Skocz do zawartości
tomorbk

Filtr przeplywowy Boyu FT-316 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy tez macie jakies problemy z tym filtrem czy to ja cos zle robie, mam ten filtr i do tego pompe tunze 800l/h wsypany zasyp biopellets fauna marine wszystko chodzi woda leci a pelety na dnie filterka nic sie nie ruszaja... co mam zrobic zeby to jakos zagralo?


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wszystko podłączyłeś..? może za mały przepływ. Bo tylko to mi do głowy wchodzi


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa za słaba , ot i cała filozofia.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filterek i jest dość nieszczelny ale to nie problem. Rozkręć filtr i sprawdź tą część co jest przypieta do rurki w środku na samym dole. Ten biały zaworek zwrotny u mnie były wsadzony odwrotnie i nie puszczał. trzeba go wyjąć i podłaczyć odwrotnie. Jak to nie to , to musisz zwiekszyc przepływ albo zmniejsz ilość pelletek. Ale 99% odwrotnie wpiety zaworek zwrotny ma on wpuszczać wodę a nie blokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego czorta zaworek zwrotny co zmniejsza przepływ? wystarczy aby odpływ był ciągle pod wodą a nic się nie cofnie,


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta kulke tzn ta biala koncowke mam wypieta calkowicie bo to niepotrzebne peletek mam niecale 250ml


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama koncowka bez kulki tez nic nie daje wiec to raczej bedzie za slaby przeplyw...


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zbyt mały przepływ . Ja mam taki u siebie i pompa która zasila palety jest 1500/h i oczywiśćie radzę Ci dać na zasilaniu zawór by móc precyzyjnie ustawić przepływ.


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy 1200l/h wystarczy bo moge miec taka ?


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie że może być za mało, zależy ile tych biopallets tam zasypiesz. Jeśli moge ci doradzić to jak bedziesz kupował to kup większ byś miał jakiś zapas i możliwość regulacji.


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze maro76 kup pompkę z regulacją i po kłopocie,Hydor pico polecam 1200 l/h ustawiasz przepływ jaki chcesz.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw u siebie, pompka Hydora pico 1200 + filterek , zaworek przeciw zwrotny był faktycznie na odwrót założony , u mnie chodzi bez niego ale uwaga, gdy się wyłączy pompkę jest wszystko ok, ale gdy wyciągamy filterek z sumpa, potrafi zassać węgiel i wylecieć pompą, co do Biopaletek się nie wypowiadam bo to inna gramatura ziarna niż węgiel i prawdopodobnie będzie potrzebna mocniejsza pompka, u mnie miałem zasypany maksymalnie 1/4 objętości filterka i troszeczkę musiałem zdławić zaworem na wylocie z filtra, tak że nie liczył bym na to że ta pompka pokręci filterek zasypany Biopaletami do połowy.

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos ze slazakow ma pompke 1500l/h pozyczyc do sprawdzenia?


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.