Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Marku, mówimy o T5 Pacific Sun ? Czemu tak uważasz ? Skoro są dobrej jakości, a cena 39W jest niższa lub porównywalna z tym co płace za T5 24 W ? Poza tym, Morszczyzny raczej nikt nie zakłada dla oszczędności czy zarobku :) A z tego co widzę, lampy na 24W dosyć często są w obrocie ...

Ja tak sobie pomyślałem,że na przykład 80W jak ktoś ma to zazwyczaj 6x 8x 10x a jeśli 24W to 2x 4x i sprzedawalność tych świetlówek będzie nieporównywalnie mniejsza a jeśli jest jakieś minimum produkcyjne i zapewne duże to już będzie zalegać.Jeśli jestem w błędzie to przepraszam i już nie zaśmiecam wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar - to nie zaśmiecanie wątku :) , dzięki temu możemy czasem wyjaśnić, dlaczego czasem tak to działa - dokładnie tak jak napisałeś, firm po prostu nie stać ( w tym sensie, ze jest to nieopłacalne) składowanie wiele miesięcy towaru na magazynie, on musi być cały czas w ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest :) Powiedział bym nawet że Wasze wyroby są "wisienką na torcie", jakim jest dla każdego z Nas akwarium :) Dlatego też tym bardziej ubolewam że nie ma gotowych rozwiązań pod mój zbiornik. Podobno naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa :)

Pozostaje mi egoistycznie życzyc sobie żeby kiedyś i nad moim akwarium zawisła taka lampa :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że rodzimy producent nie bierze poważnie WSZYSTKICH użytkowników, naprawdę chciałem wspierać Polski rynek, ale cóż jeśli nie mogę bo producent nie widzi zysku (takie mam zdanie) w tym przedziale to wybieram produkt "zachodni", dobrze, że ATI czy GIESMANN dostrzegają cały rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale - dziękuję bardzo za miłe słowa :)

tom-81 - mimo,ze Twoja opinia miała mieć pejoratywny wydźwięk to nie obrażam się , bo po części to prawda, ale idąc tym tokiem rozumowania, to jeśli ati nie ma w ofercie czegoś co ma Pacifis Sun to znaczy, ze oni pomijają jakiś inny segment Klientów? nie ma sensu tak myśleć, Klienci mają wybór wśród wielu marek a każda z firm oferuje swoje produkty, zgodne z ich polityką. Ja szczerze mówiąc nie wierzę specjalnie w konsumencki patriotyzm - przy obecnym , bardzo łatwym dostępie do wszystkiego, i gdy paczkę z drugiego końca świata możesz mieć w 2 - 3 dni szukasz produktu, który jest max dopasowany do Twoich potrzeb. Nie ma potrzeby używać do tego wielkich słów:)) ale to oczywiście moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irmino, nie każdego stać na lojalność - masz rację - w sytuacji kiedy ma otwarty rynek. Ale ja jednak należę do tej grupy osób, która nie stawia pieniędzy na pierwszym miejscu. Ponieważ maiłem okazję przekonać się namacalnie że sklep też takiego klienta szanuje i wyraża się to równiez poprzez nie stawianie zarobku na pierwszym miejscu. Nie raz, nie dwa, słyszałem w takim sklepie że to nie dla mnie, lub średni pomysł. Kilka razy też zdarzyło mi się że sklep albo "dołożył" do mnie, albo zrealizował reklamacje w sposób wzorcowy - nie zawiodłem się.

Dlatego odpłacam się tym samym... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zdanie nie miało nikogo obrażać, jeśli ktoś się poczuł urażony to "sorry", może i jestem w jakimś stopniu konsumenckim patriotom niejakim dr Judymem, mi to nie przeszkadza, Nie wiem czy inne firmy pomijają pewne segmenty rynku, takie rzeczy weryfikują klienci i tylko oni...

A co ma powiedzieć klient PANDORA HYPERION S 145W + 2X24W T5 ?

