Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd mogę pobrać aktualną wersję do firmwaru 6.06 w polskiej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pandora po dwóch latach wyglądała jak nówka,sentyment może też jest i podoba mi się obsługa klienta oraz serwis.ATI widziałem ostatnio i obudowa mi się nie podoba,sam bym zrobił ją lepiej no i jeszcze ta wypadająca szyba.Słyszałem też opinie negatywne o ATI i chyba ktoś w tym wątku też ktoś napisał.Poza tym brak sterowania ŻADNEGO w lampie za taką kasę to chyba jakaś pomyłka.Właśnie te rzeczy mnie zniechęciły do zakupu.

Tak konkretniej to wierzę,że odbłyśniki mogą być porównywalne z ATI i wierzę w te chłodzenie lepsze w Diunie.Poza tym nie zamierzam świecić wszystkimi świetlówkami,wszystkie 10 sztuk będą może świecić 4 godziny,w ATI o tym możemy zapomnieć.Dodatek w postaci sterowania każdą parą i zliczanie czasu świecenia to już wypas.

Ps.Jeszcze klamka nie zapadła.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Profiluxa II PLUS w Rybarium i od nich dostałem oprogramowanie w j.polskim a do morszczaka kupowałem III EX w erybce i także otrzymałem oprogramowanie w j. polskim

A skąd mogę pobrać aktualną wersję do firmwaru 6.06 w polskiej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie GHL jakoś nic nie ma żeby wydawali polski soft, a jakoś nie przypuszczam żeby sklepy tłumaczyły na własną rękę.. Na pewno masz na myśli oprogramowanie a nie instrukcję?

edit - gdzieś tam ponoć kiedyś (z 5 lat temu) ktoś chyba miał jakąś archaiczną wersję po polsku (być może tłumaczenie zrobione przez jakiegoś entuzjastę), ale reasumując nadal można stwierdzić że producent (GHL) takowego softu po polsku nie robi.

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie do sterowania profiluxem z pozycji PC. Otrzymałem z e-rybki plik który zamieniałem z oryginalnym i działa w j.polskim. Zadzwoń do Tomka z e-rybki to Ci powie o co chodzi. O ile się nie mylę w Koralach jak kupisz profiluxa też otrzymasz oprogramowanie w j.polskim. Instrukcja to standard, że dają w naszym.

Na stronie GHL jakoś nic nie ma żeby wydawali polski soft, a jakoś nie przypuszczam żeby sklepy tłumaczyły na własną rękę.. Na pewno masz na myśli oprogramowanie a nie instrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ten soft /plik tworzy? Producent czy "ktoś tam" - bo o to chyba chodziło w całej sprawie..

Prywatnie do niczego mi nie potrzebny soft po polsku - tylko co niektórzy dowodzili tu że producent powinien się tym zajmować i jak widać wcale nie jest to tak jak pisałem przyjęty na świecie standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem szczerze, że nie pytałem kto go tworzy. Kupując otrzymałem informację, że dołączają w j.polskim.

W rybarium było to kilka lat temu, w e-rybce do III ex , ponad 2 lata temu jak zakładałem baniak

A kto ten soft /plik tworzy? Producent czy "ktoś tam" - bo o to chyba chodziło w całej sprawie..

Prywatnie do niczego mi nie potrzebny soft po polsku - tylko co niektórzy dowodzili tu że producent powinien się tym zajmować i jak widać wcale nie jest to tak jak pisałem przyjęty na świecie standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na stronie producenta nie ma, to można by założyć że to jednak nie oni są twórcą :) Ale skończmy już może tą dyskusję bo zdecydowanie zrobił się off-topic.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku jesli mozesz napisac jaka lampa da rade oswiecic jaki zbiornik nie moge tego znalezc chodzi mi tu konkretnie o 8x39 10x39 i to samo w przypadku 54w , dzieki za odpowiedz , aha jakie swietlowki sa w zestawie z lampami :)

ja ponowie pytanie bo widze ze ostatnie kilka postow nie na temat wogole jest , dzieki z gory za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qba25

Jeśli chodzi o pokrycie światłem to należy pamiętać że świecą świetlówki a nie lampa :)

Model 39W oświetli bez problemu akwarium do 120-130cm, model 54W - do 150-160cm, model 80W do 200cm.

