Skocz do zawartości
peterbart1976

xenia mega plaga

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam bagno i ksenia ledwo wegetuje. Kapryśna baba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bagno i ksenia ledwo wegetuje. Kapryśna baba :)

Jak bagno, to nie dziwię się - chyba glony i kiełże będą szczęśliwe. Co pod tym pojęciem się kryje, jakie zawartości no3 i po4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonów tez nie mam :)

jakie zawartości no3 i po4

Jakieś tam zapewne są, ale o mojej wodzie wiem tylko, że jest mokra :). Termometr też gdzieś posiałem. Ale nie mam odpieniacza, woda z kranu i bez podmian, więc zakładam, że bagno jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenonPL to brzmi jak koszmar prawdziwego morszczaka :rtfm: !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podmian, bez odpieniacza, bez glonów i kranówka... nie mogę sobie wyobrazić, jak to wszystko działa. Może przedstawisz swój baniak w innym wątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa tygodnie temu dawałem filmik przy jakiejś innej okazji -

EDIT - aktualny, sprzed paru minut ;-)

Sorry za jakość, kręcony byle czym.

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to straszne bagno tego nie da się oglądać.

Koniecznie zrób testy wzuc absorbery wegiel .

A najlepiej zaciemnij na dwa tygodnie.:-B

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bagno i ksenia ledwo wegetuje. Kapryśna baba :)

Wcale nie taka licha ta xenia, bez przesady, widziałem gorsze.

Fajnie to wygląda, woda nie musi być wcale takim bagnem jak sugerujesz. Rybek jak na 300 L raczej bardzo mało i tutaj chyba tkwi tajemnica wyrabiania się bakterii bez wspomagania innymi czynnikami.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to jakieś bure jest :blushing:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybek jest kilka, tylko gdy zobaczyły, że nie ma żarcia, to foch i zwiały :)

para Amphiprion melanopus

para pterapogonów kauderni

cztery chromisy

parasemka

Macropharyngodon meleagris

Amblygobius hectori

Węgiel akurat mam cały czas w panelu i trochę w kubełku :). Kolory na żywo nie sa takie bure, aparat nie wyłapał. Aczkolwiek nie jest to ósmy cud świata, naturalnie :)

(Sorki za formatowanie tekstu, ale jak się raz przestawi to już nie mogę nic zmienić)

Akwarium w obecnym kształcie funkcjonuje gdzieś od października, wcześniej przez chwilę wyglądało tak:

2vxf5lw.jpg

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego jak czego ale oryginalności gratuluję :clap: wygląda jak słodkowodne. Że też Cię od razu na korale nie kusiło. Przecież większość z nas właśnie te kolory korali że tak może brzydko powiem podniecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooo cholera, myślałem... ze to jakaś amazonka dopóki nie zauważyłem błaznów :D A xenia wcale nienajgorsza, pompuje się ładnie... z mojej zostały fioletowe 1cm kikuty które wcale nie są napompowane, mam miękkasarium ale wodę wytrzepałem do czysta i aktualnie pomału ją brudzę i coś się odzywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenonPL - szkoda że zmieniłeś koncepcje zbiornika, bo wyglądał naprawdę pięknie, wyjątkowo i wręcz unikatowo jak na morski baniak.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować pomysłu.A możesz napisać czemu wszystko zmieniłeś.Jakieś poważne problemy,czy po prostu wystrój się znudził..


7526_7728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było jakichś poważnych problemów, wszystko żyło, ale nie byłem zadowolony z jakości wody- była żółtawa, i nie do końca klarowna, nie pomagał węgiel; dodatkowo korzenie sprawiały wrażenie, jakby zrobiły się bardziej rozpapciane. Po włożeniu skały (suchej) woda wyklarowała się w ciągu dwóch-trzech godzin.

Generalnie to akwarium przeszło samorzutną ewolucję - najpierw było słodkowodne, potem słonawowodne, skończyło na słonym :) Dzięki temu do dzisiaj mam w podłożu ślimaki świderki, i wargatek ma na co polować, choć zdecydowaną większość już wytłukł.

Najprawdopodobniej niedługo znów się coś zmieni, bo morszczyzna jako taka mnie nudzi, do korali w ogóle nie mam serca, są, bo są, ale gdyby nagle wszystkie zdechły nie byłoby mi szkoda. Wolę obserwować ryby, ale moje ulubione ryby to pielęgnice, więc całkiem możliwe, że akwarium zaliczy zjazd w dół z zasoleniem :) Chodził mi nawet po głowie zaimportowania do zbiornika np. vieja maculicauda

(w naturze spotykana na rafie), ale trochę za duża rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.