Edytowane przez tom-81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja chyba piszę jednak o czymś innym - staram się przedstawić swój punkt widzenia z pozycji producenta i produkcji a nie odpowiedzieć na pytanie : lepiej być czy mieć? :)

Trudno porównywać to z ofertą w sklepie, rozpatrzeniem reklamacji itp ale to już kompletnie inna sprawa i nie dotyczy wątku, a to co napisał tom-81,ze klienci weryfikują rynek to jest właśnie to o czym pisałam w #147

Mówimy tu o różnych skalach - ja jako właściciel sklepu mogę się wykazać dużą elastycznością w stosunku do Klienta - mam po prostu większe pole manewru - mogę dać większy upust, dołożyć do reklamacji, dodać coś gratis, spędzić na pogaduchach z Klientami pół dnia, prawda?

Jako producent muszę więcej planować, bo większa odpowiedzialność na mnie ciąży a moje decyzje (błędne ) mają dużo większe konsekwencje w przyszłości, nie chcę Was tu zanudzać, bo pewnie wiecie mniej więcej jak to wszystko wygląda.

Jako Klientka mam całą listę życzeń i dziwie się, dlaczego jest taki mały wybór np. kolorów butów czy torebek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy przy produkcji "dłuższych" świetlówek nie można było pociąć tych krótszych i w tedy wyszłaby pełna gama produktu? Może kiedyś zobaczę odcinek "Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki" (niekoniecznie z produkcji PS)i zrozumiem o co biega :ball:

Edytowane przez tom-81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło nam poinformować że już we wrześniu premierę ma nasza najnowsza lampa sygnowana marką Pacific Sun - Diuna T5.

Lampa ta powstała z myślą o wszystkich "tradycjonalistach" - wszystkich tych którzy cenią sobie wygląd oraz funkcjonalność produktu z jednej strony a z drugiej - możliwość korzystania z sprawdzonych źródeł światła jakimi są świetlówki T5.

Lampy dostępnę będą w 6 wersjach (3 długości):

- 8x39W T5

- 8x54W T5

- 8x80W T5

- 10x39W T5

- 10x54W T5

- 10x80W T5

1.jpg

We wszystkich lampach użytkownik otrzymuje możliwość niezależnego sterowania każdą parą świetlówek oddzielnie(np. 1 i 8, 2 i 7, 3 i 6, 4 i 5) za pomocą wbudowanego w lampę bezprzewodowego komputera(łączność za pomocą interfejsu BlueTooth).

W lampach użyte zostaną specjalnie zaprojektowane do tego celu odbłyśniki T5 wieloramienne - skupiające niemal 98% wiązki swiatła dokładnie w dół lampy - poprzez głębokie osadzenie świetlówek i wysoki profil odbłyśników(na zdjęciu prototypowym zastosowano odbłyśniki regularne).

Lampa standardowo nie posiada stateczników ściemnialnych - jest to celowe działanie, gdyż z naszego jak i naszych Klientów doświadczenia wynika że stosowanie stateczników ściemnialnych w znaczący sposób wpływa na żywotność świetlówek T5(nie poprawne/efektywne parametry zapłonu i pracy).

3.jpg

Użycie 4/5 niezależnie sterowanych kanałów T5 umożliwia stopniową gradację intensywności oświetlenia bez potrzeby stosowania układów ściemnialnych.

Lampa posiada wentylowane stateczniki elektroniczne, umieszczone w bocznych kanałach wentylacyjnych - oddzielonych fizycznie od świetlówek. Umieszczenie stateczników w kanałach bocznych(wentylowanych) a nie nad świetlówkami w sposób dużo bardziej efektywny pozwala zagwarantować właściwą temperaturę pracy stateczników - wpływając na ich efektywność.

2.jpg

5.jpg

Lampy dostępne będa w kolorze białym(delikatna perła) - czyli standardowym dla produktów PS.

Obudowy wykonane są z stali nierdzewnej zabezpieczonej wielowarstowo.

