Skocz do zawartości
ejerzyk

Morskie Macro

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, pozwolisz ze poczekam na jeszcze czyjąś wypowiedź;-)

Nie mam jeszcze ani adaptera ani obiektywu.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj wybor, kiedys mi zaufasz ;)

Mam taki pierscien do canona bez tej blokady i nie mam problemow, bo te obiektywy jakie mam maja pstryczek manual/auto

, jak nie masz obiektywu to bierz z blokadą, wtedy kazdy m42 podejdzie chyba ze cena wyzsza znacząco


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinieneś kupić z blokadą, bo na gwincie M42 nie będziesz używał obiektywów dedykowanych do swojego body, także jeżeli chcesz mieć możliwość ustawiania przesłony, to albo montujesz obiektyw na redukcję M42 z blokowaniem przesłony albo modyfikujesz każdy obiektyw blokując w nim przesłonę na stałe - z tych dwóch rozwiązań lepsze jest to pierwsze, bo nie musisz się bawić w rozkręcanie szkiełek itepe i zostawiasz je w oryginalnej formie.

Blokowanie przesłony jest oczywiście potrzebne do tego, że zanim naciśniesz spust migawki, to przesłona w obiektywie jest otwarta i w momencie robienia zdjęcia body domyka przesłonę do zadanej wartości. W starych aparatach działo się to mechanicznie takim popychadełkiem, a w nowych to elektronika ofkors. Tak więc jak masz nowe body i montujesz do niego stary obiektyw na M42, to powinieneś domknąć przesłonę samodzielnie - najprościej jest to zrobić na redukcji.

A jeszcze odnośnie potwierdzenia ostrości, to takie pierścienie nie mają styków, więc nie ma sensu kupować przejściówki z potw. ostrości, bo na nic się nie przyda zamontowana na pierścieniach.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziekuje;-) czyli przesloną bede sterowal z poziomu body czy kolkiem na obiektywie?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły pierścienie, próbuję i nic, który to przycisk podglądu GO na body Canona 40d bo nie wiem?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to ten obok napisu AF-ON

ps widzę że mamy te same body :-P

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, ja nie wiem, czy ten mechanizm z zablokowaniem otwartej przesłony działa... u mnie na Nikonie D90 i Tamronie 17-50/2.8 VC nie działa - pisałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nabyłem te pierścienie i na nikonied5100 z szkłem kitowym też nie działa, czytałem że muszą być aparaty z podglądem głębi ostrości, mój niestety nie ma.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa zaraz a nie wystarczy włączyć podgląd live ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dołożyć 100pln i kupić pierścienie z przeniesieniem automatyki ? czy to rozwiąże wszystkie problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dołożyć 100pln i kupić pierścienie z przeniesieniem automatyki ? czy to rozwiąże wszystkie problemy ?

Pewnie, że lepiej wszystkie nowsze obiektywy mają własne CPU i nie na darmo jest tyle styków jest co przesyłać pomiędzy body i obiektywem ;-) Pierścienie bez styków elegancko sie sprawdzają, jak ktoś ma np. Heliosa od zenita + przejściówkę Nikon-M42, tam był popychacz i przysłoną kręciłeś na szkle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mialem chwilke i pyknalem catalaphyle z makro stary obiketyw helios na alpha 55 ;)

catalaphyla makro

pozdrawiam

tomek


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może być ? :-)

bez żadnych pierścieni :_P

IMG_0389.jpg

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat - faktycznie pierścienie bez przeniesienia automatyki utrudniają nieco pracę.

A 50/1.8 z pierścionkiem 36mm potrafi naprawdę pokazać pazur :)

macro2.jpgmacro7.jpgmacro1.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat - faktycznie pierścienie bez przeniesienia automatyki utrudniają nieco pracę.

A 50/1.8 z pierścionkiem 36mm potrafi naprawdę pokazać pazur :)

Pogratulować efektu, dla podsycenia tematu jak masz 80 portretową 1.4 lub 1.8 to też pięknie daje czadu (jak masz od kogo to pożycz sobie - bajka).

A ogólnie martwi mnie, że w akwa morskim jest ograniczona możliwość stosowania np. filtr Kenko Variable NDX, dało by się wtedy ujarzmić ten kontrast i byłby miodek do kwadratu. A tak trzeba rzeźbić na suwakach w sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Niestety walczę z plagą @#$%^ dino - więc zbiornik nie wygląda jak powinien :(

macro3.jpg

macro4.jpg

macro55.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować efektu, dla podsycenia tematu jak masz 80 portretową 1.4 lub 1.8 to też pięknie daje czadu (jak masz od kogo to pożycz sobie - bajka).

A ogólnie martwi mnie, że w akwa morskim jest ograniczona możliwość stosowania np. filtr Kenko Variable NDX, dało by się wtedy ujarzmić ten kontrast i byłby miodek do kwadratu. A tak trzeba rzeźbić na suwakach w sofcie.

Dokładnie - ale ze względu na w sumie ograniczoną ilość światła - oraz krótki czas ekspozycji na którym nam zależy - filtr nie dałby takiego efektu jak w pełnym słońcu/długiej ekspozycji przy krajobrazach..

Poluję na sigmę 105mm - i zobaczymy jakie efekty przyniesie na pierścieniach(minimalna odl. ogniskowania na pewno będzie większa niż z 50-tką - co pozwoli łatwiej operować/fotografować stojące dalej od szyby zwierzaki).. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ale ze względu na w sumie ograniczoną ilość światła - oraz krótki czas ekspozycji na którym nam zależy - filtr nie dałby takiego efektu jak w pełnym słońcu/długiej ekspozycji przy krajobrazach..

Poluję na sigmę 105mm - i zobaczymy jakie efekty przyniesie na pierścieniach(minimalna odl. ogniskowania na pewno będzie większa niż z 50-tką - co pozwoli łatwiej operować/fotografować stojące dalej od szyby zwierzaki).. :)

Mam do Ciebie pytanka:

1. Jaka gruba szyba w baniaczku.

2. Jakie ISO, czas i przesłona na zdjęciach

3. Jaka puszka do szkiełek, oczywiście jak nie jest to tajemnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 12mm Opti White

2. ISO 400, F8, zazwyczaj 1/45, 1/30 - balans bieli ręcznie na 10K - zdjęcia robione pod ledami - więc aparat nieco wariuje.

3. D90.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 12mm Opti White

2. ISO 400, F8, zazwyczaj 1/45, 1/30 - balans bieli ręcznie na 10K - zdjęcia robione pod ledami - więc aparat nieco wariuje.

3. D90.

Światło, światło, światło - ciekawe czy matryce przebiją poziom 10000 K, ja jeszcze zbijam ekspozycję o 0,7 EV czasami o 1 EV.

Jeszcze raz gratuluję fotek. Stałki rządzą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - dlatego też napisałem - że przy tym filterku(zacnym naprawdę :) - nie byłoby szans na cyknięcie fotki - bez większego ziarna.

Także standardowo zbijam conajmniej o 0.5 - zdjęcia ciemniejsze wydają się być bardziej nasycone i przez to kontrastowe. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.