Skocz do zawartości
lisek_92

Pierwsza solniczka sera cube 60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem założyć nieco większe akwarium, ale jednak po obliczeniu kosztów założenia 100l zbiornika zrezygnowałem z niego na rzecz sera cube 60 wymiary bez panelu: 38cm długość 32cm szerokość 34cm wysokość.

Aktualnie zmieniam oświetlenie na 2 świetlówki kompaktowe http://erybka.pl/pro...e-18W-2G11.html światła będzie ok. 0,8w/l. Z korali to miękasy i kilka lps-ów.

w panelu zamieszczę odpieniacz hydor 135.35 oraz pompę obiegową hydor pico 1000.

Co do cyrkulacji to mam zamiar włożyć jedną koralię nano 900 i tu pytania czy taka cyrkulacja z koralii i obiegówki wystarczy na takie akwarium?

Co umieścić w panelu filtracyjnym? Na początku myślałem do pierwszej komory umieścić seachem matrix w drugiej odpieniacz a w 3 jak już akwarium się rozwinie coś jeszcze z absorbentów dołożyć

Powoli kompletuję sprzęt i mam zamiar za ok. 2 tygodnie wystartować

img_5453__549222__467099.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze światłem szalu nie ma ;)

Do cyrkulacji będzie mało z tą jedną koralią.

A w panelu zrobił bym odpieniacz/siporax/miejsce na absorbery.

Tyle na razie i walcz dzielnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram Walkera

światło troszkę słabe

i cyrkulacji mało ja u siebie mam new jet 1700 2 x koralia 1600 i zastanawiam się czy nie zamienić jednej na coś mocniejszego a mam tylko 90 l.


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszła pierwsza paczka z erybka, chłopaki trochę się pomylili bo wysłali mi zamiast pompy obiegowej pompe cyrkulacyjną, ale to nic bo jako gratis była końcówka hydor flo która i tak chciałem kupic a pompy różnią się tylko przyssawkami, więc nie narzekam :)

Postanowiłem sprawdzić przepływ wody podawany przez producenta 1120l/h , bez końcówki hydor flo wyszło 720l/h więc tragedii nie ma, z końcówką zeszło do 420l/h tak więc niby 10razy całe akwarium w przeciągu godziny. Ale póki co jestem zadowolony, teraz przerabiam trochę panel aby zmieścić tam resun sk-300, zakleiłem też kratki przez które wlatywała woda, żeby wlot był tylko od góry. Myślę, że jak dobrze pójdzie to jutro skończę oświetlenie i pod koniec tygodnia zalewam :) jutro ma dotrzeć kolejna partia sprzętu

ta pompa na prawdę jest "pico", tutaj w porównaniu z oryginalna z zestawu sera cube 60, przepływ starej to 900l/h ale po sprawdzeniu tylko 240l/h... hydor pico mały ale wariat :D

img_6136__278399.jpg

img_6126__15484.jpg

img_6131__637904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy pierwsze fotki skoro juz zalales szkolo ?

straszniem ciekaw.

pozdrawiam


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img6139d.jpg

img6138wi.jpg

img6142p.jpg

narazie mam mało czasu, i muszę skończyć szybko oświetlenie, w środę przyjdzie paczka z żywą skałą, póki co zasolenie na poziomie 1,023 w piątek zbadam no3 i no2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lisek szkoda testow wynik nic Ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na no3 no2 mam całkiem sporo testów bo w pokoju mam jeszcze 300l roślinne i 450l roślinne no i kostka z crystalami 22l więc no3 to podstawa u mnie w rośliniakach a no2 kupiłem rok temu i zrobiłem 2 testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,8 w na litr na miekasy to mało . Panowie na własne oczy widziałem 1000l oświetlone świetlówkami w o mocy nieco powyżej 200w -akwarium korale miękie.

U mnie akwarium niedawno odpalone wychodzi jakieś 0,5 w na litr i miękkie jak na razie dają radę-zaobserwowany wzrost i przyrosty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz sztuk crystali w tej dwudziestce,, trochę mały baniak jak na tak wymagające krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 SS(2 biene 4red) dorosłych i 4 młodzież prawdopodobnie też SS 1 biene 3 red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło będzie dobre pod miękkie, nie zapominajmy ze to akwarium całe (z panelem) ma pojemność ~60l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slovy - co za brednie. swojego czasu miałem 0,6 W/L w kostce 36L, i miekasy nie narzekaly. Euphyllia się podzielila, calustrea oraz buble coral tez. Z pompowaniem tez nie mogę narzekac. A Crystale gabarytowo mogą być trochę większe od np. Red Cherry i nie wielkość zbiornika a parametry sa najważniejsze. W takich małych zbiornikach sa hodowane gradacje dużo "szlachetniejsze" niż crystal red/biene. Lisek, ale testy teraz Ci i tak nic nie powiedzą i niczego nie przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z panelem ma dokładnie ~52l, trochę nie miła niespodzianka, ponieważ odpieniacz resun w ogóle się nie włącza, właśnie go rozebrałem i nawet nic nie kręci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje tylko reklamacja. Tez się przymierzam do tego odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszła paczka od użytkownika kaczka171, wielkie dzięki za skałę. :) Bardzo dobrze zabezpieczona na czas wysyłki. Właśnie wylądowała w akwarium, ale pewnie będzie jeszcze kilka razy przestawiana

skala1.jpg

skala2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu wrzucę jak w końcu skończę oświetelnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slovy - co za brednie. swojego czasu miałem 0,6 W/L w kostce 36L, i miekasy nie narzekaly. Euphyllia się podzielila, calustrea oraz buble coral tez. Z pompowaniem tez nie mogę narzekac. A Crystale gabarytowo mogą być trochę większe od np. Red Cherry i nie wielkość zbiornika a parametry sa najważniejsze. W takich małych zbiornikach sa hodowane gradacje dużo "szlachetniejsze" niż crystal red/biene. Lisek, ale testy teraz Ci i tak nic nie powiedzą i niczego nie przyspiesza.

Kolego mała korekta co do mojej wypowiedzi , jak zauważyłeś w moim poprzednim wątku podaje przykład 1000 litrów prowadzonych na trochę powyżej 200 w z koralami miękkimi ., czyli 0,2 watt na litr.

Mój błąd , bądź małe niedopatrzenie po pierwszym zdaniu nie dałem znaku zapytania i wyszło twierdząco jakoby nie można było prowadzić solniczki z miekkimi na 0,8 wata.

Jak widzisz sam nie czytasz wypowiedzi do samego końca

W kwestii crystali to owszem widziałem je w 20 litrach , ale na wystawie, bo w profesjonalnych hodowlach nie są rozmnażane w takich miniaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszedł odpieniacz, w ciągu 5min wywalił cały kubek syfu

przy okazji coś takiego wyrosło ze skały, może wiecie co to?

img6158l.jpg

img6154eq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to na zoa wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręć sobie odpieniacz bo wodę ci wywala z tego co widzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej ma racje , odpieniacz musisz skręcić tak , aby wywalał tylko suchą pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.