Skocz do zawartości
ejerzyk

Morskie Macro

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz jeszcze kupić, jeżeli chcesz mieć całą automatykę, Tamrona stalkę 2,8 do makro. Nie które egzemplaże nie zgrywaja ostrości z body canona, najlepiej zrobić test po zakupie na gazecie. I ewentualnie wymiana na inny lub kalibracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek - jak masz Canona z bagnetem EF-S czy EF to jak wpadniesz po rico pozycze Ci pierscien odwrotnego mocowania + Helios - poprobujesz macro i zobaczysz czy wystarczy :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek to bardzo dobra koncepcja hehe

Więc dziś się pewnie z Tobą skontaktuję i ewentualnie pożyczę sprzętu i się pobawię z tym macro:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że kitem trudno...

Kit (18-70) + pierścień 13mm:

qgvd.jpg

Rewelacji może nie ma, ale to był jednorazowy strzał. Statyw, MF i problemów nie powinno być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierscienie maja to do siebie ze zabieraja swiatlo ;] Im wiecej pierscieni tym wiecej swiatla.Zreszta wszystko zabiera swiatlo poza typowymi obiektywami macro ;P Ja na kicie + pierscien odwrotnego mocowania + helios robilem calkiem fajne foty nie tylko morskie ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :) Zabierają światło. Ale z "testowanych" przeze mnie "metod" najbardziej mi odpowiadają właśnie pierścienie.

Typowego obiektywu macro niestety nie mam... Jestem w trakcie zbierania na tamrona 90 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wrzucę fotkę jaką udało mi się dziś "strzelić"

gallery_11117_2908_108226.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dowód ze komórka tez się da

post-14993-1392126316,41_thumb.jpgpost-14993-1392126356,97_thumb.jpg

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6040D przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na dowód ze komórka tez się da

Jasne, że się da ale to nie jest zdjęcie macro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da ale to nie jest zdjęcie macro:)

Święte słowa. Do tego, niezbyt udane (zdjęcia, nie słowa).

Nie mam akwarium, więc moje makrofotki opierają się na mchach, porostach, kwiatkach i z rzadka owadach, co wprawdzie nie czyni mnie ekspertem, ale jakieś pojęcie daje.

Komórką można sobie zrobić fajną focię w łazience przy lustrze, żeby na fejsa wrzucić, ale w fotografii przyrodniczej jakoś się to nie przyjęło. Oczywiście przesadzam - wszystko zależy od koncepcji autora, ale ta powinna powstać przed naciśnięciem "spustu". Jeśli zatem, koncept obrazu będzie interesujący, oryginalny i spójny z ostatecznym efektem, to zdjęcie będzie udane. Jeśli nie, to... wiadomo.

Kompaktami można uzyskać bardzo dobre efekty. Jednym z powodów jest rozmiar matrycy, sprzyjającej dużej głębi ostrości, której brak jest w makro problemem. Duże wartości przysłony to niedobory światła i długie czasy ekspozycji albo skomplikowane systemy sztucznego doświetlenia.

Wielu świetnych fotografów makro, używa kompaktów. Jednym z nich jest np. Marek Wyszomirski, który wiele pięknych zdjęć zrobił zwykłym kompaktem z Raynox'em. Warto skorzystać z googlarki i spojrzeć na jego prace. Podobnie, GrzechooFR jest osobą, której dorobek foto wart jest poznania, choć on nie używa kompaktów. Przepraszam innych, których nie wymieniam.

