Skocz do zawartości
urban15

Mandaryn vs ecseniusa bicolor lub salarias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Mandaryna wspaniałego pływa sobie u mnie w zbiorniku 128l i ma się dobrze u mnie brzuch ale nie o to chciałbym poruszyć.

Otóż akwarium dojrzało lecz zostało trochę glonów zielonych co prawda nie odrastają ale jeżowiec je wolno zjada i nie wszędzie dojdzie, słyszałem natomiast że salarias oraz ecseniusa lubią podjadać glony i tu mam dwa zasadnicze pytania czy wymienione wyżej rybki mogą żyć w tak małym zbiorniku z mandarynem? a jak tak to która jest lepsza na glony?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie-skąd wiesz, że dojrzało? wybierz bicolora, jest ładniejszy niż salarias i nie wiem jak u innych, ale u mnie zjada głównie glony, chyba że karmię żywą artemią, to nic innego się nie liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem no więc na 100% nigdy nie będę wiedział ale ruszyły ostro glony wapienne oraz wszystkie koralowce mają przyrosty nawet te które jak Papaja znikały parę dni po wpuszczeniu a najważniejsze że glony tam gdzie są zjedzone już nie odrastają i powiem szczerze że nigdy tak nie było zawsze nie nadążałem z wyrywaniem.

Bicolor i mi bardziej przypadł do gustu tylko czy będzie on żył w zgodzie z mandarynem a może mógłbym trzymać te trzy ryby razem co wy na to?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla salariasa to za maly baniak moim zdaniem. w akwa mam bicolora i salariasa i nie widze za bardzo aby jeden czy drugi podjadal bardzo glony, salarias na poczatku troche jadl z szyb ale teraz sie chowa najczesniej

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z mandarynem salarias żył w zgodzie w 64L. Glony skubie, ale szału nie ma :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony skubie, ale szału nie ma :)

Szału nie ma, bo nawet jak wygląda na to że skubie glony nitkowate, to on co najwyżej skubie to co jest na tych glonach, czyli glony jednokomórkowe. Bo tym się głównie żywi Salarias. Dlatego często widać jego "buźki" na szybach gdzie właśnie sobie zeskrobuje osad z tych jednokomórkowych glonów. Ma do tego nawet specjalnie skonstruowany aparat grzebieniowy w pysku.

Nie mam pojęcia skąd się wzięło to przekonanie wielu morszczaków że Salarias je glony nitkowate.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bicolor podgryzal SPS-y. Ladny, mial zajac sie glonem a zajal sie szczepkami.

Moze odosobniony przypadek ale trzeba sie liczyc z taka mozliwoscia.

Pozdr


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz jestem w kropce bo SPSy to trzon mojej obsady a jak mi ma je rybka podgryzać to padnę trupem, z drugiej strony do czesania glonów mam już krewetkę czyszczącą więc jak salarias ma ich nie jeść to też odpada.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to co piszą koledzy. Po zbyt intensywnym dokarmianiu obsady miałem glony więc kupiłem salariasa - problem zniknął. Zbiornik mam mały, ale rybka jest wciąż "zapracowana" - nie dopuszcza do odnowienia się plagi. Wg mnie to najlepsza "kosiarka".

Co do pytania o wspólną egzystencję z mandarynem - to co prawda nie mam wspaniałego ale picturatusa i nigdy nie wchodzą sobie w drogę. Generalnie salarias zajmuje się swoimi sprawami :)

Edytowane przez Szczepan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ślimaka kup zajączka bedzie idealny na glony taki kombajn a i salarias moim zdaniem bedzie dobry.


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salaris może być lecz tylko na glony na szybach


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi. Zamówiłem Salarisa i zobaczymy co potrafi.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bicolor i salarias w jednym zbiorniku to ciągła rywalizacja między nimi o terytorium.Krzywdy sobie nie zrobią ale glonów nitkowatych się nie pozbędziesz. Takie glony na skałach ładnie wcina mitrax. Z szyb zeskrob mechanicznie czyścikiem.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Salarias pływa sobie dobry tydzień i ma się dobrze, z Mandarynem pływają jakby były sobie obojętne jedna rybka krąży przy dnie zaś druga śmiga w górnych partiach baniaka, co do urody obu rybek to bez dwóch zdań mandaryn króluje.\

Obsada rybna na dzień dzisiejszy to wspomniany Mandaryn i Salarias z czasem zapewne coś dokupię, karmie bardzo mało więc rybki są żwawe i cały czas szukają co ciekawe Salarias jest jak na razie obojętny na mrożona artemię lecz widzę zwiększona czystość tylniej szyby :thumbup: . Z czasem zobaczę czy zacznie mi zjadać kępki pozostałych glonów i zapewne opisze to w tym wątku.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była zadyma ,chociaż jeden siedział w jednej części akwarium a drugi w z drugiej strony (220cm )

Gdy tylko na siebie natrafiły to była zadyma ,ostatecznie jednego odłowiłem i teraz mam parkę wspaniałych. 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.