Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam fotek w sumie całej hydrauliki komin plus cały spływ baypasy itp. odpalam podobny projekt i chcę coś podpatrzec u bardziej doświadczonych.. by nie popełnic błedów także byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za karę - tylko miałem kiedyś 3 sztuki w szczepkarium niżej (dobrana para i jeden mały gość) i od Kolegi przygarnąłem jeszcze jedną samicę - która raczej nie została zaakceptowana. Tak więc żeby nikt nie był pokrzywdzony zrobiłem z tego 2 pary - jedna na górze, druga na dole i radośnie sobie pływają.

W szczepkarium jest jeszcze salarias, hexatenia i brzydal (chwilowo wypożyczony do Qlfona) a w refugium jest jeszcze biocellatus (dostałem od kolegi parkę, jedna niestety nie bardzo się zaaklimatyzowała i zeszła po miesiącu - jadła ale chudła w oczach). Na szczęście druga ładnie wsuwa i nie wygląda na zagłodzoną (tak wiem co to za babki i jak ciężko je utrzymać - ale poprzedniemu właścicielowi robiły młyn w głównym baniaku z piaskiem - a tutaj ma całe dno dla siebie i w sumie większe szanse na przeżycie.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam fotek w sumie całej hydrauliki komin plus cały spływ baypasy itp. odpalam podobny projekt i chcę coś podpatrzec u bardziej doświadczonych.. by nie popełnic błedów także byłbym wdzięczny

A sump ma być pod akwarium głównym czy "obok"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy razu już go obejrzałem.

Super filmik ci wyszedł i ten podkład dźwiękowy, Paweł - idealnie trafiłeś


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, uwielbiam ten kawałek :)

Trzeba oglądać zanim youtube zbanuje za prawa autorskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbanuje, tylko da ci ultimatum, albo zgodzisz się na reklamy i blokadę filmu na urządzeniach mobilnych, albo wytną Ci podkład.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te ocelarisy w tym refugium to za kare :)

jakie tam za karę

Chata na wyłączność, plaża, ogród zimowy no i stylowa kurtynka na intymne chwile

full wypas :)

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sump ma być pod akwarium głównym czy "obok"?

Jak można to pod głównym tam gdzie odpieniacz itp można tez posłac więcej na pv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie przyjrzysz to pod głównym wcale nie ma odpieniacza...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system piękny refugium robi robotę z parametrami czy przy tej ilości ryb bez adsorbentow się nie obejdzie?

Chodzi mi o po4 i no3.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie są biopelletki, odpieniacz, refugium i od kilku miesięcy już ta sama rowa (chyba jakoś w wakacje wrzuciłem jak skoczyło trochę PO4 i jakoś tak nie chce mi się wyjmować)

NO3 od kilku miesięcy niewykrywalne, PO4 (mała hanka) zmienia się w zakresie 0.00 do 0.03 więc raczej też stresu z tego powodu nie mam.

Karmię raczej oszczędnie 6 kostek dziennie i listek zielonych alg. Raz w tygodniu miksuje z 10 kostek, łyżeczka do herbaty reefperals i na noc karmię korale. Ostatnio z ciekawości dzień po takim karmieniu z rana robiłem testy i zarówno NO3 jak i PO4 było niewykrywalne więc być może mógłbym coś więcej karmić i też by dało radę.

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bajka :thumbup: Karmić na pewno mógłbyś więcej,( ja na 11 ryb w tym spora desjardini, reszta raczej drobnica karmię dziennie 4-5 kostek dziennie + 1/2 listka alg ,a parametry cały czas spadają...)

PS. Ależ ja Ci zazdroszczę tego zaplecza :whistle:

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł dzięki za sobotnią gościnę i szacun ze tak długo z nami wytrzymałeś. Zbiornik na zywo prezentuje się bardzo dobrze i może Ty tych zmian tak nie zauważasz bo widzisz zbiornik codziennie ale ja widziałem i pamiętałem go sprzed paru ładnych miesięcy, być może rozbudowa sumpowni, wymiana odpieniacza ma dość duże znaczenie ale chyba lampa wprowadza największe zauważalne zmiany. Jeszcze troszkę czasu potrzeba by koraliki się przestawiły na nowe światełko ale już widać ładniejsze kolorki i super przyrosty. Jak będziesz u nas to naszykuje Ci troszkę koralików(już wiem jakie masz) bo miejsca masz jeszcze a szkoda w skałę świecić:-) pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - dla Was drzwi zawsze otwarte - więc zapraszamy zawsze i o każdej porze.

