obwód ma oddzielne zasilanie, jest agregat, jest akumulator. Jak było zwarcie na jednej z obiegówek to przez tydzień nikt nie zauważył ze coś nie działa:)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam coś nie tak z tym filmem z karmienia...

Wygląda jak by wszystkie rybcie pływały normalnie a hepatus na jakimś spidzie przyśpieszył ze dwa razy ;)

Może podczas konwersji coś Ci przyśpieszyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże, naturalne akwarium. Wygląda bardzo fajnie :clap:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek - kojarzę, że kiedyś brałeś ode mnie żółtka i hepatusa do jakiegoś dużego akwarium - jeśli to to to mega.... cieszę się, że ryby mają mega przestrzeń - 3 lata pływały u mnie w 300 i 500 litrach i fajnie jak takie osobniki trafiają na emeryturę do takich akwariów :)

Edytowane przez Kris_77 (wyświetl historię edycji)

TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris myśle ze znajdziesz tu całą swoją byłą obsadę. Chyba nic z Twoich ryb nie padło, Korale też mają się dobrze.

Tylko małże skończyły jako obiadek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem swoja przygodę z morszczyzną po zobaczeniu tego zbiornika, a mam 15 minut drogi ;]


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik jest mega, ostatnio jak miałem wyjazd do Warszawy zatrzymałem się tam tylko na obiad...który trwał ponad 2godziny :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ze się Wam podoba, mam nadzieje że problemy się skończyły.

Idzie lato i włączyłem na max chłodzenie bo temp dochodziła do 27 stopni.

Schłodzenie ponad 4kW lamp nie jest proste....przydałaby się Klima ale trochę za daleko do ściany budynku, na razie pracują 2 szt. 400W wentylatorów. Jak odpalę zbiornik techniczny dojdzie kolejny ale to nie prędzej niż pod koniec maja. Rok temu bywało momentami ponad 28.

Z innych wieści to zachorował acanthurus nigricans, po prawie 2-ch latach wysypalo go i od miesiąca nie może dojść do siebie. Będziemy próbowali go odłowic na leczenie ale szanse na złapanie są niestety mizerne.

Poluję za stadem krewetek czyszczących bo z 10 które wpuściłem przed rokiem zostały ze 3 szt, co zjadło 7 szt. nie mam pojęcia. Może wężowidła? Jest kilka takich po 50 cm średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluję za stadem krewetek czyszczących bo z 10 które wpuściłem przed rokiem zostały ze 3 szt, co zjadło 7 szt. nie mam pojęcia. Może wężowidła? Jest kilka takich po 50 cm średnicy.

No właśnie, swego czasu ładnie sobie siedziały okupując w przewadze prawy tylny róg akwarium. Też się zastanawiałem o co "kaman".

Myślisz Jarku, że wężowidło może upolować krewetkę?


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3;00 minuta filmu akwarium 4000 litrów co to za koral ?


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie lato i włączyłem na max chłodzenie bo temp dochodziła do 27 stopni.

Schłodzenie ponad 4kW lamp nie jest proste....przydałaby się Klima ale trochę za daleko do ściany budynku, na razie pracują 2 szt. 400W wentylatorów. Jak odpalę zbiornik techniczny dojdzie kolejny ale to nie prędzej niż pod koniec maja. Rok temu bywało momentami ponad 28.

klime dajesz gdzie chcesz a dociągasz tylko dwie rurki ,naprawdę nie ma z tym problemu koszty minimalne prawe żadne

http://www.mgprojekt.com.pl/upload/userfiles/pakiety/klima2.jpg


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super to wygląda, następnym razem jak będę jechał na zlot w Ułężu to muszę tam zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tam coś ciekawego do obejrzenia, zwiedzenia żeby małżonka i dzieciaki nie marudziły , że czwartą godzinę piję kawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.