Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Miło nam poinformować że już we wrześniu premierę ma nasza najnowsza lampa sygnowana marką Pacific Sun - Diuna T5.

Lampa ta powstała z myślą o wszystkich "tradycjonalistach" - wszystkich tych którzy cenią sobie wygląd oraz funkcjonalność produktu z jednej strony a z drugiej - możliwość korzystania z sprawdzonych źródeł światła jakimi są świetlówki T5.

Lampy dostępnę będą w 6 wersjach (3 długości):

- 8x39W T5

- 8x54W T5

- 8x80W T5

- 10x39W T5

- 10x54W T5

- 10x80W T5

1.jpg

We wszystkich lampach użytkownik otrzymuje możliwość niezależnego sterowania każdą parą świetlówek oddzielnie(np. 1 i 8, 2 i 7, 3 i 6, 4 i 5) za pomocą wbudowanego w lampę bezprzewodowego komputera(łączność za pomocą interfejsu BlueTooth).

W lampach użyte zostaną specjalnie zaprojektowane do tego celu odbłyśniki T5 wieloramienne - skupiające niemal 98% wiązki swiatła dokładnie w dół lampy - poprzez głębokie osadzenie świetlówek i wysoki profil odbłyśników(na zdjęciu prototypowym zastosowano odbłyśniki regularne).

Lampa standardowo nie posiada stateczników ściemnialnych - jest to celowe działanie, gdyż z naszego jak i naszych Klientów doświadczenia wynika że stosowanie stateczników ściemnialnych w znaczący sposób wpływa na żywotność świetlówek T5(nie poprawne/efektywne parametry zapłonu i pracy).

3.jpg

Użycie 4/5 niezależnie sterowanych kanałów T5 umożliwia stopniową gradację intensywności oświetlenia bez potrzeby stosowania układów ściemnialnych.

Lampa posiada wentylowane stateczniki elektroniczne, umieszczone w bocznych kanałach wentylacyjnych - oddzielonych fizycznie od świetlówek. Umieszczenie stateczników w kanałach bocznych(wentylowanych) a nie nad świetlówkami w sposób dużo bardziej efektywny pozwala zagwarantować właściwą temperaturę pracy stateczników - wpływając na ich efektywność.

2.jpg

5.jpg

Lampy dostępne będa w kolorze białym(delikatna perła) - czyli standardowym dla produktów PS.

Obudowy wykonane są z stali nierdzewnej zabezpieczonej wielowarstowo.

Lampy mogą być wieszane na tradycyjnych zawiesiach dwu-linkowych lub przy użyciu Spider Mountings - szyn montażowych umożliwiających położenie lampy na akwarium.

Ceny lamp na rynek polski nie zostały jeszcze ustalone, ale bazując na cenach dystrybutorów w pozostałych krajach(po przeliczeniu EUR/PLN wg aktualnych kursów) - przykładowy model Diuna T5 8x54W T5 kosztował będzie około 3.300zł a model 10x54W - ok. 3800zł.

Więcej informacji oraz szczegółowe ceny zostaną opublikowane wrótce.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam ,lampka może byc ciekawe byle cena nie była za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie :)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomi

Finalne ceny nie powinny się różnić od tych które wspomniałem powyżej.

@Lukasz

Sporo to trwało, faktycznie - ale to bardziej wynikało z "zajętości" naszego R&D i kilku projektó nowych lamp które miały/będą miały premierę.

Teraz produkcja lamp ruszyła pełną gębą - w pierwszej kolejności modele z 8 świetlówkami, następnie z 10 świetlówkami.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przewidujecie wersje 2x80 4x80 2x54 4x54

- chciałem kupić 2 lampy 2x80 (po 2 świetlówki na 1 bok led) i nic na rynku sensownego nie ma, mogłaby być master i slave

ATI nie chcę - miałem kiedyś sunpower 6 x80 nie warte swoich pieniędzy

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno te modele nie będą dostępne do końca roku - trudno mi jest powiedzieć czy w ogóle się pojawią, uruchomienie produkcji(łącznie z prototypowaniem) przy niewielkim nakładzie produkcyjnym może sprawić że produkt nie będzie "wart" swojej ceny.

A po środku - to jaki ma być LED? Do jakiego akwarium i z jaką obsadą?

