Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W związku małą modernizacją zaplecza postanowiłem i ja podzielić się w szerszym gronie swoimi zmaganiami z akwarium.

Kilka słów w telegraficznym skrócie - jeśli będzie zainteresowanie i jakieś pytania - postaram się wszystko stosownie pouzupełniać.

Na początku chciałbym serdecznie podziękować kilku osobom za pomoc i wsparcie ;) Bez wymieniania z nazwiska - oni już wiedzą o kim mowa - jak będą chcieli - sami się ujawnią ;)

Zbiornik został zalany pod koniec wakacji 2012 i w połowie września i na etapie dojrzewania wyglądał tak :)

8746452089_76ae010cb7.jpg

Od tego czasu minęło kilka miesięcy i obecnie wygląda to w miarę tak :

8746442315_baa6f91168.jpg

Podano do stołu :

8746443905_85c0bbd774.jpg

8747561978_a80909234f.jpg

Zbiornik główny ma wymiary 162x82x60h - widok powyżej jest z prawej strony.

Zaplecze zorganizowane jest w pomieszczeniu za ścianą - i tutaj właśnie następuje obecnie większa zmiana. Biorąc pod uwagę obecną obsadę zwierząt na pojemność (1070l brutto) stwierdziłem że jest trochę za gęsto - i na wzór kolegi Michała na zaplecze doszedł właśnie regał, a na nim 4 zbiorniki tj

a) nowy sump - 378l ( 140x60x45)

B) 3 zbiorniki po 150l (120x50x25) odpowiednio pewnie na może jakieś refugium, szczepkarium , kwarantanne/podmianę wody czy co mi tam do głowy jeszcze przyjdzie - główny cel to zwiększenie ilości wody w obiegu.

W zeszły weekend wyglądało to mniej więcej tak: (ze względu na kształt pomieszczenia nie jestem w stanie inaczej zrobić fotek żeby było cokolwiek widać..

8747567854_a78a39d019.jpg

8747565898_31b1d3734e.jpg

A ten zbiornik ma dno na wysokości ponad 2m od ziemi - stołeczek by się przydał :)

8747566836_99b0c12d41.jpg

Reasumując , gdyż trochę się za długo rozpisałem- układ przez tydzień testowałem na zwykłej wodzie, teraz kończy zbierać się RODI, w weekend zalewam i po kawałku zwiększam ilość wody.

Jak nic się nie wydarzy - to z wyliczeń wychodzi i pojemność brutto jakieś 1620l.

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne rzeczy. W tak szybkim tempie ekspansji to niedługo pomieszczeń Ci nie starczy :-)

A tak poważnie to ambitny projekt. Gratulacje


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje piękne zaplecze pozazdrościć ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progres jak na sterydach :thumbup: . Bardzo ładny baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zbiornik ma dno na wysokości ponad 2m od ziemi - stołeczek by się przydał :)

O stołeczku pogadaj z Deborą :rolleyes: pokazywała na zdjęciach, jakie to cuda potrafi zrobić.

A przy okazji, to ambitny projekt.

Powodzenia

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak liczyłem na to że Debora sama się zorientuje i coś zaproponuje ;)

..wracam do solenia..

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, Bracie, to juz caly system!

Pieknie wykonany i to zwiekszenie litrazu...

Super! :thumbup:

A rybki :queen:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek - mam wyrozumiałą żonę - ale jak tylko w zeszłą sobotę wróciła do domu to było - a co tu tak śmierdzi ;)

Swoją drogą ten klej wfd-05 jest fajowy - ale to zabawa dla zdecydowanych - napis extremely fast nie jest tam przesadzony - 5-6 sekund i już kolanka nie ruszysz o milimetr. :)

ps. rysunek poglądowy "jak miało być"

edit : żeby nie było - żona pomagała wsadzić ten baniaczek na samą górę ;)

post-14052-0-62640300-1368823195_thumb.jpg

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za gamoń Ci doradzał ale masz wody że aż miło. Zbiornik prezentuje sie ładnie i co by nie było wsio wyglada na zdrowe i zadowolone ale posiadanie takiego zaplecza to nie jest wporządku w stosunku do kolegów co sie musza sciskać po akwarium w szafce.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - taki jeden z Warszawy mi doradza :) może znasz? - w centrum mieszka :)

Zielony Mintaj - nie wiem czy pamiętasz - ale sam żeś mi hydraulikę pakował 25-go kwietnia..

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje że chodzi Ci o Grazdana


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - obok.. lekko obok :) ale prawie trafiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jest moc możliwości na zapleczu. I ze zdjęć z boku akwarium wygląda super zdrowo i pięknie ale nie dałeś żadnej fotki od przodu. Pokaż co tam będziesz dzielił i hodował na zapleczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzeniu - na szybko pyknięte przed chwilą z ręki i bez "pozowania"

8750144857_f17fa3301f.jpg

Po trwającej większość nocy akcji nowy obieg został około 3-ej nad ranem odpalony na 3 z 4 zbiorników. Na szczęście obyło się bez żadnych problemów typu przecieki itp - musiałem rozciąć stare rury i na szybko dorobić zasilanie i zrzuty do nowego regału.

Powiem tak - miejsca jest tyle że mogę zamienić miejscami odpieniacz z reaktorem nie wyjmując żadnego z nich z sumpa na dole.

8750150925_17e34f3c18.jpg

Pieni :)

8751276658_308b0de158.jpg

Żeby nie było za różowo to nagle okazało się że wszyscy strasznie krótkie kable zasilające do pomp, grzałek itp robią więc elektryka póki co to jedno wielkie kłębowisko kabli - dzisiaj nie mam już siły cokolwiek z tym dalej robić.

8751271730_28992321db.jpg

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach o ukwiał trochę jest ;) ale liczę na to że poprzedni opiekun go dobrze wyszkolił ;) Pokolce od niego nawet "kuwetę" mają w rogu akawarium i tam się załatwiają

A ta Tridacna(?) to prezent od żony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox'ie - a nie będziesz może wynajmował tego zbiornika kwarantannowego?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak będzie trzeba to się coś tam przechowa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no ladne.

Przegladajac fotki zwłaszcza po jednej (z wtyczkami) nasuwa mi sie pytanie czy składałes podanie w zakładzie energetycznym o zwiekszenie mocy elektrycznej he he


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zakład energetyczny raczej mnie lubi. Oczywiście bez wzajemności z mojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a nie przeszkadza Ci brak korony by swiatełko nie dawało po oczach?

Ukwiał dobrze wychowany i wie gdzie ma siedzieć ale faktycznie bydle z niego duże jest.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - jakoś specjalnie mnie nie razi - lampa jest powieszona tak trochę pod kątem. Kiedyś jak się zbiorę to może coś wykombinuje z koroną.. tylko wiesz jak to jest z czasem i priorytetami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym Paweł inwestycja poczyniona (ładnie wszystko pieknie wyglada) obraz zbiornika i płetwali w nim jak sie to mówi bezcenny ale czy nie chciał bys cos jeszcze przerobic ;) (przyznacie ze jak sie cos zrobi to na koncu jeszcze by sie i tak ulepszyło)


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.