Skocz do zawartości
adam_s

14 rodzajów węgla kontra fosforany ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Za oknem pogoda nie nastraja do grila. Zebrałem 14 rodzajów węgla, rozłożyłem labolatorium i rozpocząłem pomiary fosforanów po płukaniu węgla. Na warsztat trafiły:

1. AquaEl

2. AquaMedic Carbolit 4 mm

3. Delfin Activ Carbon 1,5 mm

4. Fauna Marin Ultra Carb L

5. Filtus Carbos Natural

6. Filtus Gold Specjal Edition

7. Filtus Mega Pack

8. Fluval Carbon

9. Global Water Active Carbon GAC

10. Grotech Coco Carbon

11. JBL Carbomec Activ

12. Rowa Carbon Crystal Premium

13. Sera Super Carbon

14. Zoolek Filtrax C

Poniżej intro z testu, wyniki za dwa dni najwcześniej.

PS. Adsorbery PO4 będą testowane, czekam na resztę sprzętu - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,bo akurat mam na liście zakupowej wiadro węgla,poczekam tą chwilę jeszcze.Mam pytanie,jak Myślicie,lepszy jest węgiel gruby czy drobny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Wydawać by się mogło ze im drobniejszy węgiel tym większa powierzchnia filtrująca, bo więcej porów na powierzchni.

Skoro węgiel wyciąga z wody różne syfy to może im mniejsza granulacja tym szybciej się zużywa?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Adam,Adam Ty jak coś zrobisz to ...PERFEKCJA !!! To mi się podoba no i ciekaw jestem wyników.Gdybym miał możliwość takiego wyboru przy zakupie kupił bym nr.12. no ale zobaczymy...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Adam,Adam Ty jak coś zrobisz to ...PERFEKCJA !!! To mi się podoba no i ciekaw jestem wyników.Gdybym miał możliwość takiego wyboru przy zakupie kupił bym nr.12. no ale zobaczymy...

Robert, intuicja w wyborze nr 12 Ciebie nie zawiodła. Ten akurat ma w miarę niskie zawartości fosforanów. Ale czekaj na koniec testu, bo są jeszcze czystsze węgle z mniejszą zawartością fosforanów, które wymagają mniej płukania.

Psyt, już nic nie powiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba się będzie działo.

Coś jak program prawda czy fałsz czyli obalanie mitów (producentów).

A może małe obstawianie wyników?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wygra nr 9.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wygra nr 9.

Może jakiś konkurs z nagrodami?

Roman, mnie szczęka opada jak Hanka pokazuje wyniki. Dobrze, że Hanka ma pomiar do 30 mg/L :nuke:

Jeśli taka skala pomiarowa to strach się bać :nuke:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na liście,który miałem to właśnie Rowa,Zazwyczaj kupowałem węgiel w granulkach firmy EcoSystem od lat,ale teraz mam drobny z Rowy.Część mi jednak dostała się do baniaka i szpeci mi piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, mnie szczęka opada jak Hanka pokazuje wyniki. Dobrze, że Hanka ma pomiar do 30 mg/L :nuke:

Mi szczęka nie opada bo jeszcze jej nie znalazłam po poprzednich Twoich "audycjach"

Szacun Adam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nooo... gratulacje:)

dzielny jesteś!

czekam na wyniki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mu wymyśleć jakiś tytuł i stanowisko bo chłop ze swoim parciem do wiedzy się marnuje


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo... gratulacje:)

dzielny jesteś!

czekam na wyniki!

Dziobię na ciasteczko na zlocie, bo smaku z Milówki jeszcze nie zapomniałem :baby:

Trzeba mu wymyśleć jakiś tytuł i stanowisko bo chłop ze swoim parciem do wiedzy się marnuje

Tytuł: oszołom. Stanowisko: pasjonat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziobię na ciasteczko na zlocie, bo smaku z Milówki jeszcze nie zapomniałem :baby:

Tytuł: oszołom. Stanowisko: pasjonat.

No niech Ci będzie - kawałek już masz.

Ale tylko kawałek - bo nie ma węgla który chciałam żebyś zbadał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko kawałek - bo nie ma węgla który chciałam żebyś zbadał :)

No tego się obawiałem, jak bym miał kupić wszystkie dostępne gatunki to bym z torbami poszedł. Regenty też za darmo nie są, a pójdzie ich 48 sztuk. Bida w świecie nauki, bida.

Tak naprawdę nie będziesz zawiedziona, bo wnioski powinny zadowolić większość, bez względu na rodzaj węgla jaki kto używa. W podsumowaniu testu będę miał dużo ciekawych własnych wniosków, bo wyniki są mega ciekawe.

Napisz jaki węgiel używasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wysłać Adamowi te które Was interesują a nie chłopina się narobił zainwestował własną kasiorę a tu go jeszcze ciastem szantażują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomyłem fiolki do Hanki po testach. Padam na dzioba, ale warto było. Zwycięzcą testu jest ... akwarysta, który świadomie grzebie przy baniaku. Dobranoc. Wyniki najwcześniej we wtorek - nie mam wolnej majówki - pracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj Adam,Adam Ty jak coś zrobisz to ...PERFEKCJA !!! To mi się podoba no i ciekaw jestem wyników.Gdybym miał możliwość takiego wyboru przy zakupie kupił bym nr.12. no ale zobaczymy...

Chcesz to mogę Ci go podrzucic na początku sierpnia :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie okaze, ze najlepiej mieszac 10 z nich tak jak sol :D

Adam- wstaw na forum nr konta, to kazdy w miesiacu pare zlotych wysle (zebys sam na "nasze" potrzeby nie wywalal...)

Szacunek i czekam jak reszta :)

pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli potrzebujesz jakiejś pomocy w rysowaniu wykresów to chętnie pomogę. Wystarczy że wyślesz dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam- wstaw na forum nr konta, to kazdy w miesiacu pare zlotych wysle (zebys sam na "nasze" potrzeby nie wywalal...)

I to jest bardzo dobry pomysł, chęci i pomysły jak widać Adam ma a reagenty i materiały testowe drogie. Tylko zaraz się jakiś paragraf trafi, że nie można zbierać w ten sposób publicznie, ale ja bym z chęcią parę złotych dał na taki cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.