Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ATI Aquablue (biała), do niej ATI Blue Plus (niebieska) a najlepiej dwie sztuki


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli Ati Aquablue i ATI blue plus będą dobre .

Powiedzcie mi jeszcze czy do 54 l będzie dobry reef circulator 2600 aquaela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj dwa mniejsze łatwiej będzie ustawić cyrkulację w zbiorniku.

Edytowane przez k_bad (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś przeczuwam że już zalane! Przy takim małym akwarium chcesz mu wcisnąć 2 pompy? Jaki piasek kolego wsypujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalane będzie niestety ale dopiero w piątek wieczorem . Piach będzie jeśli się uda to z działającego akwarium lub ze sklepu taki w paczce 4kg .

P.S. jestem Robert ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pompy to bardzi dobry pomysł

Ciężko 1 ustawić żeby ładnie dmuchała

Tak można dać włacznik czasowy i wyłączać jedna co jakiś czas żeby zmieniać cyrkulację

Swego czasu to nawet 3 miałem małe pompki w 45 i było dobrze


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ,że tak poważnie podchodzisz do tematu, ale bez przesady filtra możesz śmiało używac bez żywicy i tak na początku cudów w akwarium nie będziesz miał, jak się coś będzie dziać np:okrzemki to wtedy sobie wstawisz..

Na początek zwykły salimetr spławikowy Ci wystarczy, dwie pompy faktycznie są dobrym pomysłem , ja mam jedną i ciężko dobrac optymalną pozycje dla niej.

Jak już zalejesz to się pochwal Robercie wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w końcu zalane :D . Mege frajda przy zalewaniu i ustawianiu wszystkiego . Jutro zrobię foty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś przeczuwam że już zalane! Przy takim małym akwarium chcesz mu wcisnąć 2 pompy? Jaki piasek kolego wsypujesz?

@Krissux to już kolejny post gdzie próbujesz błysnąć widzą której niestety jeszcze nie masz za wiele - z tego co widzę nie masz i nigdy nie miałeś akwarium morskiego wiec zanim znów zaczniesz udzielać "dobrych rad" bardzo cię proszę przestudiuj dokładni ten dział

P.S. jestem Robert ;)

Cześć Robert uzupełnij profil wtedy wszyscy będziemy wiedzieli jak masz na imie :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil zaktualizowany . Zdjęcia będą wieczorkiem jak z roboty wrócę . Już teraz mogę powiedzieć że skała dla mnie super . Są na niej 2 grzybki szczątki jakichś korali ( zaczynają wyłazić) . Na skale przywiozły się też 2 ślimaki turbo i masa innych małych ślimaków + malutkie rozgwiazdy . Widziałem także wieloszczeta . Na razie tyle . Może wy coś jeszcze wyłapiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker przyznaje sie wiedzy nie mam, choć tak na logiczne myślenie stwierdziłem że 2 to dużo. W niejednym sklepie widziałem jak przy RM jest tylko jedna (wiem że powinny być 2 TT6015 i Aquael). Zastanawiam się po prostu jak w takim małym zbiorniczku bedą wyglądały 2 pompy.

P.S. Czekam na dostęp do targowiska a wolę napisać coś (nad czym myślałem) niż coś w stylu " :)” lub "daj fotki”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

P.S. Czekam na dostęp do targowiska a wolę napisać coś (nad czym myślałem) niż coś w stylu " :)” lub "daj fotki”

Ohoho! Nie ze mną te numery:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz o cyrkulacji w akwariach morskich to dowiesz się dlaczego jest taka ważna.

Więc jeszcze raz Cię proszę czytaj forum...

ps. Jeszcze nie masz akwarium a już chcesz sprzedawać na targowisku???

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Walker przyznaje sie wiedzy nie mam, choć tak na logiczne myślenie stwierdziłem że 2 to dużo. W niejednym sklepie widziałem jak przy RM jest tylko jedna (wiem że powinny być 2 TT6015 i Aquael). Zastanawiam się po prostu jak w takim małym zbiorniczku bedą wyglądały 2 pompy".

Normalnie będzie wyglądać ja miałem w swoim RM 3 cyrkulatory,nikt nie powiedział że muszą być pompki 2600l/h chodź to jest dobre rozwiazanie ale na dłuższą metę się nie sprawdza,lepiej dołożyć coś małego żeby nie robił dymu tylko delikatnie wywalał syfek z dna będziesz miał akwa to sam się przekonasz jak detrytus będziesz miał gdzieś w narożnikach nie mówię o dobrze przedmuchanej skale.

I jeszcze 11 postów i będziemy mieli nowego handlarza:Debora już pewnie ma na Ciebie oko...powodzenia.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora ma na wszystkich oko ;). Chyba zrobię sobie tydzień przerwy od forum bo mnie zaczeliscie równo ze tak powiem cisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żwir masz??? U mnie 4 miesiące nie miałem żwiru , facet ze sklepu mylnie zdeklarował stany magazynowy i odpuściłem po całym zajściu.

Ostatnio kupiłem od Patryka z Kłobucka ma żywy czyściutki żwirek Polecam jakbyś nie miał , 5zł za kilo to niedrogo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda aptazje ładne ale jest ich bardzo mało . Piachu nie mam bo w sklepie doradzili żeby po tygodniu wsypać dopiero .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.