Skocz do zawartości
paweł w

lampa

Rekomendowane odpowiedzi

co się dzieje z lampami od tomasza , corasz więcej pojawia się ich na sprzedaż , czy są dobre , czy nie , poprosze o opinie


5bab6e452d645fb8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie jak sobie zażyczysz. To jest DIY i tak wygląda. Teraz mam od Tomasza, wcześniej była od Lubusika. Ta lubusikowa wykonana znacznie profesjonalniej i z lepszym komputerem, ale ta też robi swoją robotę. To są przecież diody Cree, barwa do ustalenia więc dostajesz sprzęt, którego oczekujesz. Ale też zauważyłem, że sporo ich na targowisku.

Edytowane przez cYg (wyświetl historię edycji)

4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam od Tomasza, wcześniej była od Lubusika. Ta lubusikowa wykonana znacznie profesjonalniej i z lepszym komputerem, ale ta też robi swoją robotę.

A to nie ten sam komputer? Tomasz ma swój?

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ma od Morświna. Ma jeden kanał więcej, ale w lubusikowej były płynne wschody i zachody - tu jest skokami


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomasz ma od Morświna. Ma jeden kanał więcej, ale w lubusikowej były płynne wschody i zachody - tu jest skokami

Dzięki za odpowiedz :rolleyes:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy te lampy są złe czy dobre, ludzie po prostu przechodzą z powrotem na T5


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy te lampy są złe czy dobre, ludzie po prostu przechodzą z powrotem na T5

Podepnę się tu pod odpowiedź kolegi. Faktycznie ledy jeszcze cree fajna sprawa tylko ,że też zwróciłem uwagę na tolerowanie tego światła przez korale twarde i powiem ,że polipy korali otwierają się szerzej przy oświetleniu t5, przy świeceniu ledami nie ta bajka.

Na tą chwile zauważyłem na forum tendencje wprowadzania światła mieszanego t5+ ledy.

Ostatnio przez głupi przypadek szukając oświetlenia nocnego do baniaka trafiłem na ledy z lampy od naczepy samochodowej 4 diody czerwone, praktycznie zero światła w zbiorniku ,jeszcze ta nieciekawa czerwona poświata podłączyłem je na zasilaczu od zwykłej anteny telewizyjnej , okazało sie ,że bez problemu pociągnął te 4 diody.

"Gały" mi dopiero wyszły rano o 5.00 jak wstawałem do pracy , nie mogłem uwierzyć, moje twarde ...polipy , to nie polipy a futro jakieś, pięknie falowały ....

Nawet pod t5 takiego efektu nie widziałem

Na ta chwile tylko obserwuje ..załatwiłem dodatkowe 3 komplety tych samych diód i już widzę ,że przyrosty zauważalne po nocy przy tych śmiesznie słabych czerwonych diodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.