Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku - jeśli mogę tutaj - jaki zestaw 5x39 byś zaproponował do uzupełnienia PS BP XM140? Ciągnie mnie raczej w stronę niebieskiego/aktynicznego zestawu. Każda para oddzielnie sterowana.

Świetlówki PS zostały opracowane pod kątem pracy w lampach hybrydowych lub T5 ale głównie z przeznaczeniem nad akwaria z koralowcami SPS - dlatego w wielu z nich podbite są zakresy UV(gdyż UV odpowiada również za właściwą/silną pigmentację koralowców twardych i wytwarzanie gama fluoroprotein(GFP) oraz innych jak DsRed/RedFluo.

Jeśli więc potrzebujesz zestaw o zabarwieniu w kierunku niebieskiego - proponuję 2szt Spectra+ oraz 3szt Crystal Blue - będzie idealnie dopasowany do matrycy lampy BP XM 140W.

Już niedługo trafi także na rynek naprawdę specjalistyczna świetlówka(która powinna być stosowana jako uzupełniająca - 1-2szt maksymalnie na 8 świetlówkową lampę) z prawdziwym UV - niedostępnym do tej pory dla żadnych innych świetlówek oferowanych przez producentów jak ATI/Giesmann/FM itd.

To Ultra Wide UV - świetlówka dzienna o głębokim UV schodzącym nawet na 360nm.

1890342_292779284208959_1078280533_o.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szczegolowe info. Napewno podjade w weekend.

Natomiast juz czysto informacyjnie dla "Was". ATI SUN POWER 8 x 80 Watt kosztuje okolo 700 $. Zapewne waga tej lampy jest mniejsza niz DIUNY, nie mniej wielkosc jest taka sama. Shipping lacznie z ubezpieczeniem paczki nic nie kosztuje.

Porownujac do ceny DIUNY z shippingiem to mozna kupic 2 lampy ATI. Nie chce absolutnie kwestionowac polityki firmy ani porownywac jakosci tych lamp, ale przy obecnej konkurencji zarowno samych produktow jak i dodatkowych oplat to nie wyglada to najlepiej. Kazde urzadzenie czy to lampy czy skimmery czy nawet akwaria, ktore sie tutaj wysyla trzeba zapakowac w specjalne "paczki".

Wystarczy wejsc na strony sprzedawcow takich jak Marine Depot czy Dr Foster and Smith i zobaczyc jak to wyglada.

Dodam jeszcze, ze akurat zamowilem odpieniacz ATB ( dla niewtajemniczonych jedne z najlepszych skimmerow na rynku, sam Royal Exclusive do Bubble Kingow podkradl troche patentow lacznie z motor blokiem Askoll - tutaj ATB ma renome Bentleja ) z Austrii. Co prawda dystrybutor powiedzial, ze termin realizacji to okolo 4 tygodni, ale nie wspominal rowniez o dodatkowych kosztach shippingu.

Tak czy siak trzymam kciuki.

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że wysoki koszt przesyłki może zniechęcić, będziemy na ten temat rozmawiać z dystrybutorem i zbadamy sprawę dokładnie.

Co do porównania cenowego - trudno mi z rzeczywistych powodów być rzeczywiście obiektywnym :), starając się mogę jedynie ocenić "suche fakty" i powiedzieć że porównwanie Diuny do Sunpower jest z wielu względów nieuzasadnione.

To tak jakbyśmy porównywali tego samego Sunpowera do lampy typu Wavepoint czy innej konstrukcji Made in China (o takiej samej ilości świetlówek) która będzie o 50% tańsza - co nie znaczy lepsza :)

Modelem już bliższym(choć także dosyć odległym jeśli chodzi o oferowane możliwości, parametry pracy czy wygląd) będzie Powermodule - którego nie udało mi się znaleźć za wielką wodą w modelu 8x80W(z powodu zakończenia produkcji jak się domyślam i zostawienia samych LED powermodule w ofercie).

