Skocz do zawartości
adzios

Wakacje... a może sobie przytargać koral z Egiptu?

Rekomendowane odpowiedzi

nic nowego i tematy już są na forum i wystarczy podpiąć a nie zakładać nowy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz próbował mam nadziej ze Cię złapią celnicy i po zapłaceniu kary już Ci się odechce takich numerów.

czyli jednak nie wszyscy zauważyli ironię zawartą w tytule?


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adzior przykład klasycznego nabijania postów. Powiem Ci że mi się kiedyś taki kamyczek spodobał i sobie wziąłem dopiero jak wyjeżdżałem to mi kupel powiedział ile $ mnie ten kamień może kosztować to o 1 w nocy leciałem go odłożyć :ninja:. A tak bardzo chciałem go do akwa mieć :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się parę razy być kontrolowany przez polskich ( i nie tylko) celników pod kątem przemytu muszli czy korali... Więc temat jest poważny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak wybuchlem odrazu ale teraz dopiero w domu na pc udalo mi sie otworzyc ten link

a jak zobaczylem temat postu to cisnienie mi skoczylo odrazu na 300

Edytowane przez moroland (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, najgorszy jest fakt, że nieświadomy zakup pamiątki z wakacji może sporo kosztować. U nas w rodzinie np. jest taka mentalność (nie będę wskazywał tu na moją żonę) że wszędzie gdzie byliśmy to kupujemy jakąś regionalną pierdułkę na pamiątkę a zazwyczaj nie pytamy się sprzedawcy z czego to jest zrobione....

Kolega ostatnio przytargał mi z Californi takie paskudne breloczki ze zmumifikowanych łapek aligatorów. Uważał że to fajny prezent - zaraz mu wyślę linka do tego reportarzu, ciekawe czy był tego świadomy?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aligatory w Kalifornii to chyba chwast? wiec chyba nie jest to przestepstwo? Ale moze sie mylę. Najlepsze sa przepisy ścigające ludzi, którzy np. sprzedają stare pianina, sprzed II wojny s., pianina które mają klawisze pokryte płytkami z kości słoniowej słoni zabitych w XIX i na początku XX wieku. Dla mnie to komedia.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje i gdzieś kiedyś czytałem to wielkość korala jaki można przywieźć jako pamiątkę to wielkość 2-3 cm

ale gdyby każdy wywoził po 2-3 cm to też by były straty dla ekosystemu.

Faktem jest, że część produktów, które chcemy przywieźć do PL z kraju z którego to pochodzi traktowane jest jako chwast / szkodnik, a w krajach UE traktowane jest jako gatunek zagrożony mimo, że w nim nie występuje.

Ciekawy link + strony gdzie można sprawdzić co można przywieźć: http://podroze.onet.pl/abc/pamiatki-z-wakacji-za-ktore-grozi-grzywna-lub-wiezienie-sprawdz-czego-nie-przywozic/lbn60


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często bywa tak że ochrona określonego np.afrykańskiego gatunku dotyczy tylko Europejczyków ! dlaczego ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ochotę coś przywieźć z poza terenu eu to musisz pamiętać, że według przepisów eu wolno ci wwzieźć 5 szt, żywych zwierząt o ile gatunki te nie są objęte konwencją waszyngtońską CITES lub innymi ograniczeniami. poza tym musisz pamiętać, że niektóre zwierzaki takie jak psy, koty i fredki muszą mieś aktualny paszport. w przypadku zwierzaków morskich praktycznie wszystkie korale twarde są na listach CITES natomiast jeżeli chodzi o korale miękkie to jak na razie nie znalazłem popularnych korali miękkich na listach CITES. Zwierzaki objęte konwencją CITES też można przywieść do polski z tym, że papierologia jest w tym przypadku okropna i chyba nikomu oprócz dużych importerów nie opłaca się tego realizować. Pamiętaj też, że chroniony konwencją CITES jest też każdy element budulcowy rafy koralowej czyli np: żywa skała lub szkielet koralowca. Poza wykazem gatunków chronionych z list CITES istnieją wewnetrzne przepisy państ, które dodatkowo mogą zawierać gatunki, których odłów lub połów są zabronione. W przypadku próby przemytu jakiegoś chronionego gatunku zostanie on skonfiskowany a Tobie grozi sprawa karna i wydatek taki, że starczyło by Ci na następne wczasy.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka podziwiam twoją oryginalność :thumbup: . Niemal wszystkie kobiety wracają z wakacji z torbami pełnymi kosmetyków, biżuterii i garderoby, a tu proszę spreparowane jaszczurki i skorpion . Full :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka podziwiam twoją oryginalność :thumbup: . Niemal wszystkie kobiety wracają z wakacji z torbami pełnymi kosmetyków, biżuterii i garderoby, a tu proszę spreparowane jaszczurki i skorpion . Full :respect:

