Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Tadammmm ...

kurier już lampę wiezie, jutro dostawa :)

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no dobra i zaczęły się pierwsze schody. Odpaliłem lampe na wyświetlaczu krzaki nie idzie zainstalowac lampy bo jakiś problem ze sterownikami ocb ? Wykrywa lampe wpisuje kod parowania i niepowodzenie z instalacja sterownikow i co dalej ?

:)

Ok problem z instalacja sterownika rozwiazalem za daleko laptop byl od lampy. Teraz krzaki z wyswietlacza jak sie pozbyc ?

Ok problem z krzaczkami rozwiazany z pomocą Przemka

CDN ...

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chciałem robić wtrącenia w innym temacie to postanowiłem krótko trzy kwestie wyjaśnić tutaj (dot. lampy Diuna).

Model ten nie jest w fazie testowej czy prototypowej - lampy Diuna w innych krajach(poza EU środkową i wschodnią) sprzedawane były od początku roku(a testowane/opracowywane od połowy zeszłego roku)

Model ten powstał w oparciu o nasze doświadczenia w produkcji oświetlenia do akwarystyki od 2009r dlatego też mimo że rodzina lamp T5 pojawiła się dopiero w zeszłym roku to całe know-how dotyczące samej produkcji, obróbki materiału i zabezpieczenia przed korozją nie są dla nas czymś nowym - i dopracowywane było przez lata.

Co do możliwoścji korozji - wszystkie aktualnie produkowane lampy mają kilka różnych zabezpieczeń przed rdzą - m.in posiadają ocynk elektroliczny. To w połączeniu ze specjalnym rodzajem stali oraz końcową wartstwą farby powoduje że lampy zabezpieczone są przed korozją w sposób niemal doskonały(doskonały byłby gdyby były plastikowe ;-) - a dzięki "twardości" stalowej obudowy oraz większych możliwościach obróbki mechanicznej oferuje to naszych projektantom zastosowanie takich rozwiązań jak m.in efekt "no screw" - czyli brak widocznych śrub (od czoła/boków) obudowy - a także lepsze uporządkowanie wnętrza lampy(cała elektronika, chłodzenie i okablowanie).

Wystarczy otworzyć naszą lampę i porównać z modelami konkurencyjnymi - wszystko to o czym napisałem stanie się jasne(np. brak elementów drewnianych w wykończeniu lampy co w niektórych modelach konkurencji jest dosyć często spotykane .... ;-))

Dlatego z całym przekonaniem mogę powiedzieć że Diuna to w pełni "dojrzała" lampa która zdobywa sobie zaufanie coraz większej części Klientów/Dystrybutorów - w szczególności tych którzy mieli do czynienia z produktami innej popularnej firmy - więc mają doskonałe porównanie jakości budowy, sterowania czy strony wizualnej(design).

Ponieważ nie psują się tylko produkty już zepsute - to również w jakimś stopniu na przełożenie o opinii na temat naszych produktów ma nasz serwis(jeśli jest już potrzebny) - w wielu wypadkach oceniany bardzo dobrze(lub nawet lepiej ;-) ) choć ja osobiście wolałbym aby nie było go w ogóle..(z oczywistych względów).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę te słowa potwierdzić,z tego co mi się wydaje to ta sama obudowa co w Pandorze a moja po dwóch latach wyglądała jak nowa,także w środku.Za namową kolegów odmówiłem moje zamówienie Diuny u Przemka i kupiłem ATI,które w pierwszym miesiącu zepsuło się już trzy razy,tak więc faktycznie nie psują się rzeczy już zepsute.W sumie z świecenia jestem zadowolony z ATI,ale też nie dam powiedzieć złego słowa o lampach PS które używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sobotę przyjemności zobaczenia lampy T5 wykonanej tak jak DIUNA ale na zamówienie u Michała Snocho(dzięki Michał z zaproszenie i kaffki) i przyznaje że wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie.

Marek wisi u mnie pożyczona ATI 8x80 Sunpower i po dwóch tygodniach użytkowania wiem ze jej na pewno nie kupie.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie świeci 3 dzień i jestem mega zadowolony :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek wisi u mnie pożyczona ATI 8x80 Sunpower i po dwóch tygodniach użytkowania wiem ze jej na pewno nie kupie.

Robert a czym spowodowana taka surowa ocena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert a czym spowodowana taka surowa ocena?

... Pewnie dlatego że zobaczył Diunę i innej już mieć nie chce :D


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walker lampa ma około roku i już 2 razy była naprawiana przez właściciela i cały czas miał z nią jakieś problemy ale w sumie co mnie to miało interesować :-) a zaczęło w momencie kiedy pożyczyłem lampę, co chwila jakiś kanał nie działa, plexi się tak wypaczyła ze wypada i totalnie upierdliwe jest jej wkładanie i ma dość kiepskie(pękają) oprawki . Może to nie za wiele by niektórych zniechęcić ale mi wystarcza.

Jacku Diuna jest fajna ale też według mnie ma swoje wady


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku Diuna jest fajna ale też według mnie ma swoje wady

A jakie dokładnie?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walker lampa ma około roku i już 2 razy była naprawiana przez właściciela i cały czas miał z nią jakieś problemy ale w sumie co mnie to miało interesować :-) a zaczęło w momencie kiedy pożyczyłem lampę, co chwila jakiś kanał nie działa, plexi się tak wypaczyła ze wypada i totalnie upierdliwe jest jej wkładanie i ma dość kiepskie(pękają) oprawki . Może to nie za wiele by niektórych zniechęcić ale mi wystarcza.

