Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie ja czytalem i mi wychodzi na jedno, moze roznica obudowy, blachy i byc moze elektroniki, dla mnie to zadna roznica bo liczy sie swiatlo, ktore jest takie samo. a jesli krytykujesz to podaj powod.

nie krytykuje tylko jeśli ati zrobiło taka sama lampę jak sunpower pod nazwa powermodule i podnieśli cenę tak znacząco to moim zdaniem nie jest taka sama bo strzeliła by sobie w kolano wiec może to co piszesz lepsze materiały,lepsze odbłyśniki dające więcej światła itp


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka mniej lub bardziej znaczących różnic:

- chłodzenie - w PM masz więcej wentylatorów = lepsze chłodzenie niż w SP dlatego też rzeczywista sprawność lampy(z chłodzonymi balastami) może wynosić do 10% różnicy w wydajności świetlnej. Były robione pomiary pod tymi lampami - chyba na reefgeek

- obudowa - obie lampy wykonane są z różnego rodzaju materiału

- odbłyśniki - innego typu(kształt) w Sunpower, innego typu w Power Module(tak przynajmniej było jakiś czas temu)

Nie wiem czy balasty są takie same w obu lampach - nie sprawdzałem, zapewne gdyby Łukasz(Acropora) wypowiedział się w temacie - to by skorygował mnie - coś dodał od siebie.

Trudno wyobrazić sobie aby lampy były takie same - a różnica w cenie 250 funtów... :) (pomiędzy 8x39W SP a 8x39W PM) .

To tak na zdrowy rozum - chyba że wybór na PM pada ze względu na urodę lampy(wygląd) - który w przypadku SP jest hmm - kontrowersyjny :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz sam jestem w kropce :) przemek odpowiesz jeszcze na moje wczesniejsze pytania odnosnie wymiarow? chodzi o cala lampe (dlugosc) i o przednia czesc bez sweitlowki, musze to wymierzyc nad zbiornikiem. no i odnosnie tego komputera, co tam tak naprawde jest?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar 8x39W to 540x920x50mm(jest więc dużo niższa niż ATI).

Co do komputera - to tak jak napisałem powyżej:

PS.2

Komputer steruje każdym z kanałów T5 osobno(4 lub 5 kanałów), umożliwia programowanie lampy w ciągu doby(różne czasy załączeń, symulacja "wschodu/zachodu schodkowego" - oraz umożliwia współpracę z zewnętrznym źródłem sygnału.

Pomiar temperatury czy też licznik zużycia świetlówek(komputer "zlicza" czas pracy poszczególnych rur i informuje o koniecznej wymianie) to tylko niektóe dodatkowe funkcje - czasem przydatne mniej, czasem bardziej.

Dla przykładu - czas pracy poszczególnych świetlówek może być bardzo wygodnym udogodnieniem w sytuacji gdy mamy niektóre pary świetlówek pracujące "od wschodu do zachodu" - a pozostałe - tylko w ciągu dnia.

Po co je więc wymieniać razem w tym samym czasie - skoro może się okazać że część z nich jest "zużyta" tylko w połowie?

Ale to oczywiście tylko założenia projektantów, czy Klienci będą to używać - zobaczymy.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze ten wschod/zachod schodkowy to poprzez wylaczenie kolejnych partii rur? bo gdzies doczytalem, ze sciemniania nie ma dla oszczednosci swietlowek.

nadal nie wiem jaka wielkosc ma przednia czesc bez swietlowki :) chodzi mi o ten kawalek blachy zanim zaczna sie rury.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie, chodzi o wyłączenie poszczególnych par T5.

Przednia część lampy(tzw. blacha jak ją nazwałeś :) ) ma 540-410mm /2(przód i tył mają tyle samo) - czyli ok. 65mm.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150x60 w układzie

- 2x 80 od ściany

- 2 x led po środku w lini

2 x 80 od frontu

(taka pandora z 4 lamp)

akurat w lampach 2x80 i 2 x 54W jest marny wybór, a sądze chętni by byli - mają ledy i chcieli by je dopalić

chyba, że uruchomisz opcję możliwości zakupu lampy 4 x 80 W, gdzie w waszym serwisie można by wrzucić panele z lamp PS kupującego (np odkręcany spód, gdzie można by zakupić nowe panele bez konieczności zakupu nowej lampy0

to byłaby w ogóle bomba, kolejkę klientów masz na pół roku do przodu

PS XM 140 2 szt - osadzany - lps i słabsze sps

pozdr

Rozumiem, czyli taka "Pandora" tyle że z panelami od BP którą samemu może sobie "zrobić" użytkownik?

