Skocz do zawartości
ciacho

385 litrowe Ciacho [Szczecin]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam na imie Artur, jestem ze Szczecina i jest to moje pierwsze akwarium morskie.

Przygode zaczalem rok temu od forum, i przez caly ten okres kompletowalem sprzet oraz wiedze az do dzis.

Wyglada to nastepujaco:

- akwarium 110x70x50 385l komin zewnetrzny z przelotami 3x 25mm (zrobione razem z sumpem i czarnym tlem z lacobelu przez Przemka ze Szczecina, szczerze polecam)

- sump 90x45x40 162l, 4 komory- zrzut,odpieniacz - siporax - powrot - ? mialo byc refugium ale to sie okaze

- odpieniacz schuran 150

- oswietlenie PS hyperion r2 300w led

- cyrkulacja 2x tunze 6100 + wave controller 7092 + loc-line

- obieg NJ4500

- UV 36w

- reaktor kopia Dastaco II od Noa

- komputer profilux 3.1a + expansion box + elektrody temp, ph, redox, zasol.

- filtr przeplywowy od Sebastka

- RO/DI + tds

- sucha skala 21kg + zywy piach 27kg + siporax 20l + sol aquaforest FSRS

Zdjecie jak to wyglada przed zalaniem:

DSC03819

oraz z bliska ulozenie skaly:

DSC03813

Akwarium bedzie prowadzone metoda VSV, korale LPS+SPS, obsada bez przesady- kilka-kilkanascie ryb max.

Zalewanie planuje za jakies 3-4 dni, jak pozadnie przeschnie silikon po wklejeniu tla i dojdzie paczka z reszta sprzetu.

Jak widac na zdjeciach calosc jest umieszczona w sypialni przy lozku. Mam nadzieje ze uda mi sie to wszystko tak wyciszyc aby zbyt glosno nie chodzilo.

Prosilbym jeszcze o ewentualne sugestie przed zalaniem, w jaki najlepszy sposob wyczyscic skale i akwarium. Myslalem o tym aby zalac calosc woda ro, puscic obieg, cyrkulacje itd na kilka dni aby skala tez pozadnie sie przedmuchala, zlac wode i zalac od nowa juz czysta docelowa?

ps. Dla zainteresowanych, zwlaszcza osob, ktore planuja swoje pierwsze akwarium mam rozpisane co ile kosztowalo. Tak samo jak kazdy poczatkujacy myslalem ze zmieszcze sie w jakims przedziale cenowym.. Niestety, trzeba pomnozyc calosc razy 2. Za to satysfakacja z tego hobby jest taka ze po pewnym czasie przestajesz sie przejmowac wydanymi pieniedzmi ;)

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie wsparcie i rady.


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Napewno się zglosze jak już będę zalewal. Dzięki ;)


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy baniak sie zapowiada:-) powodzenia życze i czekam na dalsze relacje:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze zdjecia od strony technicznej:

DSC03817

oraz RO/DI

DSC03826

Powiedzcie, czy cyrkulacje tunze 2x 6100, moge zamontowac na jednej krotszej scianie od strony komina, jedna w jednym rogu a druga w drugim?skierowane tak zeby dmuchaly na drugi koniec akwa? chodzi mi o to aby jak najbardziej je ukryc i nie dawac ich po przeciwnych stronach. Czy takie ustawienie dobrze sie sprawdzi?


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorowo, a jeszcze akwarium przy lozku :heart:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bajer:-) z jednej strony żona a z drugiej baniak:-) żyć nie umierać:-):-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada, zabudowa baniaka rewelka.

Nie dawałbym tylko filtra z węglem jako ostatniego bezpośrednio przed osmozą, bo jak mu odwali i zapyli to szkoda memebrany. Lepiej dać go środek, po nim 1 mikron i osmoza. No ale to takie moje spostrzeżenie tylko.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada, zabudowa baniaka rewelka.