Dlatego mogę jedynie odnieść się bezpośrednio do rynku europejskiego(najłatwiej mi to oszacować bazując na wielkości sprzedaży bądź co bądź tej nowej konstrukcji) i biorąc pod uwagę porównanie do ATI Powermodule 8x80W mogę zaakcentować następujące różnice.

Cechy wspólne:

- paraboliczne odbłysniki wykonane z Alanod(Miro)

- chłodzenie aktywne balastów i T5(choć w Diunie jest to rzeczywiste chłodzenie a w ATI - chłodzenie balastów znajdujących się nad komorą z świetlówkami które przez to bardzo mocno nagrzewają się)

- obie mają ładne obudowy :) (choć to rzecz gustu która jest ładniejsza, swojego faworyta mam :) )

Różnice w mojej prywatnej opinii na korzyść Diuny:

- wbudowany bezprzewodowy komputer sterujący lampą

- niezależnie włączane 4 obwody świetlówek (w ATI są dwa obwody/kable - bez sterowania wewnętrznego)

- wbudowany moonlight z asferyczną soczewką zapewniającą naturalne pokrycie światłem w całym akwarium(wraz z symulowaniem faz księżyca)

- komputer wspomagający "zarządzanie" zasobami lampy(także naszymi pieniędzmi) - jak np. niezależne liczniki czasu zużycia świetlówek(na podstawie ich pracy) - dzięki czemu np. świetlówki pracujące w konkretnym kanale najkrócej wymieniamy dopiero wtedy kiedy jest to potrzebne, a nie wtedy kiedy wymieniamy inne, "przy okazji"

- brak wyginającej się pleksi,spinek z boku itd.

- wliczone w cenę świetlówki - w tym wypadku daje to kwotę kolejnych ok. 500zł oszczędności.

To wydają się być najważniejsze różnice pomiedzy tymi lampami i na tym opierałem się mówiąc że porównanie Diuny do Sunpower jest po prostu nie uzasadnione. W Polsce (i nie tylko) można bez problemu kupić lampy T5(z taką samą ilością świetlówek) które będą o połowę tańsze od Sunpower'a - co nie oznacza że kwestia ceny decyduje w głównej mierze o atrakcyjności produktu(jest głównym powodem wyboru tej a nie innej marki).

Skoro doszliśmy do ceny:

ATI Powermodule 8x80W - cena (w PL) - cena około 4130zł(podaję ceny wyjściowe - zapewne sklepy oferują dodatkowego upusty)

Diuna 8x80W - 3596,00 zł (także cena wyjściowa - choć możliwy jest np. teraz zakup z 11% upustem).

Porównując oferowane możliwości/wyposażenie lampy, świetlówki w cenie lampy oraz cenę finalną produktu widać pewną różnicę pomiędzy obiema lampami które mimo bezpośredniego porównania - porównywalne nie są.

Zaznaczam, opieram się na cenach wyjściowych, nie śledzę/nie znam aktualnych promocji w innych sklepach na produkty ATI.

Wiem jedynie że wielu dystrybutorów mając fizyczne porównane(organoleptyczne :) ) obu produktów i ceny dla Klienta - wybierają bardzo często produkt PS z czego nie ukrywam jesteśmy bardzo dumni :)

Koniec cukru! :p

pozdrawiam

Przemek

PS. Znalazłem ATI powermodule 8x39W na MarineDepot.com(innych większych modeli brak)

Cena 712,00 USD + 12.00 USD za dużą/nietypową przesyłkę = 724,00 USD

Lampa Diuna 8x39W T5 - 959,00 USD, przesyłka 60,00 USD - daje cenę 1019,00 USD.

Pozostaje różnica ok. 300.00 USD - co częściowo zrekompensują zawarte w cenie lampy świetlówki(ok. 160.00 USD).