Nie wiem czy to byłby proste(przeróbka samodzielna prze usera) - chyba że z założenia wychodzimy - że całość robi nasz serwis..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do DIUNA t5 potrzebuje dodatkowego komputera do sterowania jak posejdon lub profilux czy zwykłe PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diuna T5 posiada wbudowany wewnętrzny komputer który zarządza poszczególnymi parami świetlówek, symuluje oświetlenie księżycowe itd...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie zadzwoniłam do Gdyni i pan z serwisu potwierdza ze pod konies tycznia beda dostępne DIUNE T5 z swietlówkami ale ja potrzebuje 80W T5 a na nie ma daty tak wiec nie wiem kiedy bede mogła zakupic tą lampe :-(:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie zadzwoniłam do Gdyni i pan z serwisu potwierdza ze pod konies tycznia beda dostępne DIUNE T5 z swietlówkami ale ja potrzebuje 80W T5 a na nie ma daty tak wiec nie wiem kiedy bede mogła zakupic tą lampe :-(:-(czekam cierpliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o informacje 8x54W

- chłodzenie, ile wentylatorów, jak rozmieszczone

- cena samych odbłyśników w razie konieczności wymiany

- sposób wymiany świetlówek tzn ile śrubek muszę odkręcić itd

- co na spodzie, plexa, szyba, jaka cena przy wymianie

- gdzie jest produkowana: Polska czy Chiny

- czy używacie jakiegoś egzemplarza testowego, aby zaprezentować ją z placu boju

jakiś filmik samej lampy

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ucichł,ale sam przymierzam się do zakupu Diuny,jako konkurencję mam ATI Powermodule i zastanawiam się czy warto wywalać na tą ostatnią tyle kasy skoro to goła lampa.Jak to się mówi ATI w kosmos nie lata,żadnego sterowania a szczyci się tylko wentylacją rur,które mają poprawić świecenie o 15%. Odbłyśniki są odpowiednio wykonane,ale w Diunie też na kolanie ich nie kręcą.

Wrzuci ktoś swoje trzy grosze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie będzie jak ze świetlówkami które miały być pod koniec zeszłego roku, a szkoda bo lampki zapowiadały się całkiem nieźle.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar dlaczego tak sie przed ATI bronisz?

Swoją drogą jak za lampę typu on/off chcesz zaplacic 4k to powodzenia ale w końcu to Twoje pieniądze.

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI kosztuje około 4700zł a Diuna przynajmniej 1200zł mniej,ATI nie ma żadnego sterowania a Diuna ma bogate wyposażenie i jeszcze teraz światło nocne.Wypytuję bo nie umiem się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używkę będzie taniej.

Dniu ma sterowanie ? Jakie? Bogata wyposażenie ? Jakie ?

Moim zdaniem to samo on/off możesz zrobić zegarami do on/off nie musisz mieć do tego "super komputera".

W pierwszym poście jest napisane, że nie bedzie ściemnialnych lamp bo to życie świetlówek skraca - kolejny raz zapytam się kto to potwierdzi i czy są/były jakieś badania przeprowadzone ?

Ps. odwiedź kogoś kto ma te lampy i zobaczysz czy warto czy nie warto.

Ale tak jak pisałem Twój wybór.

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie znam nikogo z Diuną a ATI widziałem jedną.Wyginająca się szyba w lampie za 4700 mnie rozbawiła.W Diunie jest możliwość zaświecenie każdej pary,w ATI tylko 2 + reszta,trzeba dokupić kolejne sterowniki czasowe,fajne jest w Diunie zliczanie czasu pracy świetlówek. no i z nocnym nie trzeba kombinować.Ciężko podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w nowym sofcie nawet na Twojej starej PS jest obliczanie zywotnosci...

a patrzyles na RC czy cos jest?

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat co Marek. Obecnie świecę 8x80 SunPower ściemnialną. To trochę mało na rozmiar mojego zbiornika. 10x80 Sunpower ściemnialnej nie ma. Tutaj musiała już by być PowerModule. I tu jest problem ze sterowaniem. Bo mamy tylko 2+8. Nie chcę żeby cała ósemka odpalała mi się w jednym czasie. Dlatego też myślę o Diunie, bo tam świetlówki zapalają się kolejno parami. I to jest moim zdaniem całkiem fajne rozwiązanie. Bo nie widzę sensu świecenia pełną mocą przez 10 godzin.

Albo trzeba się będzie rozejrzeć za jakąś sensowną lampką HQI+T5.

Powtórzę za Inmarem - ktoś już może używa Diuny?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w nowym sofcie nawet na Twojej starej PS jest obliczanie zywotnosci...

a patrzyles na RC czy cos jest?

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2

Pandora już świeci w Warszawie a ja świecę lampą DYI 8x80 na wypalonych świetlówkach.

To co mam teraz to kolorystycznie mnie nie zachwyca,może to wina starych świetlówek,w sumie nigdy nie świeciłem samym T5.Mam chyba 4 niebieskie,jedną czerwoną i dwie białe bo w sumie jeden kanał nie świeci więc mam 7x80W.Mówią,że na ledach nie ma kolorów tylko T5,ale ja mam chyba inne zdanie.Czekam na inne opinie,cieszę się,że Próbujecie pomóc.Tak przy okazji postawiłem na świetlówki Sylvani.

W sumie mam czas bo mam lampę zastępczą,ale chciałbym wybrać coś sensownego,ale pewnie i pod Diuną i pod ATI korale będą rosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe świetlówki i odbłyśniki Ati i będzie najprościej i tanio.

A temat mnie również ciekawi bo zamierzam kupić coś 10x80w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.