Nie dawałbym tylko filtra z węglem jako ostatniego bezpośrednio przed osmozą, bo jak mu odwali i zapyli to szkoda memebrany. Lepiej dać go środek, po nim 1 mikron i osmoza. No ale to takie moje spostrzeżenie tylko.

dobrze prawi

spoko baniak, mam nadzieję, że jesteś zadowolony ze sprzętu

w sumpie zanowiłbym się nad daniem podkładu gąbkowego pod raster (pienek, pompa) bo taki układ może przenosić drgania, a akwa stoi przy łóżku, albo w ogóle wywal, jeżeli to tylko podkład a nie wysokość.

zapowiada się spoko akwa

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat : Właśnie bajer:-) z jednej strony żona a z drugiej baniak:-) żyć nie umierać:-):-):-)

widać , że wszystko dopracowane i rok czytania forum zaowocował ciekawym projektem , mam tylko jedno ale- wiadomo jak pracują pompy , jedna jest cichsza , druga głośniejsza, jak nie masz dobrego wygłuszenia szafki to współczuję bo ja to nawet zegarek naręczny wynoszę z sypialni bo mi przeszkadza cykanie sekundnika.

Edytowane przez pawoj1 (wyświetl historię edycji)

350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wiedział od kogo wezmę wodę jak będę startował swoje pierwsze ,pomyślności :) Zapowiada się rewelacyjnie !


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Zapowiada się ciekawie :)


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalnego podejścia do tematu :clap: Zapowiada się bardzo ciekawie. Tak trzymaj i powodzenia :thumbup:

ps. Dla zainteresowanych, zwlaszcza osob, ktore planuja swoje pierwsze akwarium mam rozpisane co ile kosztowalo. Tak samo jak kazdy poczatkujacy myslalem ze zmieszcze sie w jakims przedziale cenowym.. Niestety, trzeba pomnozyc calosc razy 2.

Święta racja, choć jeśli na prawdę dokładnie zrobisz kosztorys to nie powinno to być dużo więcej ( u mnie założyłem 5000zł bez życia a przekroczyłem to o trochę ponad 10% , tylko że u mnie nie ma żadnych komputerów poza dolewką :yes ) . Z chęcią zobaczyłbym Twój kosztorys :whistle:

Sorry za mały off topic

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista dzięki za podpowiedz. Zamienię je.

@Gaber to też dzięki Tobie powstaje to akwarium ;)

a co do kratki, to chodzi właśnie o wysykosc.. ale podłoże tak jak mówisz jakąś gabke.

@pawoj1 buczenie zniose, idealnie cicho być nie musi( nie wiem jak moja druga polowka ;-) ), oby tylko nic nie chlupalo..

Przemek jak tylko będziesz potrzebował to daj znać ;D


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@felek99 dziękuje i pw ;)


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat : Właśnie bajer:-) z jednej strony żona a z drugiej baniak:-) żyć nie umierać:-):-):-)

widać , że wszystko dopracowane i rok czytania forum zaowocował ciekawym projektem , mam tylko jedno ale- wiadomo jak pracują pompy , jedna jest cichsza , druga głośniejsza, jak nie masz dobrego wygłuszenia szafki to współczuję bo ja to nawet zegarek naręczny wynoszę z sypialni bo mi przeszkadza cykanie sekundnika.

Też o tym pomyślałem,ja bym nie zasną mając głowę bezpośrednio przy szafce,to jest pudło rezonansowe.No chyba,że żona śpi z tej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy cyrkulacje tunze 2x 6100, moge zamontowac na jednej krotszej scianie od strony komina, jedna w jednym rogu a druga w drugim?skierowane tak zeby dmuchaly na drugi koniec akwa? chodzi mi o to aby jak najbardziej je ukryc i nie dawac ich po przeciwnych stronach. Czy takie ustawienie dobrze sie sprawdzi?

