Skocz do zawartości
Ironista

Jak rozłączyć dwa magnesy?

Rekomendowane odpowiedzi

Złączyły mi się dwa magnesy i ani drgną.

Jak je rozłączyć?

Są to dwa płaskie krążki z wewnętrznej części pomp Vortech mp40.

Złączyły się prawie idealnie równo. Jest jakieś pół centymetra przesunięcia, ale to za mało żeby dobrze podważyć palcami.

Przesunięcie nic nie daje, próbuję nimi kręcić i nic. Są jakby nie było bardzo silne, bo dostosowane do szyb 15 mm.

Nie chcę tutaj używać jakiś "żabek" czy kluczy francuskich, bo magnes jest miękki, a nie mogę zrobić jakiś szczerb żeby mi później pompy nie grzechotały.

Jest na to jakiś sposób?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oderwać raczej nie dasz rady ale powinny się dać rozsunąć łatwo nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj dalo sie przesuwać ... chyba ze sie dodatkowo skleiły. Tak czy inaczej uważać na palce :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował przesuwać, a jak nie da rady palcami to może je jakoś czymś obwiąże celem zabezpieczenia przed poszczerbieniem i klucze pójdą w robotę.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomocnym narzędziem dla Ciebie będzie zwykła szuflada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się czy nie ma w pobliżu Żony, zakradnij się do kuchni, znajdź w szufladzie szeroki duży nóż i powoli go wsuń pomiędzy magnesy. Potem pójdzie łatwo. Ćwiczone na czyściku z tego rodzaju co łamie palce i zdziera z nich skórę jak złapie:)

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastaly sie- rozumiem ze od konca zywotu Twojego akwa ich nie ruszales?

Rafal- czyscik nie styka sie idealnie plaszczyznami (magnes/magnes)

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, Walker żebym to przeczytał wcześniej. Gienialne rozwiązanie.

Próbowałem napierw palcam, udało się je przepchnąć jakieś 1,5 cm. Pomyślałem że ręcznik i kombinerki załatwią sprawę, ale mimo ręcznika tylko kilku szczerb się dorobiłem.

Szuflada załatwiła sprawę w jedną sekundę. Dzięki.

Mam nadzieję że te szczerby nie zwiększą mi hałasu, ale to się okaże za jakieś 3-4 tygodnie jak wystartuje baniak.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania.

Qlfon - dzięki za radę, ale dwa idealnie wypolerowane magnesy nie dają szparki o szerokości ostrza noża. Nawet żyletki tam nie wciśnie.

martinniemczyk - dwie pompy były rozłożone po myciu i czyszczeniu, magnesy były osobno, bo wiedziałem czym to grozi, ale przy składaniu się zamotałem że nieopacznie je przesunąłem łokciem do siebie, no i tylko usłyszałem charakterystyczne punknięcie i...

Dla potomnych - rozwiązanie Walkera genialne. Otwiersz szufladę (ja to zrobiłem z górną w komodzie). O górny blat opierasz górny magnes, o szufladę opierasz dolny magnes, napierasz na szufladę biodrem żeby ją zamknąć i... jeden wpada do szuflady drugi jak go szybko nie złapiesz spada na podłogę. Proste.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś mnie teraz pocieszył. Jak szczerby będą hałasować to jestem sto baksów w plecy.

Ano, za głupotę sie płaci jakby co.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, Walker żebym to przeczytał wcześniej. Gienialne rozwiązanie.

Ja po protu lubię fizykę a przecież najprostsze rozwiązania są najlepsze

Ty natomiast nie doceniałeś wielozadaniowości własnej szuflady :D

Fajnie że się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po protu lubię fizykę

Ja także ,ale w sposobie z szufladą jakie ma miejsce przełożenie :) ? Na drugi raz poszukaj punktu zaparcia i użyć dzwigni wtedy brać na wagę z odpowiednim przełożeniem ,ewentualnie lewarek samochodowy .Kwestia tylko znalezienie odpowiedniego kąta w domu do wykonania operacji,szkoda szuflady :)

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uj jak sobie przypomne chwile gdy probujac rozdzielic magnesy tunze zatrzasnely mi sie na brzuchu to uuuuuu :D grozne to hobby ze ho ho :lol


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także ,ale w sposobie z szufladą jakie ma miejsce przełożenie :) ? Na drugi raz poszukaj punktu zaparcia i użyć dzwigni wtedy brać na wagę z odpowiednim przełożeniem ,ewentualnie lewarek samochodowy .Kwestia tylko znalezienie odpowiedniego kąta w domu do wykonania operacji,szkoda szuflady :)

Ale chcesz żebym Ci wytłumaczył jak przyciągają się magnesy i w którą stronę przyłożyć siłę żeby je rozczepić? Bo nie bardzo rozumiem? A pomysł z lewarkiem świetny tylko od razu zakładamy kolejny temat "jak oderwać magnes od lewarka" :thumbsup:

(żarcik oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lewarek z plastikową leżnią :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma sensu dyskutować nad wyższością lewarka nad szufladą czy odwrotnie :)

Liczy się fakt że w prosty sposób udało się rozwiązać problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja magnesy neodymowe rozłączałem w podobny sposób jak szuflada,kładłem pionowo na ławę i drugi zsuwałem w dół,łatwo nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, ja ci wierzę że łatwo nie było, bo palec mnie do tej pory boli. Ale co innego szuflada. Jak pierdykniesz biodrem, to prędkość biodra i masa ciała jest wtedy na tyle duża, że nie ma siły na magnesy jakich używamy w akwarystyce.

LLS - to były dwa magnesy w kształcie krążków, idealnie sklejone. Żadnego punku podparcia, uchwytu nic. Więc ten pomysł w tym przypadku odpada.

Szuflada rządzi - Walker na Nobla! :thumbsup:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek w takim razie jak masz próg w drzwiach zrobisz to samo waląc z kopyta :) .Sposób Walkera jest ok ,gorzej tylko może być z szufladą :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek w takim razie jak masz próg w drzwiach zrobisz to samo waląc z kopyta :) .Sposób Walkera jest ok ,gorzej tylko może być z szufladą :)

Ale żeś się uczepił tej szuflady... Przemek nic się nie martw jak już dostane tego Nobla to oddam go tobie :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komoda stabilna to i Det'em można rwać :D


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.