Odnośnie miejsca.. hmm - na prawdę muszę się teraz gimnastykować żeby coś wcisnąć - chociaż za radą Krzyśka zrobiłem leciutkie przemeblowanie i trochę się miejsca zrobiło :) Na szczęście udało się wyciągnąć te 2 kawałki skały bez robienia jakiejkolwiek zadymki - metoda nie klejenia skały tylko układania okazała się przydatna.

Jak jeszcze kilka korali wyrzucę to prawa strona się zwolni :)

A jakoś pewnie w najbliższych tygodniach się do Was wybiorę - chcę u Ciebie zobaczyć te dzikie stado anthiasów na żywo :).

ps. przyjadę z tiramisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przebudowałem trochę prawą stronę akwarium i pozbyłem się za dużych już histrixów. Coś tam sobie powolutku rośnie, ale nie jestem do końca zadowolony - ani ze wzrostu, ani z kolorystyki. Nie mam koncepcji jak to zmienić, więc póki co nie zmieniam nic i robię po staremu obserwując.

Doszło kilka nowych korali, kilka starych coś tam podrosło itp. Z kronikarskiego obowiązku kilka foto.

11510390183_78a17512ab_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511664933_477cdea2d9_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511666533_85b5cec9fd_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511566655_ef5db6d82b_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511640876_88437d4a0d_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511599804_92fe03682d_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511570205_3cae08c564_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511644726_3f7d361c9d_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511646096_00bb81ce16_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11511675933_256cdea3f5_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie :thumbup: i kolorki i przyrosty i tylko tak dalej trzymaj Pawle


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiesz kogo mam na myśli - ale widziałem ładniejsze kolorki :) - jakiś cel trzeba mieć - nie ważne jak bardzo odległy i absurdalnie mało możliwy.

Główny problem egzystencjalny mam w związku z wszelkiego rodzaju dodatkami typu mikro, amino itp. Obecnie podaje tego stosunkowo mało bo przeliczając na litraż 7% dawki zalecanej przez producenta mikro i około 4% aminokwasów. Nie potrafię określić póki co czy to za duża czy za mała dawka - stąd brak zadowolenia w tym temacie :)

Korale karmię raz w tygodniu dobrze zblendowanymi kostkami pokarmu typu plankton, ikra homara itp z dodatkiem reefpearls i poza tym nic więcej nie dodaje do baniaka. Objawia się tu u mnie zdecydowany brak uzdolnień "plastycznych" bo wiele osób na około leje do swoich baniaków połowę tablicy Mendelejewa i twierdzi że widzi różne spektakularne efekty tych działań - ja tego u siebie nie potrafię w tak krótkim czasie zaobserwować.

O ile jedne korale rosną całkiem ładnie tak że miesiąc po miesiącu widać jakieś konkretne przyrosty to mam takie które od pół roku może po 2-3 mm urosły - i kolejny powód do rozterki czy czegoś nie brakuje lub jest za dużo.

Ale tak jak mówiłem nie mam koncepcji co by ewentualnie zmieniać więc nie ruszam.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak dobrze już wiesz to z tymi dawkami obliczonymi na ilość wody to lekka bzdura bo chyba bardziej należało by to przeliczać na ilość korali ale to już niech każdy jak chce liczy i podaje a co do przyrostów to chyba nie tylko Ty masz rozterki czy coś jest nie tak. czy tak być powinno.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem , wiem. Tylko zawsze trawa za plotem bardziej zielona :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam na imię Nemo i urodziłem się w zeszłą sobotę w nocy.

11564844856_e8a08e4578_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

Jestem jeszcze taki malutki ale już widać moje paski, jestem nieśmiały i chowam się w kotniku za termometrem.

11564870723_4b993b9215_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:Gratki Pawle i jak to mówią pierwsze koty za ploty i choć początek skromny to i ja tak samo zaczynałem od jednego maluszka a potem było już tylko lepiej i więcej a satysfakcja zawsze wielka.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmmm, taki duży to on z jajka nie wylazl... ;) Paweł napisz cos więcej o tarle, ikrze - czemu tylko jeden się ostał... co prawda błazny u mnie jeszcze sie nie wycierały ale parka pływa, doświadczeń nigdy za dużo

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Nemo :clap::thumbsup:


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.