Skocz do zawartości
Chudy112

Laser na apitasie

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszym ukwiałom może i brzydal da rade . U mnie pływa od roku i dalej mam plage . Z plag chyba miałem wszystko (cyjano , dino, wirki ) apitazja to najgorsze. Próbowałem brzydalem może pomaga bo nowe małe się nie pojawiają . Krewetki u mnie nic nie ruszyły . Chemia to masakra Zostały mi tylko takie jak 5pln . Dlatego kupilem laser i teraz zakupie armię krewetek. Może te uszkodzone będa wcinać .

Chyba że ktoś z wawy ma krewetki i apitazje można sie spotkać powypalać i zobaczyc czy je krewetki dobiją .

Dobrze kolego prawisz! :thumbup:

A ja leserka nie muszę używać, bo powypalałem nim wszystkie.

Teraz od wakacji nie widziałem ani jednej.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Mniejszym ukwiałom może i brzydal da rade . U mnie pływa od roku i dalej mam plage . Z plag chyba miałem wszystko (cyjano , dino, wirki ) apitazja to najgorsze. Próbowałem brzydalem może pomaga bo nowe małe się nie pojawiają . Krewetki u mnie nic nie ruszyły . Chemia to masakra Zostały mi tylko takie jak 5pln . Dlatego kupilem laser i teraz zakupie armię krewetek. Może te uszkodzone będa wcinać .

Chyba że ktoś z wawy ma krewetki i apitazje można sie spotkać powypalać i zobaczyc czy je krewetki dobiją .

Nie zgodzę się z tym. Miałem ukwiały jak mniejszych rozmiarów sarco i brzydal mój mimo, że mały bo kilkucentymetrowy tak chyba 7-8 je skasował. Wiec nie stanowi to dla tej ryby jak chce oczywiście wyzwania. A dodam, że były karmione bo są tez inne w baniaku. Zawsze możesz mu pomóc i osobiście dręczyć znienawidzone ukwiały jeśli są z dala od innego życia. Ja zanim miałem brzydala te największe gnębiłem okrutnie: zatrzymywałem cyrkulację po czym łyżeczka soli i sypałem nad ukwiałem. Jak sól opadła w to miejsce widok piękny - ukwiał się kurczył i zmykał do swojej kryjówki w skale. Kilka takich akcji i nie był już sobą. Marniał czerniał i kilka razy chyba go tak ubiłem. Oczywiście sposób sadystyczny - aż było mi go żal i tylko wtedy gdy nic tam nie masz w skale obok niego.

@inmar zdaje sobie z tego sprawę, że nie każdy się weźmie. Ja swojego też nie miałem ze sklepu tylko z ogłoszenia na innym forum miał być sprawdzonym pogromcą ukwiałów i faktycznie jest. Od kiedy go mam nie widuję szklanych róż i nie dlatego że tracę wzrok ;-). Ale fakt straciłem przy okazji wszystkie 5 krzaków Xenii. Ale o dziwo tylko je. Obserwowałem z niepokojem czy nie wykosi mi też brerium czy zoasów ale nie. Może dlatego, że gnębi wieloszczety ale w tym mu życzę smacznego. Dobrze wykarmiane były na moich mrożonkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te lasery z linku alledrogo to szustwo, laser 2000mw powinien mieć 2w, tu cytat http://www.fuw.edu.pl/IIPRACOWNIA/home/lasery.html

"...Laser klasy 2, to laser emitujący promieniowanie widzialne(400 - 700 nm). Laser o działaniu ciągłym nie może mieć mocy większej niż 1mW,..." a tam jest 2000mw :clap:


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński bałagan.U mnie jest chyba napisane 1000 mW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamawaiał z Chin taki niby 10000mw ale jak przydusił sprzedawcę to ten przyznał się że ma tylko 200mw ;)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

ale jak przydusił sprzedawcę

Co za dziwny temat. Strzelanie laserem, duszenie ludzi. Tylko patrzeć jak ABW albo inna służba wkroczy tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w polsce :) za 170 pln z prawem zwrotu tylko i wyłącznie jak bedzie działał prawidłowo :) .

P.S to faktycznie był chinczyk ale znojmy więc troche niezręcznie by było zakładać mu Nelsona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole krewetku kuekentali nie wiezylem w nie az do momenu wpuszczenia do zbiornika wykosily.co do jednej aiptazi

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście muszę przyznać że bardzo skutecznym produktem jest RedSea Aiptasia-X

http://sklep.acropora.pl/pl/p/Aiptasia-X/1574

Kupiłem kilka dni temu i wybiłem już pewnie 30-40 główek. Płyn jest gęsty i ładnie utrzymuje się na tym ścierwie dobijając go do zera.

