Skocz do zawartości
mareko1

Pytanie o śrubunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam takie przeloty:

beeceo.jpg

i w związku z nimi mam kilka pytań. Mianowicie czy dobrze rozumiem, że przez ten śrubunek ma przechodzić rura, chodzi mi dokładnie o to czy rurę przycinam na wysokość na jaką mi potrzeba a następnie wkładam ją w śrubunek aż przejdzie na drugą stronę śrubunka. Pytam, ponieważ w tym śrubunku jest jakby plastikowa uszczelka przez którą ciężko przechodzi rura - a nie chcę nic popsuć. I po drugie czy takie śrubunki należy przesmarować silikonem czy wystarczy dobrze skręcić? I po trzecie czy dobrze rozumiem, że czarna uszczelka ma być w kominie a biała na zewnątrz komina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten przelot nie przechodzi rura,to jest śrubunek VDL niczym nie smaruj tylko dobrze skręć ,układ mocowania dokładnie taki jak na zdjęciu czarna uszczelka ma być od strony komina,biała od strony szafki


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od góry wklejasz rurę ,od dołu skręcasz .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLS - u się nic nie wkleja.. właśnie po to jest ta dolna nakrętka , a pod nią uszczelka żeby nie trzeba było kleić.

I żeby była jasność - przez ten śrubunek przechodzi rura właśnie na wylot.. górna nakrętka trzyma śrubunek w otworze, dolna trzyma rurę.. cała zaleta tego śrubunku polega właśnie na tym że jest rozbieralny.

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ten śrubunek: http://erybka.pl/product-pol-920-Przelot-PCV-Srubunek-25-mm.html . Wydaje mi się, że będzie tak jak pisze kolega Fox, czyli że rura przechodzi na wylot, ale jakoś tak ciężko ją wypchać na drugą stronę przez tą uszczelkę w środku stąd moje pytanie. Fox a Ty używasz właśnie takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, używam właśnie takich - tzn ze 20 sztuk ich w domu mam i żadnego nie kleiłem ;). Aha. i jak dla mnie to nie jest VDL tylko budmech.

Wg katalogu : "ASU Śrubunek z uszczelką i nakrętką zaciskową ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak pisze Paweł (LLS uuuuuu :p wtopka ;) )

I jest to Budmech - wiem bo właśnie trzymam taki w dłoni ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując nic nie kleję, rurę wkładam na wylot pomimo, że nie za lekko ona wchodzi i tyle, tak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :) .


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się macie racje . :) Podobne śrubunki miałem jakiś czas temu u siebie,w tamtych rura nie przechodziła na wylot ,góra był klejona ,a dół natomiast skręcany .Nazwy firmy nie znam ,jakieś no name były .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a tą taką uszczelkę co jest schowana pod tą nakrętką na dole wkładasz na rurę (dość ciężko wchodzi) w miejscu gdzie chcesz, wkładasz rurę (od dołu) aż uszczelka wejdzie w przelot, skręcasz dolną nakrętkę i gotowe. W razie potrzeby przesuwając tą uszczelkę na rurze regulujesz ile ma Ci rura wystawać z przelotu.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżę trochę temat :) Mianowicie nabyłem używany zestaw z tego typu śrubunkiem, moje pyt. brzmi : Czy powinienem wymienić uszczelkę na nową, czy śmiało zostawić tę starą ( użytkowana nie cały rok ) ?


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak trudno przewidzieć logiczną odpowiedź ?

a w jakim stanie jest ta uszczelka ? stwardniała / popękała ? to do wymiany

chcesz mieć pewność i spokój? wymieniasz niezależnie od stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno przewidzieć logiczną odpowiedź ?

Jeśli odpisanie sprawia Ci duży problem, wcale nie musisz się angażować w ten wątek.Wg mnie forum jest po to żeby wymieniać się opinią i poglądami w danym temacie ( być może ktoś miał podobny przypadek i rozwiąże moje wątpliwości ).

W każdym bądź razie dzięki za Twoje zdanie.


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązuje jedna, bezdyskusyjna zasada Raz naruszone uszczelki wymieniamy na nowe, cz to w hydraulice, motoryzacji czy każdej innej dziedzinie :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązuje jedna, bezdyskusyjna zasada Raz naruszone uszczelki wymieniamy na nowe, cz to w hydraulice, motoryzacji czy każdej innej dziedzinie :yes

Dzięki wielkie. Takie odpowiedzi oczekiwałem :)


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odkopuje temat ponieważ mam następujące pytanie:

czy luz widoczny na zdjęciu poniżej jest normalny? (rura przechylona do jednej ze stron)

http://www.fotosik.p...dabd337dd19ae61

drugie zdjęcie (rura w pionie, wyśrodkowana)

http://www.fotosik.p...14ad4f45348eef7

Przeloty identyczne jak autora tematu (Budmech?). Rury z innego sklepu.

Przeloty 1x45 i 2x35, rury pod te śrubunki kupiłem 25x1,5mm i 32x1,5mm. Jako laik wyczytałem, że wystarczy kupić elementy na dany wymiar i musi wszystko być spasowane. Wszystkie pozostałe elementy mufy, kolanka, sitko, itd. są spasowane dość idealnie. Czy dobrałem coś nie tak? Miałem kupić śrubunki VDL, "doradzono" mi by wziąć te, ponieważ brak różnicy a są tańsze.

Mniejsze śrubunki i rury do nich nie mają aż takiego luzu, łącznie, obydwie strony, mają może z 0,5mm. Przy większych jest chyba milimetr albo prawie na stronę.

Skręcać odpowiednio mocno i musi być szczelne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli śrubunki są skręcane to jest to normalne. Pomiędzy śrubunek i rurę musi wejść jeszcze uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Nie napisałem tego, ale zastanawiałem się czy to nie będzie się "gibać" i co z wodą w tej szczelinie.

Idę działać dalej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się gibać, jak już skręcisz śrubunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.