Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :yes za tydzień będę stawiał morszczuka (nie miałem wcześniej słodkowodnego) i z tego względu chciałbym się spytać czy dobrze je skompletowałem.

*Reefmax + Szafeczka

*Tunze Turbelle Nanostream 6025 (LINK) lub AquaEl Reef Circulator 2600 (LINK) chyba wezmę AquaEl'a

*Żywy piasek Natural White 9,07kg <= planuje wsypać jakieś 6kg

*Żywa skała ok 8kg (LINK) czy polecacie z tego sklepu skałę? :question: Co Wam z niej wyszło?

*Sól Instant Ocean(LINK) chyba 8kg to na trochę starczy.

*Ehein Jage 100W (LINK) <= bo słyszałem że oryginalna lubi gotować zupę :shocking

*JBL Test Lab Marin 10 testów (LINK) Duże złego :surrender czytałem o tych testach więc może znacie jakieś w podobnej cenie ale lepsze.

* H2Ocean Refraktometr (LINK) Bo nie chce Areometru ;) czy ten refraktometr jest ok?

*Czyścik / skrobaczka

*Termometr (do tylnej komory) :bow przepraszam za tak nieprofesjonalne określenie :Blush2

Z rybek planuję:

Amphiprion ocellaris (tzn. :clowningLINK) x2

Cryptocentrus Cinctus (LINK) x1

Chromis virdis (LINK)x1

Labroides dimidiatus vargateg (LINK) x1 <= wrzucam tylko ze względu na urzyteczność chyba że stwierdzicie że to non sens

*Nie wiem czy tak można np. gdybym zrezygnował z 1 błazenka i wrzucił Nemateleotris decora (LINK)

Proszę Was o opinie i komentarze na temat tego kompleciku. Pozdrawiam Krissux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompę wybrałbym zdecydowanie tunze - mam ją i jest rewelacyjna.

co do testów - może salifert? Co prawda nie używałem jbla...

zamiast rybek - za min miesiąc wpuść ekipę czyszczącą... ślimaki turbo, krewetki... oczywiście jak się parametry ustabilizują... rybki na końcu


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do pomp to weź obydwie, w reefmax jedna to za mało. Ja mam dwie i jest w sam raz. Jedna to właśnie tunze a druga to aquael.

Zapomniałeś o filtrze RO + DI

Polecam dział ReefMax Klub tam dowiesz się wiele o tym właśnie zestawie.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wodę z podmianki od kogoś z Płocka pożyczę bede mógł rybki po 2 tygodniach wpuszczać?

Ten filtr to jest do wody destylowanej nie? Wybrałem tylko zapomniałem wstawić :)

Edytowane przez Krissux (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z podmianki przyspieszy dojrzewanie ale dwa tygodnie to za mało. Ja dopiero po 5 tygodniach wpuściłem ekipę sprzątającą.

I jak już pisałem wcześniej ja polecam do reefmaxa dwie pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki mam nadzieję że w 3 tygodnie się wyrobie. Czy jest tu może ktoś z Płocka kto dałby trochę tej wody z podmianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie zapomnij, ale sprawdzaj parametry wody one ci powiedzą kiedy możesz coś do zbiornika wpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad jakimś grubszym piaskiem bo ja wsypałem ten który Ty chcesz wsypać i mnie drażni bo jest strasznie miałki i się unosi w wodzie. Ja wsypałem całą paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba samoa pink jest trochę grubszy ale mi się nie podoba :wallbash: zna ktoś może jakiś inny grubszy żywy piasek?

Edytowane przez Krissux (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dawać żywego piachu. Nie wiem który piasek jest grubszy ale gdybym miał jeszcze raz sypać szukał bym czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do rybek to może być takie zestawienie?

Jeszcze chciałem się spytać o ekipę sprzątającą. Co poza Turbo może tam wejść?

*Percnon Planissiumum <= na glony Jak szybko to rośnie?

*Lysmata kuekenthali <= aiptazja i glony

* A ze ślimaczków TO lub TO

Edytowane przez Krissux (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie akwa dojrzewa juz 2 miesiac bez zycia (200l) wiec twoje 2 tygodnie to troche za szybko z reszta nie ma sie co spieszyc. jbl testow bym nie bral jedynie jbl na kh uzywam bo szybko sie go robi kup najlepiej jbl test kh ale uzupelnienie, kosztuje jakies 10zl, reszte mam saliferta ale zmienie na redsea w przyszlosci. grzalki 2 szt po 50w bym wolal niz 1 100w i bym kupil od rzemieślnika z warszawy o ile dobrze pamietam nazywaja sie skalar sa piaskowe stara szkola ale idealnie trzymaja temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jednak kupię testy saliferta a jak wam się podoba moja Ekipa sprzątająca i układ rybek? Jednak będą 2 Błazenki ;B Kupował ktoś z Was żywą skałę w e-rybce i co z niej wyszło? Zastanawiam się jeszcze czy ten żywy piasek kupić ale chyba jednak się zdecyduję. Czy jest tu ktoś z Płocka mogący służyć wodą i pomocą? Będę dzisiaj o 22 możemy pogadać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij o automatycznej dolewce, w okresie letnim troche tej wody trzeba dolewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak i to moje tylko zdanie. Kraba sobie odpuść bo pokusisz się na pewno w przyszłości o jakieś montipory i będzie ci rozrabiał, czyli wywracał. Skała jest super ale czas dojrzewania to ok... 6 tygodni do pierwszego wpuszczenia życia.Stawiał bym raczej na odgazowaną i dokładanie korali jakie ci się podobają bo to jednak mały zbiornik. Osobiście kupiłem trochę gruzu do koszyków i trafiły mi się dwie skałki z zoaa. Chromiski mi 4 pływają i 2 clarki i nie ma problemów. Ślimaków nigdy za dużo. W sumie nawet nie wiem ile ich mam bo nie wiele ich widać. Reszta to partyzanci. Będzie ok 20. Dwa zestawy patyków tak zwanych sobie kup na początek i jakąś watę perlonową. Do tego węgiel aktywny do pochłaniania wszelkich toksyn których jest sporo na początku i ROWAphos. na krzemiany i silikaty. PODSTAWĄ bakterie a tu już twój wybór i cierpliwość. Powodzenia życzę :thumbsup:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł wielkie dzięki za taaki monolog . Niestety ponieważ jest to moje pierwsze zetknięcie z morskim światem nie rozumiem wielu rzeczy o których piszesz zatem chciałem się spytać czy jest możliwość porozmawiania z tobą o tym np. na Skype lub gdy nie masz na Spikierii. Co do dolewki to z pewnością zamontuje jak ogarne podstawowe rzeczy :). Krabika nie kupię ale skałę żywą owszem bo lubię ryzykować :B (oczywiście nie mówię tu o ryzyku z rybkami). Miłej nocki wszystkim!

Edytowane przez Krissux (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.