Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanie ,w moim baniaczku mam niestety las apitasi , kupiłem brzydala z myślą że zrobi mały porządek a tu od tygodnia nie ruszył ani jednej sztuki ,, jego zachowanie jest bynajmniej inne , obrał sobie jeden kąt w akwarium i tam przebywa cały czas , czasami wypływając w pobliże skał , nic nie je .

Z góry dziękuje za informacje.

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu czas, las przez noc nie zginie no i oczywiście nie karm go zbyt obficie a zrobi robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasu mu trzeba i głodu...


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci się tylko wydawać, że nie zjada a faktycznie skubie tylko w takim tempie, że nie zauważasz zmiany pozwól zwierzakowi zaaklimatyzować się do końca ze zbiornikiem i warunkami w nim panującymi.

(Powtarzam się ale Inni mnie wyprzedzili :D)

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie z chelmonem. Nie wiem co robić. Szkoda


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez pierwsze miesiace nie widziałem efektów ale po około pół roku wszystko zjedzone a miałem ich mnóstwo


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, z głodu nie padnie. Aiptasji może i nie zje, ale zoasami i innymi koralami nie pogardzi :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jadł apitasi przez pare tygodni, wkoncu mu coś się odmieniło i zjadł wszystką apitasie , wszystkie zoa a jak sie zabrał za LPS to wylądował w sumpie.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek popraw temat bo daje po oczach ta apitasia :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A może jednak zamiast brzydala lepiej ten ślimak specjalista pokarmowy? Nie rusza niczego innego poza szklanymi różami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ślimak?

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A właśnie czy ten ślimak zjada też większe od siebie rozmiarami ukwiały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

radiesteta - proponuję Ci, żebyś sobie założył temat: wszystkie moje rozterki związane z aiptazją:)

zjada małe, duże - wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się skonczą to pada z głodu i dlatego nie powinno się ich raczej kupować.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To już niepotrzebne. Wiem wszystko i mam gotowe rozwiązanie. A w sumie o co ci Debora biega skoro dyskusja jest na temat?

@Luka nie radzę aby był aż taki dojadły. A zresztą zawsze można sobie jakiś słoik z małym kawałkiem skały bez obiegu i tam mu pokarm trzymać, albo sprzedać dalej tyle jest ludzi z tymi ukwiałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym popatrzał na resztę obsady u mnie brzydal wiecznie siedział w kącie bo go Chrysiptera hemicyanea ganiała nie wiadomo dlaczego, ale po czasie przyzwyczaili się do siebie


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek daj mu czasu u mnie też był las i czekałem trzy tygodnie aż brzydal zaczął się interesować teraz po trzech miesiącach zostały dwie sztuki w rogu a było tego na prawdę dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo tak każdy poleca Brzydala na aiptasie, a co się dzieję później jak już zje/wyskubie wszystko? Czy one żywią się też takim pokarmem jak inne rybki, artemia itp czy zacznie podgryzać inne korale?

na szczęście nie mam aiptasi ale ciekawi mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszędzie na forum znajdziesz o brzydalu jedno:że zjada również miękkie i lps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo tak każdy poleca Brzydala na aiptasie, a co się dzieję później jak już zje/wyskubie wszystko? Czy one żywią się też takim pokarmem jak inne rybki, artemia itp czy zacznie podgryzać inne korale?

na szczęście nie mam aiptasi ale ciekawi mnie to.

niestety i zoa i lps a mrożonki najchętniej

ps ja mam fuksa lps jeszcze mi nie podjada ale tylko dlatego że karmię b dużo i 2x dziennie

W temacie nie jedzenia różyczek mój brzydal na początku nie jad nic poza mrożonkami a plaga mi się szerzyła więc na próbę w akcie desperacji nadziewałem różyczki sodą kaustyczna czda roztwór wodny (woda ro 5ml, soda 2g), nadziane wcinały kukentali i właśnie brzydal, jedna uwaga roztwór żrący pracujemy w okularach i rękawiczkach max dawka na 100l 3 ml dzień po trzech podejściach z odstępem dnia sam wcinał nawet nie nadziane i stan taki utrzymuje się do dziś.Z rady korzystasz na własne ryzyko autor nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z zastosowania w/w roztworu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy brzydal zjadał tylko mrożonki :)

ze starości odszedł na wieczną rafę i zakupiłem drugiego

maleńkiego

i bardzo się ucieszyłem bo okazało się że je mrożonki ale też i całą aiptasię zjadł :)

był już wypożyczany do czyszczenia innych baniaków


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje brzydala oddałem bo zaczął zajadać nie różyczki ani mrożonki a lpsy i miekkasy. Ten typ chyba tak ma ;)


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Moje brzydala oddałem bo zaczął zajadać nie różyczki ani mrożonki a lpsy i miekkasy. Ten typ chyba tak ma ;)

Chyba tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wypróbowałem juz krewetki które podgryzaly mi seriatropore a aptasie zjadły tylko ta co była w ich kryjówce. Mam juz od dobrych kilku miesięcy chelmona który obserwuje skale ale nawet nie myśli żeby zabrać się za różyczki - a tych coraz wiecej. Tak sobie myślałem żeby sprawić sobie kotnik. Możliwie jak największy i tam odizolować chelmona i wrzucić mu jakas aptasie. Poczekam wówczas aż się za nią zabierze - nie bede podawał jedzenia. Może się nauczy. Boje się bo wiem ze to zwierzak wrażliwy. Ale coś muszę zrobić bo jak tak dalej pójdzie to nie bede miał gdzie sadzic korale! Co o tym myślicie?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.