Skocz do zawartości
ikris

skałka z aiptasią, prośba

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

na mojej małej skałce z grzybami, zoa i xenią, rośnie jedna duża aiptasia i dwie małe... może ktoś kto ma brzydala, chciałby go podkarmić? :) chętnie wypożyczę skałkę komuś z wawy na karmienie brzydala...


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz możliwości wyjąc skałki i polać jej wrzątkiem w miejscu, w którym jest aiptasia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale boję się o inne korale, żeby wrzątek ich nie uszkodził...


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzątek to pic na wodę, kiedyś próbowałem takimi metodami wstrzykiwać ostatecznie skała poszła pod tani trade po 2 miesiącach nie dało się opanować.Preparaty też mało skuteczne.

Miałem kiedyś wunderwaffe krewetkę skutecznie zwalczyła ukwiały , ale zależy jak trafisz najlepiej kupić z 3-4 a te wielkie drzewa samemu obciąć nożyczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz się pożegnać się z zooa i xenią również? :) Bo tak się to może skończyć.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do siebie też przyniosłem na skałce z zoskami dwie maleńkie aiptasie na czszęście były na rogu skałki i odłamałem ten kawałek, myślę że nic nie zostało po nich i będzie spokój.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wyjąc skałke i twardą szczoteczką może być do zębów, wyszorować skałke i spłukać wodą morską . naprawde skuteczne polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kwasek cytrynowy i strzykawka. Precyzyjnie wbić igłę w nieproszonego gościa i wstrzyknąć kwasek. Efekt aiptasia rozpadnie się na kawałki i zniknie. Sprawdziłem metodę u siebie w zbiorniku i działa bez zarzutów.

Edytowane przez LordLukak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy kwasek cytrynowy i strzykawka. Precyzyjnie wbić igłę w nieproszonego gościa i wstrzyknąć kwasek. Efekt aiptasia rozpadnie się na kawałki i zniknie. Sprawdziłem metodę u siebie w zbiorniku i działa bez zarzutów.

Woda z kwaskiem ma być gorąca?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak wbić jak on się przy dotknięciu cofa ?

wbijać od ramion czy gdzieś w okolicę stopy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjąłem skale , gnojka uciąłem norzyczkami jak dyndał, a nogę po nim wypalilem palnikiem. Trochę posmierdzialo ale od tamtej pory żadnej nie widziałem a było to 6 miechow temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja wyjąłem skale , gnojka uciąłem norzyczkami jak dyndał, a nogę po nim wypalilem palnikiem. Trochę posmierdzialo ale od tamtej pory żadnej nie widziałem a było to 6 miechow temu.

Chyba to jednak brutalna metoda i z gatunku tych niekonwencjonalnych. Co innego gada nożem czy nożyczkami ubić i szczoteczką potraktować.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy taka niekonwencjonalna? widziałem na youtube jak to ktoś zrobił, a akurat miałem palnik i aiptasie w zbiorniku. trochę pośmieredziało ale problem tymczasowo zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytalam na jakiejś stronce, że najlepiej wbijać w stopę...a przynajmniej starać się tam wbić. co do wody w której mieszamy to wiadomo musi być RO a o temperaturze nie wspomniano wiec chyba nie musi być gorąca.należy ostrożnie z tym kwaskiem bo można zaburzyć ph przy dużej ilości. Dziś sama będę eksperymetować.


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytalam na jakiejś stronce, że najlepiej wbijać w stopę...a przynajmniej starać się tam wbić. co do wody w której mieszamy to wiadomo musi być RO a o temperaturze nie wspomniano wiec chyba nie musi być gorąca.należy ostrożnie z tym kwaskiem bo można zaburzyć ph przy dużej ilości. Dziś sama będę eksperymetować.

też tak dzisiaj zrobię :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby zadziałało ... Niech ta plaga znika :) powodzenia życzę nam :D


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z kwaskiem ma być gorąca?

ja stosowałem normalną, letnią wodę

ale jak wbić jak on się przy dotknięciu cofa ?

wbijać od ramion czy gdzieś w okolicę stopy ?

szybkim zdecydowanym ruchem wbijałem igłę w sam środek "paszczy", na dziesięciu delikwentów z jednym się nie udało bo uciekł :p

też tak dzisiaj zrobię :)

i jak polowanie ? udało się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jak! od razu rozpuszczona :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LordLukak

Jakiej wielkości były?

Edytowane przez k_bad (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do katowic :p mam gagatka który sprawę załatwia całkowicie :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasek cytrynowy faktycznie rozpuszcza je ale na drugi dzień rano w zbiorniku miałem mleko a nie wodę.

Kwasek cytrynowy faktycznie rozpuszcza je ale na drugi dzień rano w zbiorniku miałem mleko a nie wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasek cytrynowy faktycznie rozpuszcza je ale na drugi dzień rano w zbiorniku miałem mleko a nie wodę.

Kwasek cytrynowy faktycznie rozpuszcza je ale na drugi dzień rano w zbiorniku miałem mleko a nie wodę.

Witam,jezeli mozesz to wywal ten kawalek skaly.Jest to takie diabelstwo ze nawet bomba atomowa tego nie ruszy.Mam u sibie w baniaku trzy sztuki,takie dorodne i niewiem jak sie ich pozbyc a kamlotow wywalac nie moge bo mnie sie cala budowlo zawali.Wybraly sobie miejsce na parterze.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam chwile aż wszystko się ustabilizuje.podmienie wodę i zobaczymy ile potrwa zamian odrodzą się z 4krotną siłą

Poczekam chwile aż wszystko się ustabilizuje.podmienie wodę i zobaczymy ile potrwa zamian odrodzą się z 4krotną siłą

Poczekam chwile aż wszystko się ustabilizuje.podmienie wodę i zobaczymy ile potrwa zamian odrodzą się z 4krotną siłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.