Oczywiście, wszystko zależy od ustawienia skały, wysokości zawieszenia itd.

Można założyć że spokojnie po 15-20cm długości akwarium z każdego boku lampy można "dołożyć"(czyli zbiornik może być 30-40cm dłuższy od długości lampy).

Świetlówki PS są oferowane w cenie lampy(w sytuacji gdy cena lampy nie podlega dodatkowym promocjom).

Do wyboru są dowolne rodzaje świetlówek(jak Crystal Blue, Pigment INT+, Shallow Water etc).

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Przemku za odpowiedz , to ja sie nie wyrazilem poprawnie , chodzi mi o oswietlenie na boki , planuje duza kostke i nie wiem jaki model lampy wybrac

ps. wiem ze swietlowki robia robote a nie lampa ale przyjmijmy te swietlowki ktore napisales lub Ati 3 biale 3 niebieskie jedna fiji i actynika

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model 8x bez problemu doświetla akwarium 75cm szerokie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qba25

Jeśli chodzi o pokrycie światłem to należy pamiętać że świecą świetlówki a nie lampa :)

Model 39W oświetli bez problemu akwarium do 120-130cm, model 54W - do 150-160cm, model 80W do 200cm.

Oczywiście, wszystko zależy od ustawienia skały, wysokości zawieszenia itd.

Można założyć że spokojnie po 15-20cm długości akwarium z każdego boku lampy można "dołożyć"(czyli zbiornik może być 30-40cm dłuższy od długości lampy).

Świetlówki PS są oferowane w cenie lampy(w sytuacji gdy cena lampy nie podlega dodatkowym promocjom).

Do wyboru są dowolne rodzaje świetlówek(jak Crystal Blue, Pigment INT+, Shallow Water etc).

pozdrawiam

dzien dobry prosze o podanie linku do sklepu internetowego kóry sprzedaje Diunę T5 wraz z kompletem swietlówek w cenie lampy. napisałam w tej sprawie do Reef Shop w gdyni powołujac sie na forum i dostałam taka odpowiedz:

Witam,

bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Lampa Diuna nie jest

sprzedawana w komplecie ze świetlówkami. Świetlówki należy dokupić osobno.

Best regards

Agnieszka Jakubowska

===================================================================|

Professional Aquarium Led Light Pacific Sun

http://www.Pacific-Sun.eu

email: office@pacific-sun.eu

we are working Mo-Fr 10:00-18:000 , Sa 11-14

tel. +48 586611051, fax +48 586611051

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

w tej chwili tej promocji : Diuna + świetlówki jeszcze nie ma. Niestety albo właściwie na szczęście nasze świetlówki rozeszły się wśród zagranicznych dystrybutorów "na pniu". Musieliśmy zrealizować zamówienia, co do których jesteśmy zobowiązaniowi umową stad taki własnie mały falstart w Polsce.

Agnieszka Jakubowska odpowiedziała wiec zgodnie z prawdą ale oczywiście pamiętamy o naszym zobowiązaniu i już niebawem będziemy mogli wystartować z tą propozycją :-) Myślę, że będzie to jeszcze w maju, tak wiec proszę jeszcze o chwilę cierpliwości.

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostanie kupić lampkę za granicą razem ze świetlówkami :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostanie kupić lampkę za granicą razem ze świetlówkami :baby:

na szczescie mi sie nie spieszy bo z zbiornikiem startuje po wakacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ główna dyskusja dotycząca lamp/świetlówek toczyła się w tym wątku to pozwolę sobie na małą aktualizację:

- świetlówki Pacific Sun dostępne są już w sklepie stacjonarnym oraz internetowym ReefShop.pl

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/c/Swietlowki/2

- od dnia dzisiejszego do każdej lampy Diuna T5 /Pandora Hyperion (R2/S) Klient świetlówki otrzymuje w cenie lampy.

