Skocz do zawartości
Miklosz

Amphiprion clarkii a ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem wczoraj , zgodnie z sugestią pana w sklepie 2 sztuki rybek jak w temacie. Jedna prawie natychmiast ulokowała sie w ukwiale natomiast druga nie może do nego trafić. Problem w tym że wziął sobie ja na celownik Dascyllus aruanus (garbik) i nie wróże jej dobrze. Na razie wbiła się gdzieś koło falownika. Można cos z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie, z tym że najpierw miałem ryby a potem ukwiał. Jeden clarkii wprowadził się natychmiast do ukwiała, drugi do falownika. Dopiero chyba po pół roku nagle zamieszkały razem.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naganę wzrokową dla garbika ;)

A tak na serio to nic :) to akwarysta dobiera obsadę ale i tak matka natura ustala tam reguły gry ;).

O błazny bym się nie martwił jak nie są za małe to i z łobuzem garbikiem sobie poradzą.

Tyle że jak się będą tłukły na potęgę to powinieneś pomyśleć nad korektą obsady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samica mieszkała w Sarco a samczyk w Euphyli przez prawie 8 miesięcy. Coś jej kawaler nie pasował od początku. Dopiero po kilu miesiącach przestała na niego warczeć jak się zbilżał do Sarco.

Dascyllusy to dla mnie takie france oceaniczne (zwłaszcza jak są w pojedynke), tak więc uważaj na niego żeby ci błazna nie zamęczył


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Jak chciałeś mieć Dascylusa to powinieneś go wprowadzić na samym końcu do obsady.Teraz możesz mieć problem z dopuszczeniem kolejnych ryb. Potrafi być bardzo zadziorny i jest strasznie terytorialny .U mnie malutki 3cm startował ostro do sporego żółtka i na początku nieżle go gonił ale z ocealarisami trzymał się razem i nic im nie robił. Kwestia charakteru :D ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć... miałem tego garbika i jest przefajny... ale to terytorialny morderca namber łan.

Jeśli masz małe akwarium - to raczej niemożliwe jest, że się uspokoi. U mnie zamordował 2 błazny i magnificę.

Polowałem na niego 3 dni - skończyło się na wyciąganiu skały i dopiero wtedy go złapałem. Trafił do sumpa - pływa tam do dziś.

Skutecznie wyleczył mnie z "mania" garbików :)

Tak, że polecam polowanie i eksmisję... bo spokoju w baniaku nie będzie


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jeden nemonek siedzi non stop w quadri i to nawet jak łaził, drugi czasem tylko go odwiedza. Myśle,ze dopiero jak się sparują zam,zamieszkają razem. :thumbsup:

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbik nie popuści żadnej nowej wpuszczonej rybie,niezależnie od jej wielkości.Dla mnie sprzedawca poradził żeby kupić przynajmniej dwie sztuki.Więcej go nie posłucham.To są urodzeni mordercy.Udało mi się odłowić jednego i jest troszeczkę lepiej.Dwie atakowały na raz i nie było szans dla nowych rybek.Kilka odeszło na "wieczną rafę"..Jeżeli nie masz za dużo skał ja bym mocno się zastanowił nad odłowieniem terrorysty.


7526_7728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. W takim razie rozpocznę polowanie na terrorystę garbika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dascylus dostal lanie od pary nemo i jest spokojny, kilka dni temu wpuscilem nowe ryby i nie reaguje na nie, na samym poczatku popuszyl sie troche ale zobaczyl ze nie robi na nich wrazenia to olal


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba "odsmażę" stary wątek, ale jest w moim właśnie dzisiaj aktualnym temacie... Otóż rok tem nabyłam dwa błazenki - już wyrośniętą dobraną parę. Miały ukwiał, miały, wielkiego sarco. I co? I nic. Upodobały sobie kąt akwarium koło falownika i tam siedziały. Mam taką różową sinularię. Ogromną. WIększą nie piłka do ręcznej. Ostatnio zaczęłam mi parzyć sarco i jakiś miesiąc temu zrobiłam przemeblowanie i sunularia powędrowała w zupełnie inne miejsce. Aż tu dzisiaj patrzę -błazenki w środku! Taki sobie nowy dom znalazły :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.