Nareszcie się ujawniłeś :)

Widzę,że zadanie odrobione i przygotowanie do zalania wzorowe...ale nie martw się i tak będziesz coś zmieniał i poprawiał ;)

Jeśli chodzi o te pompy tunze to są dość mocne i nie wiem, czy nie będziesz ich musiał skręcić na kontrolerze. Na pewno na początku kiedy piasek jeszcze nieuleżany będzie. Potem chyba też ale to wyjdzie w praniu ;)

A ich położenie lepsze byłoby po stronie przeciwnej kominowi, tak żeby wszelkie nieczystości wyrzucane były do komina, ale może być też tak jak kombinujesz. Może w tym celu trzeba będzie jakiś jeden cylkulator dokupić.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam polecam trzymanie całej elektroniki, zwłaszcza zmiennego pola magnetycznego z dala od głowy. Jeśli zmiana w Waszym zyciu w postaci tego projektu przy głowie spowoduje jakiś spadek jakości życia, proponuję przynajmniej zmianę kierunku spania o 180 stopni.

Powodzenia

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałe możesz przedmuchać powietrzem pod cisnieniem.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Inmar akurat ja z tej strony ;D ale ja mam jak male dzieci, ze mogl bym nawet przy odkurzaczu zasnac, gorzej z zona ;)

@Niejeden z nas Wkoncu!;)) poprawek bedzie napewno duzo, z pompami bede eksperymentowal, napewno jeszcze jedna sterowalna tunze dolaczy, i jak bedzie mniejsza niz te 6100 to moze isc na druga strone. Ogolnie bede jeszcze dzwonil w pierwszych tygodniach od zalania po wszelkie rady do Ciebie dobrze?;-)

@luft naprawde to az tak niebezpieczne?

@Adam_Szczecin dziekuje, zglosze sie;) jeszcze z 2 tak dobre osoby sie znajda to nie bede musial lac wody ro/di tylko calosc z podmianki hehe

@Raf juz nie bede wyciagal, sproboje puscic pompy w kierunku skaly na max i zobaczymy. A pierw zalac zwykla kranowka i wymoczyc czy ro/di, wymoczyc kilka dni, zlac i od nowa swieza?


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie można mówić o niebezpieczeństwie, a możliwości takowej

jak rozumiem sprzęt cały kompletujesz z uwzględnieniem głośności

jeśli, któreś z Was odczuje jakiś dyskomfort z tego powodu i przekładać się to będzie na pogorszenie nastroju

to warto wtedy położyć głowę jak najdalej od akwarium

ja jeden zbiornik zlikwidowałem, który robił właśnie za "lampkę nocną"

ceniąc sobie komfort tych kilku godzin na dobę jakie mam do wypoczynku

zdecydowałem sie na taki krok

była to dobra decyzja z perspektywy czasu (baniaczek słodkowodny, niby cichutki)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co skompletowalem sprzet na ktory moge sobie pozwolic. Jezeli uznam ze jest cos zbyt glosne to wymienie na inne. Co do lampki nocnej, jezeli swiatlo bedzie razic, to w zanadrzu jest zaslonka przeciwsloneczna na przylepiec, taka jaka zaklada sie na szybe samochodowa hehe


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem,ja bym nie zasną mając głowę bezpośrednio przy szafce,to jest pudło rezonansowe.No chyba,że żona śpi z tej strony.

Hehe :) też położyłbym żonę bliżej :smoke: , a tak poważnie mówiąc, to obawiam się o reakcję mojej Pani na buczenie w pokoju dziennym...ja tam też umiem spać przy odkurzaczu, ale nie uświadamiam Jej specjalnie o tym, że TOTMy :Mister grin permanentnie buczą, poza tym przecież to jej pomysł, jak ktoś zna moją historię :devil: . Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, fajny wymiar akwa. Oby jak najdłużej bez plag.

Pzdr.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.