Lubię takie klimaty :D Teraz dzieciaczki straszę tą większą jaszczurką, jak są niegrzeczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Spokojnie. Niebawem z Egiptu nic nie będzie się dało przywozić bo ten kraj nie ma wesołych perspektyw. Prawdopodobna wysoce jest wojna domowa a potem nie wykluczona islamizacja. Zatem nawet wyjście w bikini na plaże będzie tam surowo karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiesteta byłeś w Egipcie?


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Niebawem z Egiptu nic nie będzie się dało przywozić bo ten kraj nie ma wesołych perspektyw. Prawdopodobna wysoce jest wojna domowa a potem nie wykluczona islamizacja. Zatem nawet wyjście w bikini na plaże będzie tam surowo karane.

a kto zabiłby kurę znoszącą złote jajka? Piszę tu o turystyce...

Zastanów się czasem nad tym co piszesz...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zastanowił bo ma rację. Ekstremistów nie interesują złote jajka tylko odzew medialny na świecie. A nic nie jest tak nagłaśniane jak ataki na turystów. Poza tym nie pamiętasz już jak zrobili sobie strzelnicę w świątyni Hatszepsut a za cel służyli turyści?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie chce mi się szukać a nie pamiętam dokładnie ale w Afganistanie też chyba rozwalili jakieś stare posągi Buddy w skale. Wiadomo, że Afganistan to nie Egipt, ale te szajbusy chyba nie myślą kategorią jak zarobić tylko jak zrobić aby było o nas głośno.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i zaraz mi się przypomina film o handlu konikami i pobyt w Chinach ... tam można kupić (z naszego asortymentu także) wszystko i nikt się nie martwi o Cites ... skala ochrony jaką gwarantuje ta konwencja i skala z jaką Chiny "przerabiają" np. koniki morskie to dwa inne światy ... a protokół z Kioto? ... kto z dużych trucicieli (Chiny, USA itd.) się nim przejmuje ... także nie przeceniałbym znaczenia Cites ... jak myślicie dlaczego w USA konika kupimy za kilka dolarów (w Chinach jak dobrze pamiętam około 100 - 120 yuanów - tylko dlatego tyle że turysta) a u nas za 300 złotych albo lepiej? ... a na koniec ich jakoś kryzys nie gryzie a my w tej naszej poprawności politycznej (żeby nie było że nie jestem za ochroną przyrody:) czy nagonce ekologicznej (w wielu przypadkach mocno naciąganej) cały czas pod kreską :(

Edytowane przez matejoz (wyświetl historię edycji)

ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

a kto zabiłby kurę znoszącą złote jajka? Piszę tu o turystyce...

Zastanów się czasem nad tym co piszesz...

Wiesz budzisz mój autentyczny podziw. W dobie prasy radia tv ba nawet internetu napisz mi jak tego dokonałeś, że nie masz bladego pojęcia, że praktycznie corocznie w Egipcie zdarzają się ataki na na Bogu ducha turystów ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%85tynia_Hatszepsut

http://wiadomosci.wp.pl/gid,10613079,gpage,43,img,10613101,kat,1356,title,Wiek-terroryzmu,galeria.html?ticaid=1111eb&_ticrsn=5

http://polish.ruvr.ru/2012_11_03/Egipt-terrorysci-aresztowanie/

Oczywiście tu piszą o tym co muszą. Ile się nie wydostaje tego już nie wiemy

Jak to się stało, że nie wiesz, że fanatycy religijni mało dbają o prostych ludzi zaślepieni swoimi racjami ? Ze jak słusznie kolega wyżej napisał :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,315,title,Afganistan-talibowie-niszcza-buddyjskie-zabytki,wid,144036,wiadomosc.html

Też bym tak chciał odciąć się od informacji o sytuacji politycznej w naszym kraju itp. Zdradź tu na forum albo choć napisz na pw.

@ adzios

Ciężko stwierdzić. Jakby liczyć te 8 x po 14 dni to można by zaryzykować stwierdzenie że byłem w Egipcie.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.