Skocz do zawartości
SirTomasKane

Podłaczenie filtra RO-DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś zainstalowałem filtr RO-DI w następującej kolejności:

-filtr 5

-węgiel

-filtr 1

-osmoza

-żywica

Węgiel przepłukałem bez filtra 1. Po podłączeniu woda elegancko wypełniła trzy pierwsze filtry a na membranie stanęła.

Czy ją trzeba też jakoś przygotować?

Z tego co się naczytałem i naoglądałem na YOUTUBE to prawidłowo podłączyłem układ.

Ciśnienie wody jest ok bo pojemniki dość szybko się napełniły.

Chcąc sprawdzić czy sama membrana przepuszcza wodę podłączyłem ją bezpośrednio i również nie ma przepływu.

Czy membrana jest sprawna?

Poniżej widać wszystko na zdjęciu.

Proszę o wskazówki i z góry dziękuję.

post-22397-0-95885200-1380747896_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie masz jakiejś kształtki zalanej (nie drożnej) czasem się zdarza że jest po prostu plastik nadlany


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo węgiel płuka się bez membrany... sprawdź czy dobrze podlączyłeś ogranicznik

Sprawdź czy za mocno nie wkręciłeś kolanek.. odkręć te przy membranie o 3/4 obrotu

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij mębranę zakręć obudowę i puść wodę będziesz widział czy układ masz drożny. Może taśmą uszczelniającą nakręciłeś na kolanku - zobacz czy prawidłowo podłączyłeś wyjścia z membrany /chodzi mi czy nie zamieniłeś zlewu z wodą RO - to się często zdarza/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Kolanka już były zarobione i wężyki na membranie zamontowane.

Dzisiaj konkretny przegląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak cieknie bez membrany na samym końcu systemy - to nic innego membrana- może było nieszczelne opakowanie i wyschła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poniżej widać wszystko na zdjęciu.

Proszę o wskazówki i z góry dziękuję.

osobiście uważam, że zbieranie wody RO pod zlewem w wiadrze jest marnym pomysłem ze względu na dużą możliwość zanieczyszczenia. Powinieneś pomyśleć o jakimś zamkniętym zbiorniku.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam głupie pytanie: rozpakowales membrane z folii? :) poza tym nie podlacza sie jej do układu jako samej, chyba, ze chcesz ja uszkodzić.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wegiel płukałes bez membrany ?

Węgiel płukałem bez membrany.

osobiście uważam, że zbieranie wody RO pod zlewem w wiadrze jest marnym pomysłem ze względu na dużą możliwość zanieczyszczenia. Powinieneś pomyśleć o jakimś zamkniętym zbiorniku.

Pojemnik będzie tylko chciałem sam układ uruchomić.

Tak więc po pół godzinnej walce i sprawdzeniu wszelkich wariantów przy ostatnim kroku jaki wykonałem, czyli zamiana wężyków na membranie, układ ruszył. Teraz czekam na miernik przepływowy i wepnę go w układ i zobaczymy co się wykluje.

Jeszcze raz dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy czyli najprostszy błąd. Cieszę się że ruszyłeś. Sam tak miałem że do kumpla dzwoniłem gdzie jest w membranie ściek , a gdzie właściwa woda. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mógłbym ci coś doradzić. Ja przy wyjściu z membrany mam zamontowany miernik TDS a drugi na wyjściu z żywicy. Po ok tyg stania na wyjściu z membrany mam duży wynik ok 150 - musi się troszkę popłukać aby spadł mi do ok 005-006. To normalne , memebrana jest błoną półprzepuszczalną. Przez ten okres woda idzie mi do "żelazka dla żony". Po obniżeniu TDS zamykam zawór , a otwieram do filtra z żywicą- oszczędzam w ten sposób żywicę - woda 000. Po prostu za membraną mam miernik, dalej rozgałęziacz na dwa wężyki i dalej na każdym wężyku zawór kulkowy - jeden na zewnątrz drugi, do filtra z RO- takie tam moje wymyślenia. Nie wiem czy ekonomicznie dużo zaoszczędzę żywicę, ale głowę mam spokojną. Trochę mnie boli jak woda ze wskazaneim 125 idzie na żywicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie RO. :)

Otóż filtr będzie znajdował się w kuchni pod zlewem, a bańka jest w pokoju stołowym oddalonym od kuchni około 6m.Chce zrobić automatyczna dolewkę z wykorzystaniem elektrozaworu bezpośrednio do sumpa.

Czy można dać na taką dużą odległość wężyk ro i czy nie będzie jakiś kłopotów z takim rozwiązaniem?

Pozdrawiam.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że możesz tak zrobić tylko żeby woda za bardzo ''pod górę'' nie miała, i wydaję mi się że przy tym rozwiązaniu musisz założć przepływowy miernik TDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk puszczę listwami przypodłogowymi, więc pod górkę nie będzie na pewno ;)

Miernik już jest :)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.