Skocz do zawartości
Naskar

Dolabella - karmienie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj do mojej solniczki przywiozłem dolabelle . Może was to zdziwi ale bardzo mi się podoba i tu też mam pewne pytanie , a mianowicie czy po uporaniu się jej z glonami można ją czymś żywić ? Szukałem informacji ale nic niestety na ten temat nie znalazłem.

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Karmienie ślimaków ? A jest możliwa taka sytuacja w akwarium by wcale w nim żadnych glonów nie było ??? A jeśli nawet do tego byś doprowadził to wystarczy wg mnie kilka razy więcej pokarmu dać i już masz glony, albo kilka razy wódkę wlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa kilka razy więcej pokarmu .... nie zamierzam celowo pogrążać swojego baniaczka i przy okazji jego parametrów wody . Co do karmienia ślimaków - dolabella potrafi " zjeść "


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Jak wyczyści zdechnie z głodu .


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A glonów makro nie ruszy ? Jakby w akwarium dla niej dać ?

I taka mała boczna dygresja ale na temat tego ślimaka. Czy faktycznie tak często jest atakowany przez krewetki ? Mam lysmata amboinensis oraz kuekenthali. Chce kupić kolejną amboinensis oraz właśnie tego ślimaka. Jaka jest szanse ze ślimak zostanie zaatakowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Dolabelle dosyć sporą i po jakimś czasie wężowidło zielone zjadło mi ją, dopiero wtedy zorientowałem się jaką mam bestię w zbiorniku :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabella padnie jak zje wszystkie glony... bardzo ciezko bedzie ci ja dokarmiac. U mnie makroglonow nie ruszala bylo widac za marnieje. Probowalem nawet spiruliny ale nic ci o nie da. Ja moja dalem do zbiornika 2miesiecznego tam ma wypas a nawet nie wiedzialem ze takie klocki moze walic;-) ale glony sie koncza i tez planuje ja dac do kolejnego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno dolabelle mozna karmic algami do sushi, ktos cos takiego stosowal? A moze jest juz jakis pokarm dla krowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotowaną marchewką ją dokarmisz a także jeżowca diadema

gotuj tak długo aż będzie miękka ale nie rozgotuj czasem sałata pekinka też się nada ale bardziej pod jeżowca i rozbudowie na niej glonów

Edytowane przez sambianX (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2,5 roku od ostatniego postu w tym temacie to dolabella pewnie już padła, jak nie z głodu to ze starości :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.