Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z dala od domku wiec zdjęcia nie wsadzę. Poza tym chyba wyczerpalem swój limit zdjęć bo jak chciałem cos wczoraj wrzucić to mi sie kazano kontaktować z adminami... Admini o co kaman?

O pompe trzeba pytać na biuro@aquaforest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję tylko z najlepszymi ;)

Bardzo dziękuję ;)

do tego @Cherry i @Event

pewnie co pięć minut na cygara chodzili niż pomagali :chris:

Yyy.... nie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Event był najtwardszy z nas. Ja poszedłem na spacerk z psem o 7 potem sie polozylem spać około 7.30. Event nie spał cała noc i rano jeszcze posprzatal. To pewnie przez nadmiar nikotyny... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wrzucić zdjęcia a admini nie reagują. Admini moi drodzy dlaczego nie moge wrzucić zdjęcia z tapatalk? Jeszcze 2 dni temu mogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pompy :)

pompam.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad taką samą tylko z innym logo, bałem się że będzie głośna i kupiłem new jeta, skoro cicha to mogłem ją wziąść bo dużo tańsza. Miałem kupić z tej strony.

http://www.akwarysty...ego-p-3318.html


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer na wstępie piękny baniaczek :thumbsup: Musze wreszcie wpaść zobaczyć.

Odnośnie tych pomp http://www.akwarystyczny24.pl/aqua-nova-ncm-6500-energooszczedna-pompa-do-oczka-wodnego-p-3318.html od pewnego czasu stosuje z powodzeniem tylko w wersji 10.000 - kilka śmiga jako obieg i kilka z igłą (np. u siebie mam 1 na obiegu i 2 w odpieniaczu) i muszę powiedzieć, że na chwilę obecną najlepszy stosunek ceny do kultury pracy, choć mogłaby być zdeka mocniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzylem parametry :

PO4 0,04

NO3 2

KH 7,8 ( skoczylo mi z 6,5)

Ca 480 (skoczylo mi z 430)

Mg 1360

NO2 0,1-0,2 leje bakterie AF BioS

Pojawio sie zbrazowienie na skale i piasku. Nawet widziaem malutkie niteczki brzowe na piasku.

Szyby zazieleniaja sie byskawicznym tempie. Rano czyscilem i po 4 godz juz widzę nalot. Wieczorem bedzie juz słabo przez szybkę widać

Jedna acra przybielala. Czuje ze z niej nic juz nie bedzie. Reszta wygląda bardzo dobrze. Rybki sie czuja swietnie, jedzą , pływają, walczą o kryjowki. Zwaszcza zoltek z bialobrodym wieczorem jak gasna swietlowki i świeci się niebieskie światło. W dzien sie ignorują.

Przykrecilem reaktor zeby nie podbijal Kh i Ca. Podejrzewam ze po przeprowadzce koraliki zanim ruszą i zaczną konsumowac pierwiastki minie pare dni.

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa fajna ile dałeś, a co do skały to sprawdz sobie kh i ph


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem ile pompa. Nie zapłaciłem jeszcze. Mam sie rozliczyć razem z odpieniaczem. Odpieniacz bedzie w sobotę :)

Kh jest w poście powyżej (7,8)

Ph 7,9 teraz z rana. Popołudniu bedzie koło 8,1

Myślę że przyczyną brązow (okrzemki) jest NO2. Co prawda niskie ale jest a nie powinno byc ;)

Dzisiaj jutro mija tydzień od przeprowadzki to zdrowie podmianke 7%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicujemy, kibicujemy. Obserwuj seriatopry, pocilipory, stylophory one polecą w pierwszej kolejności.

U mnie poleciało 70% koralowców - szkielety postawiłem sobie na biurku ku pamięci, że lepsze jest wrogiem dobrego :(. Niestety w mojej opinii wszelkie przesiadki to wielkie ryzyko i ruletka, raz się udaje a raz nie. Oczywiście życzę Ci aby wszystko poszło gładko i obyło się bez strat.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje trzymać kciuki, że uda się bez strat :innocent:

W moim rozumieniu morszczyzny, uważam, że będziesz miał problem rozruszać system biologicznie. Wsadziłeś 100% jałowej skały, dużo wody przeleje się aż w choć minimalnym stopniu zacznie pracować. Będziesz te braki uzupełniał "butelkami" ale czy uda się nadgonić naturę ? Co innego jak zalewa się nowy zbiornik, a co innego jak robi się przekładkę z tak pięknymi koronami :respect: .