Realna różnia wynosi więc około 160.00 USD, więc chyba nie jest tak najgorzej :), biorąc pod uwagę faktyczne różnice pomiędzy lampami.

Oczywiście jeszcze raz dziękuję za przekazane uwagi, na pewno tą sprawą się zajmę osobiście i poruszę ten temat z naszym przedstawicielem.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dodam troche cukru. To wszystko co napisales jest jak najbardziej fenomenalne. Tak jak pisalem wczesniej, ze ciesze sie ze Diuna sie pojawila. Nawet nie porownywalem tych dwoch lamp tylko pisalem o samej przesylce. Nalezy zwrocic tez uwage tylko na opinie wsrod ludzi, a jednak ATI ma niezaprzeczalna.

Ja pojade i nawet nosze sie z zamiarem kupna tej lampy bo dla mnie to nie jest kwestia ceny. Natomiast czy kupi to rynek. Mercedes zrobil kiedys fajny wybieg marketingowy kiedy to na rynek USA "wprowadzal sie Lexus". Podniosl ceny swoich samochodow.

Takze oby lampa sie na dobre wprowadzila :).


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI ma dobrą opinię bo było ATI i długo, długo nic. Ugruntowała swoją pozycję na rynku bardzo dobrymi świetlówkami oraz naprawdę niezłymi lampami. Pewne rozwiązania ma zaskakujące(jak drewniane kołeczki pod wyświetlacz LCD :) montowane od środka) ale to naprawdę porządne lampy :) Jednak zgodzisz się, że nie można zakładać że już nikt nigdy niczego nie zrobi lepiej niż ta firma, zgadza się? ;-)

Diuna to bardzo młody produkt który powstał na bazie naszych doświadczeń w produkcji dużych lamp LED.

Wierzę w to i jestem przekonany że obroni swoją pozycję na rynku, potrzeba tylko czasu aby produkt został "spróbowany" przez finalnych użytkowników! :)

Co do zakupu w USA:

Przed wyjazdem najpierw skontatuj się z dystrybutorem - koniecznie! abyś nie robił wycieczek na darmo(gdyby okazało się że lampy na stanie w sklepie nie ma).

I jeśli kiedyś będziesz miał okazję - otwórz naszą Diunę i lampę ATI - myślę że to co zobaczysz w środku także będzie dawało sporo do myślenia ;-)

pozdrawiam!


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie świetlówki proponujecie do lampy 8x54w, obsada do głównie SPS i troche LPS.

chodzi mi o komplet pod wzrost, a potem o komplet pod wybarwienie.

Pozdrawiam

Mikołaj


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na priva, ale wkleję również tu, może się komuś przyda.

Na wybarwienie proponuję zestaw (raczej niebieskawy):

4x Crystal Blue

3x Spectra+

1x Pigment INT+

Jeśli na wzrost to zamiast 3szt Spectra+ - proponuję 3szt Shallow Water - ewentualnie 2szt Shallow water + 1szt Spectra+.

Pierwszy zestaw podoba mi się najbardziej, idealnie podkreśla kolory i także gwarantuje niezły wzrost nie tłumiąc przy tym fluorescencyjnych barw koralowców.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku sorry za off top, ale mialbym krotkie pytanie dotyczace Dosera KORE.

Jaka jest istotna roznica miedzy Kore 5th a Kore 5th Pro.


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kore 5th Pro ma czujnik optyczny(jako dodatkowy zabezpieczający) oraz zestaw wężyków Pharmed BPT(w obu są jeszcze wężyki z fluoroelastomeru do dozowania fast oraz precise)

To jedyne różnice między nimi.

Oba mają wbudowane ATO(pompa DC w zestawie) oraz AWC, pomiar temperatury i dozowanie kropelkowe w trybie precise.

Jeśli do Regular dokupisz czujnik optyczny to będzie Pro ;-)

To już któreś pytanie z USA tego typu, chyba powinno to zostać doprecyzowane na stronie USA.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Wyglada to zaje ... :). Sorry. Cena tez b dobra. Soft tez wyglada swietnie ...