Lampy mogą być wieszane na tradycyjnych zawiesiach dwu-linkowych lub przy użyciu Spider Mountings - szyn montażowych umożliwiających położenie lampy na akwarium.

Ceny lamp na rynek polski nie zostały jeszcze ustalone, ale bazując na cenach dystrybutorów w pozostałych krajach(po przeliczeniu EUR/PLN wg aktualnych kursów) - przykładowy model Diuna T5 8x54W T5 kosztował będzie około 3.300zł a model 10x54W - ok. 3800zł.

Więcej informacji oraz szczegółowe ceny zostaną opublikowane wrótce.

jaki komputer bedzie potrzebny do sterowania lampą

profilux bedzie ok czy ma to byc laptop z opcja BlueTooth?

czy jezeli nie ma zadnego komputera to lampa można tez sterować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania lampą potrzebujesz komputera pacującego pod systemem operacyjnym Windows(XP/7/8/Surface) lub Mac OS X(z uruchomionym BootCamp/Parallel) z zainstalowanym modułem BlueTooth.

Sterowanie z poziomu profiluxa nie jest możliwe.

Najprostszym(choć nieco ordynarnym) sterowaniem jest podłączenie pod zewnętrzny programator.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z obowiązującą promocją "nrclub 11%" (11% upustu na wszystkie zakupy dla userów NR):

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/n/46

oraz czasową promocją "świetlówki w cenie lampy" wyjaśniamy/potwierdzamy że obie promocje łączą się(zresztą kilka osób już skorzystało z tej oferty).

Tym sposobem lampy takie jak Diuna można nabyć z kompletem dowolnie wybranych świetlówek PS w cenie:

Diuna 8x39W - 2474.00 zł

Diuna 8x54W - 2675.00 zł

Diuna 8x80W - 3200.00 zł

itd.

Cieszymy się również że pierwsze paczki z świetlówkami PS trafiły już do polskich Klientów! :)

pozdrawiamy

ReefShop.pl


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku ...

Ja mam pytanie zwiazane z dystrybucja Diuny w USA. Lampa godna uwagi. Swietny pomysl sterowania dwoma lampami i wschody z zachodami. No i design naprawde fenomenalny. Ciesze sie, ze polski produkt tak wyglada i ma takie mozliwosci. Oby w praktyce sie sprawdzil. Probowalem dokonac zakupu przez strone www na USA i sa dwie opcje pick up albo shipping za 150 $ !!!!!!!!!!!

Sorry, ale nie wyglada ten shipping dobrze. Przy tej cenie lampy bez wzgledu co by tam nie bylo ... Jeszcze 150 $ !!!!!!!!!! Masakra !!!!

Chcialem spytac o pick up. Gdzie w Nowym Yorku ? I jaki jest termin realizacji.

Ps. Wszystko co kupujesz tutaj powyzej kwoty 175 $ kwalifikuje sie do wyslania za darmo :). A co niektorzy, Ci z najwiekszych wysylaja za darmo juz powyzej kwoty 50 $.

Pozdrawiam

Robert

Interesuje mnie lampa 8 x 80 W.

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że lampy są niedostępne w sklepach bo fajnie byłoby zobaczyć lampę z bliska bo w stosunku do konkurencji tania nie jest a taki właśnie kontakt wizualny pewnie by rozwiał moje wątpliwości :) niestety ja należę do klientów którzy muszą "dotknąć towar" by podjąć decyzje o zakupie a jestem zainteresowany lampą 8x80W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Groenendael - jesli chodzi o dostępność produktów w USA u naszego dystrybutora, to zapewniał mnie jeszcze w zeszłym tygodniu,z e większość z nich ma obecnie w ciągłej sprzedaży. Koszt wysyłki tez uważam za zbyt wygórowany - dowiem się, co można w tej sprawie zrobić. Proszę wyślij do mnie maila o takiej treści jak powyżej w j.angielskim na adres irmina@aquariumled.eu - prześlę go do dystrybutora bezpośrednio.