( wyłączam tylko pompy na okres 10-15min )

Nie zauważyłem też oznak "rozprzestrzeniania się" rozpuszczonego bydlaka.

Zdecydowanie skuteczniejsze niż te wszystkie poczesane krewetki które i tak nie zjadają tego badziewia.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Aiptasia-X mam całkiem odmienne zdanie,skuteczność taka sama jak kwasku,niby fajnie bo wydaje sie ze zdycha ale jak jej nie oddesiesz jakaś strzykawka tydzień puzniej pojawia sie jeszcze piękniejsza:)a po odesłaniu pojawiają sie jej mali pobratyncy .Zuzylem ze trzy butelki i uwarzam ze to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sledzik-wawa zobaczymy za miesiąc tak jak napisalł Seba strata pieniędzy miałem też ten preparat i nawet inne i to bez sensu ! Jak kupiłem chelmona to teraz już jest spokój nie mam problemu z różami :)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie okaze za miesiac :-)

U mnie kwasek wcale ich nie zabijal a jedynie przygaszal na 2 dni.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na apitazje chemi miałem sporo . Za miesiąc lub dwa wracały z rodzeństwem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Łukaszu, sporo życia a o co chodzi?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choodzilo mi o krewtki i inne co moga to badziewie zjadac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie mam!

skałę kupiłem w (-XXX-) miała sporo dziadostwa.

nie wiedziałem jak sobie poradzić, i sam właściciel sklepu, powiedział że jak nie ma innej możliwości, to czytał gdzieś o laserach, ale wiele nie wiedział.

A było to około 2lata temu.

Ja popytałem ludzików, i ktoś mi pokazał opis na Ebay.

nie pamiętam ile za niego zapłaciłem, ale był sporo droższy jak teraz są.

i tak sie bawiłem jak coś tylko, to kilim.

Nie mam ani jednej sztuki, cieszy mnie to, za to pojawia się cyjano, regularnie co 3mce :blushing: .

Żadnego stworka zjadającego nigdy nie miałem, jak większa to ją w stopkę aż odpadła i siatka.

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A ja do was chętnie odkupię skałę z tymi ukwiałami za 18 zł od 1 kg. Mój brzydal ją oczyści bez lasera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 zł za kilo? -Ukwiała? (żart)

Wiesz ,nie zawsze da się wyjąć skałkę, ale myślę że masz słuszną koncepcję.

Jak masz zwierza co wsuwa, to jak najlepszy pomysł.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

18 zł za kilo? -Ukwiała? (żart)

Wiesz ,nie zawsze da się wyjąć skałkę, ale myślę że masz słuszną koncepcję.

Jak masz zwierza co wsuwa, to jak najlepszy pomysł.

Jasne, że żartowałem. Wiem, że nie zawsze da się ją wyjąć. Ja nie kleiłem tylko luźno położyłem, bo nie mam jeszcze wyczucia jakie ułożenie mi się podoba i jak coś to zawsze mogę przestawić. Jak widzę co niektóre zbiorniki to podziwiam widzę i/lub fantazję ich twórców. Skały są ułożone w naprawdę piękne kompozycje. Mam nadzieję, że z czasem, a może po zmianie baniaka na większy i ja wymyśle taki układ który skleję i będzie budził podziw innych. Ale gdyby ktoś mógł wyjąć to zapraszam do mnie ze skałą na czyszczenie. Ale właśnie ja nie kupiłem pierwszego lepszego egzemplarza brzydala. Kupiłem go od osoby z ogłoszenia z innego forum. Miał być sprawdzonym killerem na te ukwiały i był. Czasem warto komuś zaufać. A też byłem już w desperacji jak wielu w tym wątku, bo krewetki u mnie nie sprawdzały się.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś nowości na rynku w powyższym temacie? Ktoś ma używa, jaka skuteczność? Chodzi mi o walkę z Majano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopię i mam nadzieję że pomogę

Plagi nigdy nie miałem Api .. ale na bieżąco jaram je laserem, z allegro za 300 coś z kawałkiem, płoną aż skrzeczą jak się Je wypala... sama frajda...

Na pewno lepsze niź chemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze na jakie parametry patrzeć przy kupnie lasera. może jakiś link podasz. jak nie tu to na PW


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio myślę nad laserem ale na majano. Na rynku jest uch sporo niby do 5W jak podają, ale ile w tym prawdy jest to trudno powiedzieć. Jakiej mocy jest ten co używasz i jakiej barwy? Przypalasz przez szybę i czy konieczne są okulary ochronne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.