Krótko mówiąc: Wdziałem wiele udanych zdjęć z kompaktów, ale z komórki chyba jeszcze żadnej. Niewykluczone, że technika kiedyś pozwoli na zrobienie dobrego zdjęcia, ale to trochę potrwa - pewnie musi się pojawić jakaś moda :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs, bardzo ładnie wyjaśniłeś kwestie macrofotografii :)

Coś tam się pewnie jednak komórką da:

http://www.diyphotography.net/super-macro-your-cellphone-camera-with-a-dvd-lens

Miałem kiedyś jakąś taką komórkę właśnie cybershot i ona całkiem niezłe zdjęcia robiła - tak na marginesie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ode mnie :)

Próbuje jakoś ogarnąć aparat wiec szału jeszcze nie ma.

l4tn.jpg

widt.jpg

k8djn.jpg

mhe4.jpg


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez wrzucę swoje. Robione Canonem 450D + obiektyw Canon EF 70-200mm z pierścieniami.

post-11304-0-20544400-1395697009_thumb.jpg

post-11304-0-12081700-1395697048_thumb.jpg

post-11304-0-75780400-1395697083_thumb.jpg

post-11304-0-83183600-1395697157_thumb.jpg

post-11304-0-85548500-1395697174_thumb.jpg


530L (95x80x70) + sump 200L, HQI 250W + 4x 39W ATI, Aqua Special Red Skim 250, New Jet 4500, 2x Koralia 4000, Jebao WP40,JVP-102, doser one, ok 70kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam standardowy aparat Pentax K10 z obiektywem 18-55. Chciałby móc robić ładne zdjęcia w moim akwarium ( akwarium na tą chwile nie jest za szerokie - 40 cm ), Jestem laikiem jeśli chodzi o fotografię wiec proszę o radę czy to będzie dobry zakup

1) adapter bagnetowy M42

2) pierścienie pośrednie M42 (trzy pierścienie 7mm, 14mm i 28mm)

3) Obiektyw PENTACON AUTO 135/2.8 MC

Z góry dziękuję

Paweł

Edytowane przez sycowek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie zakupiłem pierścienie pośrednie (takie najzwyklejsze chinole) a w dodatku od kolegi "Sygena" przybyły do mnie spsiki i lpsiki więc postanowiłem pobawić się w macro. Ze zdjęć jestem zaskakująco zadowolony, bo sprzęt nie z najwyższej półki bo to EOS 1000D i kitowy obiektyw 18-55 + pierścienie pośrednie.

Korale dopiero dochodzą do siebie - powolutku wystawiają polipy;)

Na początek calulastrea :

IMG 5432

IMG 5434

IMG 5504

Seriatopora (nie wiem jaka)

IMG 5472

IMG 5435

Montipora (nie wiem jaka):

IMG 5449

IMG 5490

Grzybek:

IMG 5439

Styophora. Co do niej to niestety myślę, że nie uda mi się jej utrzymać - myślałem, że to jakaś montipora:) Ale będę walczył - może się uda.

IMG 5475

IMG 5488

Dzięki tym pierścieniom mam sporo radochy i nawet z kitowym obiektywem można się pobawić jakieś tam macro:)

Jak się wszystko napompuje tak jak należy, to znów się pobawię w macro i tutaj przedstawię wyniki hehhe

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak całkiem na luzie - to telefonem też można cyknąć całkiem udane zdjęcie - wiadomo lustrzanka to nie jest z pierścieniami macro ale jak dla mnie całkiem nie najgorszy efekt. Ta fota pstryknięta S3 za pomocą aplikacji Camera FV 5 opcja zapisu PNG

rico.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Muszę obczaić tą aplikację :) Miałeś płatną czy lite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Muszę obczaić tą aplikację :) Miałeś płatną czy lite?

Mam pełną wersję. Wiadomo, że kwestia balansu bieli to już indywidualna kwestia. Tak czy siak trzeba zdjęcie obrobić aby "podciągnąć" kolory do naturalnego wyglądu, czy zrobisz fotkę kompaktem czy lustrem czy telefonem i tak trzeba obrobić, jeśli ma być ok.. Ja zdjęcie tej rico zrobiłem przy ustawieniach balansu bieli na auto, tryb P z lampą błyskową telefonu, AF na macro, ISO na 100 no i oczywiście bezstratny zapis czyli PNG a nie JPG. Potem drobna korekta w jakimś programie do zdjęć ( ja używam PS CS6 ) i gotowe. Zdjęcie + obróbka ok 2min. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.