Skocz do zawartości
tomaszerybka

Tysiąc Wysp 3500ltr Akwarium Prywatne Tomka i Kasi

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas gdy Akwarium dosychało po klejeniu, postanowiłem jednak zainstalować Klimę, Klima 5,5Kw schodzi mi oświetlnenie oraz całe pomieszczenie, w razie czego przygotowalem się także na montaż chłodziarki na balkonie, lecz z tym jeszcze poczekam .

Nasz Przyjaciel Norbert podczas ostatnich regulacji Klimatyzacji:

p4qq.jpg

Aby doświetlić i miarę estetycznie schować światełko zaprojektowałem specjalny steaż który będzie zamontowany nad akwarium:

veko.jpg

Stelaż przystosowany jest do instalacji od frontu dwie lampy 4 do 6 x80W środek ma 40cm dla montażu Lamp LED lub HQI no i tył jest szerszy daje on możliwość montaży dwóch lamp do 8x80W t5

zf1t.jpg

Czas na przymiarkę, aw akcji Norbert:

a7zz.jpg

W trakcie przymiarki postanowiłem zamontować stelaż na profilach Alu tak aby była możliwość wysunięcia go do przodu i bezproblemowego czyszczenia lamp / wymiany świetlówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pompa ! Jestem ciekaw aranżacji bo jest potężne pole do popisu :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się chętnie z wami zabiorę :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku super projekt. Przy Twoim dostępie do ryb i korali czuję że będzie to coś... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, myślę że zostaniesz ulubionym klientem indywidualnym RWE :)

Powodzenia.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chyba, że podpisze umowę z TAURONEM :)


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Tomek pojechałeś :) Pamiętam jak mi ostatnio opowiadałeś o projekcie, ale co innego mówić a co innego tego dokonać :clap: :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi robisz troche wieksze pod jedna rybke ..... pamietaj obiecales ;) wiesz co sie stanie jak mnie wkrotce nie zaprosisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w garażu mam chomiki biegając napędzają turbinkę :)

To hobby jest tak piękne że niestety ale z niektórymi kosztami należy się pogodzić....

jakie przewidujesz rachunki za prąd?

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy o tych kosztach?

Czy to takie ważne? Grunt że się realizuje swoje plany, a ile to kosztuje, to pies to trącał.

Piękny basenik + kobieta która to toleruje = żyć nie umierać.

Powodzenia w realizacji.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie 16x80w t5 4x400w HQI + zakladane ok 400W 24h daje mi wynik ok 650zł/msc

tylko nie zrób zwarcia, bo pół warszawy nie będzie miało prądu ;)

projekt mistrzostwo świata.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy o tych kosztach?

Czy to takie ważne? Grunt że się realizuje swoje plany, a ile to kosztuje, to pies to trącał.

Piękny basenik + kobieta która to toleruje = żyć nie umierać.

Powodzenia w realizacji.

Racja.W sumie po przejściu na większe u siebie nie zauważyłem różnicy,nawet opłaty za energię elektryczną mi spadły,ale to inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy o tych kosztach?

Czy to takie ważne? Grunt że się realizuje swoje plany, a ile to kosztuje, to pies to trącał.

Piękny basenik + kobieta która to toleruje = żyć nie umierać.

Powodzenia w realizacji.

może z ciekawości się zapytałem?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega akwarium, trzymam kciuk i już nie mogę się doczekać wpuszczenia pierwszego życia :clap: . Pewnie przy tak wielkim projekcie masz ustalony jakiś terminarz (chociaż jak wiadomo rzadko się on sprawdza ). Na kiedy planujesz pierwsze zalanie ?

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt i wykonanie mistrzostwo swiata :unworthy: wielkie gratulacje Tomek,oczywiscie wpraszam sie na zlocik zeby oblac ten projekt :thumbup:

pozdrawiam Grześ :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż akwarium sobie spokojnie schnie w międzyczasie zrobiłem część hydrauliki:

c77h.jpg

W projekcie użyłem Czerwonych Rur oraz białej Hydrauliki PCV- U Frimy VDL / Vertex, klejenie oczywiscie Tangitem - jest gęsty w postaci żelu no i najważniejsze klei na lata, niektóre kleje potrafią się wykruszać po latach a ten jest sprawdzony.

Nożyce do rur my używamy Virax-a drogie ale bezkonkurencyjne inne b. dobre to rothenberger tych używa mój Tata w Zabrzu.

rljz.jpg

e1cc.jpg

pierwsze trzy wypływy pomp, jeszcze nie sklejone do końca gdyż do każdego będzie przygotowany osobny zawór a wszystko wpięte pod Pompę Deltec E-Flow 10, dodatkowo mam jeszcze dwa wypływy po stronie przeciwnej komina napędzane E-flow r2

mi84.jpg

wng1.jpg

Spływ nr 1 i zawór membranowy - jeden z najdokładniejszych do regulacji, niestety za mało miejsca na zastosowanie kątowego równie dobrego co membranowy.

nigr.jpg

5bhs.jpg

Spływ nr 2 + rewizja, ten będzie najprawdopodbniej otwarty na ok 70-80 % tak aby precyzyjna regulacja odbyła się membranowym.

Edytowane przez tomaszerybka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ty lepiej cukierki sobie rezerwuj bo jak moje się ustabilizuje to nic dla ciebie nie zostanie :baby:

Projekt kozak

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny projekt.

Ja dopiero jestem na etapie marzeń o pierwszym morskim. Niestety na razie warunki lokalowe na to nie pozwalają.

Zauważyłem, że akwarium stoi na poddaszu. Kwestia oświetlenia jest przemyślana, ale może warto zastanowić się nad czymś takim?

Ciekawe czy w naszych warunkach klimatycznych coś takiego się sprawdza? (notabene akwarium z filmiku jest podobnej wielkości nawet)

POWODZENIA W DASZEJ REALIZACJI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem , że to nic nie wniesie do wątku ale nie mogłem się powstrzymać żeby napisać woooowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww !!! :D

Edytowane przez LordLukak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez projekcik sie podoba, chetnie cos takiego bym sam postawil.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.