I dziękuje za tą wiadomość, faktycznie tak wysokie koszty transportu mogą skutecznie zniechęcić do zakupu

dieter25 - masz na myśli, ze nie można zobaczyć diuny w sklepach na terenie Polski, tak? Mam nadzieję, ze to niedługo się zmieni:)

obecnie można je zobaczyć tylko w Trójmieście w Reefshopie - zapraszam serdecznie.

pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Irmino :) no do Trójmiasta daleko :) chociaż jeden sklep na śląskim czy małopolskim jakby miał na wystawie to juz inaczej by było :) mam nadzieje że jakoś "ugryziecie" ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku ...

Ja mam pytanie zwiazane z dystrybucja Diuny w USA. Lampa godna uwagi. Swietny pomysl sterowania dwoma lampami i wschody z zachodami. No i design naprawde fenomenalny. Ciesze sie, ze polski produkt tak wyglada i ma takie mozliwosci. Oby w praktyce sie sprawdzil. Probowalem dokonac zakupu przez strone www na USA i sa dwie opcje pick up albo shipping za 150 $ !!!!!!!!!!!

Sorry, ale nie wyglada ten shipping dobrze. Przy tej cenie lampy bez wzgledu co by tam nie bylo ... Jeszcze 150 $ !!!!!!!!!! Masakra !!!!

Chcialem spytac o pick up. Gdzie w Nowym Yorku ? I jaki jest termin realizacji.

Ps. Wszystko co kupujesz tutaj powyzej kwoty 175 $ kwalifikuje sie do wyslania za darmo :). A co niektorzy, Ci z najwiekszych wysylaja za darmo juz powyzej kwoty 50 $.

Pozdrawiam

Robert

Interesuje mnie lampa 8 x 80 W.

Witaj

Jeśli chodzi o dostępność/termin realizacji to jeśli w danym momencie dystrybutor nie ma konkretnego modelu na stanie(a niemal wszystkie popularne modele ma - jak oświetlenie pod typowe 48" akwaria) to wysyłamy regularne dostawy do USA na paletach co około miesiąc - więc nie ma z tym problemu.

Jeśli chodzi o koszta wysyłki to jak poinformował nas dystrybutor - z powodu znacznych rozmiarów i wagi paczki zamawia specjalne opakowania zewnętrzne(skrzynie) i sam koszt przesyłki wynosi ok. 60USD(reszta to koszta dodatkowe niezbędne do ubezpieczenia przesyłki)

Przy pickup oczywiście żadnych kosztów dodatkowych nie ma - ale gdzie dokładnie można odebrać - proszę pisz już bezpośrednio na sales@pacificsunusa.com

Tak samo lista sklepów gdzie można obejrzeć nasze produkty w Nowym Jorku:

Country Critters Pet Center, Long Island NY

Healthy Pet Center - Troy NY (upstate NY)

Elos Aquastudio NYC ( NJ - ale dosyć blisko)

ale już po szczegóły proszę pisz do PS USA.

W razie innych pytań(technicznych) - pisz tutaj ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku - jeśli mogę tutaj - jaki zestaw 5x39 byś zaproponował do uzupełnienia PS BP XM140? Ciągnie mnie raczej w stronę niebieskiego/aktynicznego zestawu. Każda para oddzielnie sterowana.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek montażu :D

gallery_7670_3030_183716.jpg

gallery_7670_3030_69473.jpg

gallery_7670_3030_64445.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehhehe :) Snocho... to nad akfa w firmie ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty... solarium stawia...

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nad nano rafkę na biurko :)

Koniecznie wklej foty jak odpalisz te 32 świetlówki.. :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 1,5 roku będę potrzebował dużej ilości koralowców i chce je podhodować w tym akwarium w ogrodzie. Chciałbym "dorobić się" kilku porządnych mateczników, więc i rur musi świecić sporo :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa to jak do tego w ogrodzie to wyjaśnia sprawę :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.