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania lampą potrzebujesz komputera pacującego pod systemem operacyjnym Windows(XP/7/8/Surface) lub Mac OS X(z uruchomionym BootCamp/Parallel) z zainstalowanym modułem BlueTooth.

Sterowanie z poziomu profiluxa nie jest możliwe.

Najprostszym(choć nieco ordynarnym) sterowaniem jest podłączenie pod zewnętrzny programator.

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. a czy te lampy sa sprzedawane w okolicach ślaska lub małopolski bo troche sie boje aby po zakupie na polnocy Polski szly kurierem do mnie a potem pod moja nieobecnosc trafily do sasiada.( wszstkie przesylki z erybki a takze reefshop z uwagi na wage trafiaja do mojej sasiadki:-( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 Diuny i 32 świetlówki później :)

gallery_7670_3030_143056.jpg

gallery_7670_3030_124213.jpg

gallery_7670_3030_69148.jpg

gallery_7670_3030_13836.jpg

gallery_7670_3030_120252.jpg

gallery_7670_3030_85052.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe, TY krejzolu! :) Extra


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznaje ten baniak - to u Snocho we firmie ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc w takiej ilości świetlówek. Michał jak pierwsze wrażenie po odpaleniu tego światełka ?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie również zaświeci żar PS nad zbiornikiem już w sobotę :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na relacje z instalacji i pierwsze wrażenia ;)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku mam prośbę.Posiadam lampę Pandorę hyperion s 4X145 i 4 X 80 T5,jakie byś zaproponował świetlówki PS ( obsada LPS i SPS).Głębokość zbiornika 70 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić kilka świetlówek i pokombinować pod swój gust,Przemek nie widzi twoimi oczami przecież,a każdemu podoba się co innego.Moja propozycja to 2 niebieskie,1biała i 1 różowa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gustami jest jak ideałem kobiety - każdy ma swój :-)

Ale z autopsji mogę powiedzieć że do tych paneli idealnie będą pasowały 2 combo:

a) jedno bardziej białe

2x Crystal Blue 80W

1x Pigment INT+ 80W

1x Spectra+ 80W(lub Shallow Water jeśli chcesz jeszcze cieplej, ale bez utraty niebieskiej barwy)

B) bardziej niebiesko/fioletowo - ale bez gaciowego różu ;-)

2x Crystal Blue 80W

2x Spectra + 80W

Świetlówki spectra mają odrobinę tego co ma Pigment INT+ - czyli podbicia w zakresie 580-600nm - więc wyciągają również pięknie wszystkie żółte kolory.

Miło mi także poinformować że sklep Zanclus z Warszawy(firma Krzysztofa Tryca) ma na już stanie pełną ofertę naszych świetlówek(także zainstalowane nad akwariami w sklepie - można więc zobaczyć jak świecą), a w ciągu najbliższego czasu także będzie można obejrzeć flagową Diunę 10x80W T5.

pst1.jpg

pst2.jpg

pst3.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,chyba wybiorę ten drugi zestaw.Są to kolory jakie mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe opakowanie zacnie się prezentuje bo te co ja miałem to chyba jakieś tymczasowe było;-) a jak dobrze pójdzie to w weekend będę mógł zobaczyć Diune u Michała na żywo.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert K

Czekaliśmy na opakowania a nie chcieliśmy opóźniać zamówień - ale oczywiście jeśli jest potrzeba to możemy dołożyć komplet kartoników do następnego zamówienia ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku dla mnie to towar może być pakowany w szary papier lub w złotą folię a dobrze wiemy ze liczy się zawartość choć przy świetlówkach to jeszcze bezpieczeństwo w transporcie ma znaczenie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% się zgadzam - na pewno opakowanie zewnętrzne rownież częściowo zabezpieczy przed uszkodzeniami :-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.