Robert te wszystkie wady o których piszesz świadczą IMHO o tym że Twoja lampa od początku miła jakiś problem z wentylacja a opisywane przez Ciebie usterki są jedynie konsekwencjami tego problemu.

Powiem szczerze ze miałem lampę ATI przez ok 1,5 roku nad swoim starym akwarium i bardzo tęsknie za nią. To była praktycznie bezobsługowa lampa i jak czytam na forum ostatnio informację że komuś ATI szwankuje to aż mi się nie chce wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker@ być może koledze trafiła się jakaś lampa z trefnej partii ale już parę razy słyszałem o problemach tych z tymi lampami w wersji ze ściemnianiem.

Adam@ jak dla mnie największą wadą to jest to sterowanie bezprzewodowe bo ogólnie mam antytalent do takich rzeczy i nigdy nic mi nie chce działać a po drugie to waga, choć myślę że tu zawsze o jakąś pomoc kogoś poprosić jak by trzeba było np.świetlówki wymienić.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy diuna 10x39 oświetli mi zbiornika 95x95 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podczas składania zamówienia na tą lampę jest jakis formularz gdzie się wskazuje rodzaj swietlówek czy nalezy telefoicznie podac wybrane modele po dokonaniu wpłaty? bo koszyk sie przelicza bez wskazania swietlówek w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

można podać rodzaj świetlówek w komentarzu do zamówienia

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy diuna 10x39 oświetli mi zbiornika 95x95 ?

Widzę że uciekło mi to pytanie.

Tak, model 10x39W bez problemu oświetli takie akwarium.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnośnie "szybki" chroniącej świetlówki. U mnie po dwóch dniach już widać, że jest zdeformowana (odkształcona) i będą duże problemy z jej wyjęciem. Czy planujecie ją wymienić na inny typ?

Rozumiem, że taka szybka jest również chroniona gwarancją i takie odkształcenia producent usunie (wymieni ją na nową).

Teraz mi to nie przeszkadza, problem pojawi mi się za pół roku przy wymianie świetlówek.


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz lampę trochę inną niż typowe modele(customizowana) jednak nie powinno być specjalnie dużego problemu z wyjęciem szyby(owszem,wymaga to nieco uwagi ale dzięki takiej konstrukcji łoża nie są wymagane żadne klamry spinające itd.)

Materiał z którego wykonana jest szybka jest taki sam jak we wszystkich innych lampach i nie zamierzamy go zmieniać(używany jest przez wszystkich innych producentów jak Giesmann, ATI itd). Jedyna różnica to brak filtra UV co jest o tyle istotne ż‭e w przypadku stosowania świetlówek z szerszym zakresem spektrum (wchodzącym w UV) nie będzie ono odfiltrowywane.

Szybka po wygrzaniu ułoży się na swoim miejscu jednak na pewno nie zwiększy swoich rozmiarów, więc nie powinno żadnych innych problemów z jej wyjęciem.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku a co polecilbys do mojego nowego projektu?

Akwarium 290x80x65.

Mysle nad dwiema sztukami 10x54w ale czy nie wystarczy 2x 8x54w.

Obsada miekie + lps

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej wielkości akwarium 2szt 8x54W w zupełności wystaczą - także pod spsy. Akwarium będzie stało długim bokiem do ściany czy krótkim?

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy do akwarium o wymiarach 100x65x60(h) 8x39w nie bedzie za duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej obsady :-)

W Diunach każda para T5 sterowana jest niezależnie(nie ma podziału na dwa kanały 2+6 jak w ATI) więc jeśli będzie za dużo światła(aktualna obsada mniej wymagająca) to można dowolną parę wyłączyć w aplikacji.

Takie rozwiązanie zawsze daje mozliwość zwiększenia mocy wyjściowej lampy(wtedy gdy to jest potrzebne) co nie jest możliwe w przypadku zakupy lampy np. 6x39W.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę z pytaniem,zbiornik 210X65X70 -wys. Czy 10 X 80 W odpowiednio doświetli zbiornik ?Aktualnie nie mam korony i lampa 10 X 80 ma taka samą szerokość jak akwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa 10x80W będzie krótsza o około 50cm od Twojego akwarium. Czy będzie to dobrze wyglądało zależy tylko i wyłącznie od tego jak ułożysz skałę gdyż boków lamp na pewno nie doświetli(powieszona na rozsądnej wysokości). Może lepszym rozwiązaniem byłyby dwie Diuny 8x39W powieszona jedna obok drugiej? Da to na pewno lepszy efekt wizualny, lampy mogą wisieć niżej a dodatkowo mniejsze (całościowo) zużycie prądu..

Osobiście zastanowiłbym się właśnie nad tym drugim rozwiązaniem..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku - dlugim bokiem - tylko front widoczny.

Akwarium bedzie mialo prawie 1500 litrow a w 2x 8x54w to tylko 864w dlatego sie obawiam czy to wystarczy

Edytowane przez szwagier (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.