Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

:wallbash: się od rana, ale nic mi nie udaje się wygooglać. Czy wiecie czy jakaś inna pompa oprócz AQ 750 pasuje do Turboflotora 500 AM ?

Heeeeeelp please :innocent:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że udałoby się coś dopasować.

Możesz napisać co chcesz osiągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa przyziemna-szukam tanszego zamiennika na czas reklamacji...


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ktora byla firmowo nie pracuje rownomiernie, tylko skokami. Mimo czyszczenia...

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQ 750 kosztuje nie wiele więcej niż 100zł. Taniej na igle, mesh już nie kupisz poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek2, czy możesz mi podać info na priv,gdzie za 100 zł mogę kupić taką pompę, bo ja na stronie firmowej jest ale za 332,99zł


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam turboflotor blue 500 i ja po prostu chcę zmienić odpieniacz zamiast samej pompy. Mam ten sam problem co ty. Mimo czyszczenia pompa nie pracuje regularnie. Kolega wymienił na tunze 9004 i jest strasznie zadowolony. Podejrzewam, że na dniach też wymienie.


80 L AM Blenny

Ryby: Centropyge acanthops, Salarias fasciatus, Sphaeramia Nematoptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam na podmiankę inną pompę AQ750 na czas serwisowania, tylko że po 6 dniach pracy zaczęła dusić się podobnie. Zestaw się tak zachowuje jakby wirnik latał w środku i przez to nie pienił równomiernie, delikatne pstryknięcie w obudowę daje takiego "kopa" i przez chwilę pieni jak należy. Może natrafiliście na jakieś informacje o tjuningu Turboflotora 500? Jakieś inne pompy, które mogą być użyte jako zamiennik? Może ktoś jeszcze z Was miał podobny problem?

Przez chwilkę w akwarium chodził Resun SK-300, pienił jak szalony,ale w tym szaleństwie problem - bardzo trudno go wyregulować.

@Kossako

Czy masz już tunze 9004? Ciekawa jestem Twoich wrażeń.

No nic walczę dalej. Spróbuję zrobić podkładkę pod wirnik, żeby to tak nie latało...


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześć Magda do Turboflotora 500 można przerobić sporo pomp jeśli masz nożyk do tapet , wiertarkę oraz trochę zdolności manualnych .

Można zrobić z pompy ; Aquaella Cyrculator 500 , Aqua-szut 750 lub innych.

Tu jest pokazane jak prosto zrobić wirnik , wystarczy ponacinać łopatki; http://theprodigalcu...ne-skimmer.html

Z takiej bio gąbki można zrobić mesh, rozmiar L ;http://www.akwarysty...03db366d3b062ae

Zwężkę można przerobić z oryginalnej jaka jest w pompie , trzeba rozwiercić lub zrobić ze złączki do węża ogrodowego.

Pompę możesz dostać w każdym sklepie zoologicznym za 40 parę złotych.

Tak na szybko można coś wydłubać a z piany będziesz zadowolona. :thumbup:

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sensei :unworthy: Jutro zaczynam dzień w Obi. A myślisz,że usztywnianie wirnika w tym co mam może coś dać, czy mi się tylko tak z rozpaczy wydaje?

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Nie wiem o jakie usztywnienia wirnika chodzi , co masz na myśli?

Jak dasz radę to możesz kupić jakąś pompę i spróbować przerobić , zawsze będziesz miała na zapas a koszt niewielki .

Popytaj może będzie ktoś miał używkę to będzie jeszcze taniej, puki nie dostaniesz tej oryginalnej z reklamacji.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirnik, jak wynika z mojej obserwacji, nie pracuje równo w osi tylko, ósemkuje...


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Jeśli nie pracuje równo to raczej nic z nim nie zrobisz, jedynie wymienić.Jak wirnik ma nawet najmniejsze bicia to pompa będzie chodzić jak traktor, dlatego ważne jest zrobienie wirnika centrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat może odgrzebany ale widzę, że troszkę problemów z turboflotor blue 500 jest. Mam taki odpieniacz i nigdy nie byłem zadowolony z piany którą trzepał, jak również kultury pracy(wirnik faktycznie jest słabo wyważony). Dzisiaj wymieniłem całą pompę i jeśli chodzi o pianę to w końcu jest taka jak powinna-tak sądę ;) Kultura pracy szału nadal nie rob,i ale w porównaniu do poprzedniej sztuki może być. Jeśli macie problem polecam kontakt z AM Poznań i informacyjnie podam, że koszt kompletnego wirnika to niecałe 50zł, igła z podkładkami i gumkami to ok 26zł, kompletna pompa niecałe 110zł(pompa w zestawie nie ma doprowadzenia powietrza z tłumikiem, ale też można osobno dukupić). Może to info pomoże niektórym z Was, bo jak widać troszkę problemów jest, a info mało. Zobaczymy jak się będzie docierała i czy był sens podmiany za parę dni.


AquaMedic Yasha 36l, Razor Nano 60w, Aqua Trend Shark Evolution, RO+DI

Data odpalenia 13.01.2014

8227_8470.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że dałam sobie spokój z produktami AM. Za dużo było problemów. Z całego firmowego zestawu Blenny wymieniłam w zasadzie wszystko poza szkłem. Mocowania led zaczęły rdzewieć po 3 miesiącach wiszenia nad akwa, popsuła się pompa obiegowa i regularnie nawalał odpieniacz. Jedno za co AM dostaje u mnie dużego plusa, to obsługa klienta. Panowie robili wszystko co w ich mocy, aby pomóc i rozwiązać problem. Mnie niestety jakość produktów AM rozczarowała. Mam nadzieję, że Ciebie takie problemy ominą.

Pozdrawiam :welcome:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadałem kiedyś ten odpieniacz jeśli go można nazwać odpieniaczem. Dla mnie szczerze to jest jakieś nieporozumienie. Mieli tylko wode i w sumie nic tak naprawdę nie wywala. Musiałem zaklejać izolacją pokrywe od kubka bo dostawało jakiś wibracji. Pozatym częste czyszczenie które w tym modelu jest wyjątkowo nie fajne.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.