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że Gaber chce dołożyć po 2 świetlówki po boku czyli raczej z przodu lub z tyłu lampy led


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem pewien - napisał:

chciałem kupić 2 lampy 2x80 (po 2 świetlówki na 1 bok led)

:)

Dlatego poprosiłem o doprecyzowanie,,,


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100 %. W kwestii 2x80 znalazło by się trochę nabywców z moją osobą włącznie.


Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150x60 w układzie

- 2x 80 od ściany

- 2 x led po środku w lini

2 x 80 od frontu

(taka pandora z 4 lamp)

akurat w lampach 2x80 i 2 x 54W jest marny wybór, a sądze chętni by byli - mają ledy i chcieli by je dopalić

chyba, że uruchomisz opcję możliwości zakupu lampy 4 x 80 W, gdzie w waszym serwisie można by wrzucić panele z lamp PS kupującego (np odkręcany spód, gdzie można by zakupić nowe panele bez konieczności zakupu nowej lampy0

to byłaby w ogóle bomba, kolejkę klientów masz na pół roku do przodu

PS XM 140 2 szt - osadzany - lps i słabsze sps

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, zobaczę jak by to wyglądało - niestety na pewno lampa 2x80W nie będzie kosztowała 25% ceny 8x80W - tak to niestety działa. Ale sprawdzimy to.

a jakie masz ledy aktualnie? to zbiornik z koralowcami SPS?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie jestem na etapie kupna lampy do szczepkarium, miala byt ATI ale interesuje mnie cena lampy 8x39W??? Dlugosc akwarium to 92cm, jakie wymiary ma ta lampa? w UK lub z wysylka do UK? Przemek mozesz podac mi cene jesli nie tu to na priv? Bo w przeciagu najblizszych dwoch tygodni mialem kupowac lampe to moze sie wstrzymam jesli cena by byla konkurencyjna i fajna :) No i kiedy moglbym juz ja miec?

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie,

Lampy fizycznie(począwszy od modeli z 8 świetlówkami) będą dostępne już od końca września - w tej chwili ruszyła ich produkcja(obudowy) cała pozostała elektronika jest w zasadzie gotowa.

Co do cen - nie ukrywam że naszym celem było zrobienie lampy która nie odstępując jakością wykonania, będzie oferowała nieco więcej i kosztowała nieco mniej niż adekwatny model znanego i popularnego w Polsce producenta - ATI) - w tym wypadku ATI Powermodule.

Tak również produkt został zaprojektowany - wnieśliśmy sporo ważnych poprawek(jak choćby umiejscowienie kanałów ze statecznikami z boku lampy a nie nad świetlówkami które nagrzewają komorę gdzie są zamocowane balasty), sposób zarządzania lampą(podzielenie na niezależne kanały, wbudowany komputer itd). Cenowo również wydaje się być Diuna nieco bardziej atrakcyjna od produktów konkurencji..

Czy się uda dotrzeć do tego segmentu użytkowników - zobaczymy, mam nadzieję że tak. Na pewno zweryfikuje to rynek i użytkownicy :)

Co do ceny 8x39W - lampa powinna kosztować ok 2700zł - i na pewno będzie dostępna na wyspach za pośrednictwem naszego Dystrybutora.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam mala uwage do tego umiejscowienia elektroniki, odsuwa to swietlowki troche na srodek lampu i przod pozostaje czesciowo bez swietla, jesli ktos nie wystawia lampy przed akwarium tak jak ja to nie bedzie tak, ze przy przedniej szybie bedzie ciemno lub nie wymiesza sie swiatlo swietlowek i przedni pas bedzie oswietlony jedynie pierwsza z brzegu swietlowka?

PS. wlasnie sprawdzilem cenniki i ATI tej samej mocy wychodzi ponad 100 funtow taniej wiec to kolosalna roznica.

PS2. czy moge wiedziec czym tak naprawde steruje ten komputer skoro nie ma sciemniania? to chyba zwykle wylaczniki czasowe plus moze pomiar temperatury? zgadza sie?

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz środek lampy(część ze świetlówkami i odbłyśnikami) w lampach 8x ma 410mm szerokości - w lampach ATI Powermodule(także 8x) wymar całej lampy ma 440mm - a część "ze świetlówkami) - około 420mm.

W zasadzie więc nie ma większej różnicy - nasza lampa po prostu jest szersza i "zakrywa" nieco więcej akwarium - to wszystko.

PS.1 Ceny nie są skalkulowane na zasadzie - "byle taniej niż ATI" i nie porównywaliśmy naszych cen z ich - każdym dostępnym modelem i byle "zrobić taniej".