Pamiętam jak Szymon zrobił restart zbiornika i wsadził 100% ceramiki i swoje korony spsów, ciężko było...

Oby w Twoim przypadku się udało :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łilsi ... Jestem dobrej myśli. Mam pare kg starej skaly w sumpie.

Inne korony póki co po tyg. wyglądają dobrze. Polipuja, kolorki trzymają.

Tak naprawdę jedyna niepokojąca rzecz to ten brąz i NO2. Tyle ze po przeprowadzce to ponoć normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po normalnej przekladce ją no2 nie miałem al u Ciebie były duże zmiany, praktycznie całą skala z akwa poleciała.Cykl musi ruszyć od nowa. Może skala w sumpie wystarczy na utrzymanie wystarczających dla życia warunków. Trzymam kciuki.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie ten brązowy nalot. Ja tylko dokładałem skałę (naturalna, sucha), która kręciła się wcześniej w wodzie z podmianki, z odpieniaczem i cyrkulacją, a i tak nie uniknąłem skoku parametrów, okrzemek i teraz wysypu glonów. Na szczęście w przeciwieństwie do świeżego, baniak zarybiony, odstawiłem pokolcom spirulinę i norii, to zamiatają skały jak trzeba.

Tym bym się nie przejmował (no chyba że odpukać pójdzie w dino), korale to faktycznie wyzwanie przy takiej przekładce.

Ale..będzie dobrze. Musi.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Skała tez sie wcześniej moczyla ponad dwa miesiące z pełna cyrkulacja światłem w morskiej wodzie ktora potem wylądowała u mnie.

Ze spirulina dobry pomysł. Niech czyszcza skale ;)

Ciekawe jest to ze szyba sie robi zielona po 4-5 godzinach...

Wcześniej musiałem czyszcic codziennie a teraz 3 razy dziennie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 8 dni od przeprowadzki ...

Nie chcę zapeszać ale wygląda jakby glonik był w odwrocie :thumbup:

Dzisiaj mierzyłem PO4 0,03 , NO3 1-2 i cały czas test seachema na NO2 coś pokazuje. To coś wedle skali to 0,1. Tyle że wygrzebałem test , który kupiłem 2,5 roku temu jak zakładałem akwarium. Nie ma na nim daty ważności i podejrzewam że już może nie pokazywać tego co powinien...

Wapno i Kh mi spada to znaczy że koraliki zaczęły konsumować :)

img0524182350.jpg

img0524182336.jpg

img0524182635.jpg

img0524182642.jpg

img0524182628.jpg

img0524182344.jpg

img0524182614.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lineatus jest absolutnie ignorowany. On zresztą też się niczym oprócz skubania skałki nie interesuje. Tyle że on ma z 6cm. Achilles dojdzie do obecnej obsady. Zastosuje metodę aklimatyzacji z innymi pokolcami na wzór Rafała19. Czyli siateczka przegradzająca zbiornik na pół na jakiś czas. Jak się uspokoi to połączę towarzystwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, stawiam podobne wymiary. Powiedz ta lampa ATIego daje radę?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ati jest świetna. Jedyny mankament to ze wentylatory chłodzące t5-ki są głośne. Na początku tak nie halasowaly ale po 2-3 miesiącach sie zrobiło głośno. Czyscilem wentylatorki ale nic to nie dało. Zglaszalem to Łukaszowi z Acropory i obiecał temat reklamować w Ati. Zobaczymy co zaradza.

Peletki nadal mam ale przeszedłem na wersje XL jakies 2 tyg. przed przeprowadzka. Małe mi sie z dwa razy pokleily i chciałem spróbować nowe. Nie wiem czy juz załapały ale NO3 jest 1-2 przy karmieniu dosc obfitym wiec zakładam ze cos sie juz tam dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.