Promocja obowiązuje do odwołania.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy i czy dostępne będą świetlówki 24W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

niestety nie będą dostępne - trudno się zarzekać, ze nigdy ale na razie nie przewidujemy produkcji. Świetlówki 24w są zdecydowanie najmniej popularne aby produkcja ich była opłacalna należałoby ich wyprodukować na raz kilka tysięcy szt. z danego rodzaju/długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten segment lamp jest niestety traktowany nieco po macoszemu :( Mimo że jest spora grupa klientów, mająca akwaria w granicach 60-17 cm długości. Pozostają lampy led, inne firmy, lub samoróbki.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, niestety ... my jako producent życzylibyśmy sobie mieć jak najszerszą ofertę, ale w dużej mierze reguluje ją rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to właśnie Wy jako producenci kształtujecie ofertę dostępną na rynku - konsument (klient) ją tylko weryfikuje. Ja wiem że panuje przekonanie iż jeśli ktoś zakłada małe akwarium, to nie stać go na większe, a co za tym idzie na lepszy sprzęt. Ale niektórzy po prostu chca mieć takie a nie inne akwaria :)

Ja, jako klient mogę pytać o ofertę, ale nic poza tym. No fakt, mogę jeszcze zebrać stu/dwustu/trzystu podobnych i zrobić pikietę pod fabryką :)

Przypomina mi się pewna sytuacja z historii rodzinnych :), pozwolisz że "przez analogię" opowiem w skrócie :)

Był sobie "Ktoś", kogo pierwszym samochodem był Opel... dawno temu, w czasach kiedy maluch był luksusem... Potem ten Opel zestarzał się, no i przyszedł czas na zmiany... "Ktoś" poszedł do salonu Opla, tam przedstawił swoje oczekiwania (całkiem realne) - niestety pracownicy potraktowali go jako typowego oglądacza, no i zbyli... "Ktoś" zaszedł do świeżo otwartego salonu konkurencyjnego ... Powiedzmy że Renault... Tam też przedstawił swoje oczekiwania... Przy kawie dogadali detale, w międzyczasie przygotowano samochód do jazy próbnej, no i po jeżdzie samochód został zakupiony. Od tego czasu "Ktoś" zmienił kilka samochodów. Ma też wielu znajomych i sporą rodzinę. Bardzo wielu z nich jeździ samochodami z tego salonu. Mają świetny serwis, a salon ma stałych klientów.

Opel sprzedaje dalej samochody. Renault też, ale coś w tym jest :)

Dlatego nie mogę się do końca zgodzić do końca że to ja kształtuje rynek...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przypuszczam,że minimalna produkcja świetlówek tej mocy sprzedawał by się może kilka lat a to już jest problem choć by z składowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, mówimy o T5 Pacific Sun ? Czemu tak uważasz ? Skoro są dobrej jakości, a cena 39W jest niższa lub porównywalna z tym co płace za T5 24 W ? Poza tym, Morszczyzny raczej nikt nie zakłada dla oszczędności czy zarobku :) A z tego co widzę, lampy na 24W dosyć często są w obrocie ...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale - doskonale rozumiem, o co Ci chodzi ale w tym wszystkim jest pewna misyjność, na luksus której mogą pozwolić sobie tylko dość duże firmy - jak powiedział Steve Jobs - ludzie nie wiedzą czego chcą, dopóki im się tego nie powie (czy jakoś tak :) ) - to jest jak najbardziej coś co mi osobiście bardzo się podoba, gdy za produktem idzie cała filozofia, potrzeby czy nawet styl zycia. Nasza firma bardzo czerpie wzorce z amerykańskiego rynku, gdzie praktycznie wszystko (z moich obserwacji) jest robione pod klienta i to on dyktuje warunki. Ale to nie zmienia faktu,ze jesteśmy stosunkowo niewielką firmą, która w miarę swoich możliwości dopasowuje się do Klienta - jak np. wykonanie lampy diuna dla Michała (snocho) ale musimy mieć na to możliwości.

Wypuszczając nowości na rynek - jako pierwsi na świecie zaproponowaliśmy:

- wielokolorowe matryce (min 8-kanałowe)

- oświetlenie led całkowicie pozbawione widma białego

- bezprzewodowe sterowanie w lampach

- lampy hybrydowe (w masowej produkcji)

- wiele rozwiązań w naszym sofcie zostało skopiowanych przez innych renomowanych producentów - co jest dla nas nie ukrywam bardzo satysfakcjonujące

tak wiec chyba z tym wyznaczaniem trendów nie jest u nas tak źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.