Nie wiem jakie są ceny w UK - pierwszy lepszy link jaki teraz znalazłem to(być może to najdroższy sklep, nie wiem)

http://www.fastlight...5_Pendants.html

ATI Powermodule 8x39W kosztuje niecałe 700 funtów - co daje kwotę około 3500zł

Być może sprawdzam w złym sklepie, lub Ty sprawdzałeś nie ten model co trzeba.

PS.2

Komputer steruje każdym z kanałów T5 osobno(4 lub 5 kanałów), umożliwia programowanie lampy w ciągu doby(różne czasy załączeń, symulacja "wschodu/zachodu schodkowego" - oraz umożliwia współpracę z zewnętrznym źródłem sygnału.

Pomiar temperatury czy też licznik zużycia świetlówek(komputer "zlicza" czas pracy poszczególnych rur i informuje o koniecznej wymianie) to tylko niektóe dodatkowe funkcje - czasem przydatne mniej, czasem bardziej.

Dla przykładu - czas pracy poszczególnych świetlówek może być bardzo wygodnym udogodnieniem w sytuacji gdy mamy niektóre pary świetlówek pracujące "od wschodu do zachodu" - a pozostałe - tylko w ciągu dnia.

Po co je więc wymieniać razem w tym samym czasie - skoro może się okazać że część z nich jest "zużyta" tylko w połowie?

Ale to oczywiście tylko założenia projektantów, czy Klienci będą to używać - zobaczymy.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wymiar ma przednia czesc bez swietlowki? poniewaz lampe bede dawal na rowno z przednia szyba wiec interesuje mnie jak daleko od przedniej szyby zacznie sie swiatlo.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam mala uwage do tego umiejscowienia elektroniki, odsuwa to swietlowki troche na srodek lampu i przod pozostaje czesciowo bez swietla, jesli ktos nie wystawia lampy przed akwarium tak jak ja to nie bedzie tak, ze przy przedniej szybie bedzie ciemno lub nie wymiesza sie swiatlo swietlowek i przedni pas bedzie oswietlony jedynie pierwsza z brzegu swietlowka?

PS. wlasnie sprawdzilem cenniki i ATI tej samej mocy wychodzi ponad 100 funtow taniej wiec to kolosalna roznica.

PS2. czy moge wiedziec czym tak naprawde steruje ten komputer skoro nie ma sciemniania? to chyba zwykle wylaczniki czasowe plus moze pomiar temperatury? zgadza sie?

jakie 100 funtów taniej

http://ireef.pl/ati-powermodule-8x39w.html


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie 100 funtów taniej

http://ireef.pl/ati-...dule-8x39w.html

gdzie tu cena w funtach?

takie sto funtow taniej, a nawet wiecej niz sto:

Diuna okolo £540 po przeliczeniu

ATI Sunpower T5 Pendant 8 x 39w Price: £429.00

http://www.fastlight.co.uk/acatalog/ATI_Sunpower_T5_Pendants.html


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek porównuje ją do powermodule

http://www.fastlight...ants.html#a1735

695 euro

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Ty piszesz o Sunpower a Przemek o konkurencyjnej lapmie w porównaniu do Powe Module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok co ma powermodule czego nie ma sunpower? dla mnie to swietlo pochodzi z rur a odblysniki sa i w jednej i w drugiej. chyba, ze o czyms nie wiem?

PS. Przemek jak chcesz to odlacz ta rozmowe od reklamy lampy i zaloz z tym osobny watek ale wolalbym znac odpowiedzi na moje pytania zanim dokonam wyboru.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok co ma powermodule czego nie ma sunpower? dla mnie to swietlo pochodzi z rur a odblysniki sa i w jednej i w drugiej. chyba, ze o czyms nie wiem?

no czymś się widocznie różni jeśli firma ati ma taką różnice cenową


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czymś się widocznie różni jeśli firma ati ma taką różnice cenową

czym? konkrety.

tym, ze jedna dla bogatych a inna dla biednych?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym? konkrety.

tym, ze jedna dla bogatych a inna dla biednych?

to ja mam za ciebie poszukać czym się różnią?może samemu by trzeba poczyta


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam za ciebie poszukać czym się różnią?może samemu by trzeba poczyta

wlasnie ja czytalem i mi wychodzi na jedno, moze roznica obudowy, blachy i byc moze elektroniki, dla mnie to zadna roznica bo liczy sie swiatlo, ktore jest takie samo. a jesli krytykujesz to podaj powod.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.