Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie jestem fanem SPS-owych lasów bez piasku, ale sęk w tym, że akwarium K.Tryca wygląda lepiej na żywo niż 99% akwariów na zdjęciach z filtrami, makrami i innymi duperelami. I to pod T5, gdzie LEDy wizualnie lepiej wyciągają kolorki. Subiektywnie, a nie w zasadzie obiektywnie to jedno z najlepszych akwariów na świecie i na 99% nie przesadzam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie jestem fanem akwa bez piasku ale mi kopara opadła ;) Dojechałem do 15 strony i muszę przeczytać całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach jeszcze mi się nie znudziło, cały czas jestem fanem sps-ów. Jakie zmiany wprowadziłem? Zrezygnowałem z reaktora wapnia. Dozuję Ca i KH oraz mikroelementy połączone z magnezem. Dawki KH i Ca nie są równe, lecz w zależności od zapotrzebowania. W dalszym ciągu stosuję peletki.

Fotka, którą udostępniam jest zrobiona komórką, nie ukazuje nic poza faktem, że akwarium żyje. Za parę dni, gdy odbiorę aparat fotograficzny, spróbuję zrobić zdjęcia, na których lepiej będzie widać korale i ich prawdziwe kolory.

akwa_kt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sól bez soli też leci, czy nie? Piękny zbiornik, jak zawsze zresztą :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie używam soli bez soli. Robię podmiany wody raz w tygodniu, więc nie widzę takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ktryc napisał:

Nie, nie używam soli bez soli. Robię podmiany wody raz w tygodniu, więc nie widzę takiej potrzeby.

Robisz testy ICP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, raz na dwa, trzy miesiące. Jednak jestem ostrożny w podawaniu mikro zgodnie z zaleceniami laboratorium. Dawki dobowe, jakie proponują, rozkładam na większą liczbę dni. Według mnie są zbyt wysokie i zbyt gwałtownie zmieniają chemię wody. Potrzebny jest czas, aby korale przyzwyczaiły się do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Colombo, gdyż używam też soli tego producenta oraz mikroelementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ktryc napisał:

Na Colombo, gdyż używam też soli tego producenta oraz mikroelementów.

O proszę, Colombo. 

Wiem, że wszyscy Ciebie atakują pytaniami ale przy takim zbiorniku po prostu chciałbym wiedzieć jaką masz marszrutę jeśli chodzi o dozowanie czy właśnie mikro :) lejesz jakieś komplety mikro czy osobne pierwiastki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuję Colombo All four - mikroelementy + magnez.

A po zrobieniu testu ICP uzupełniam ewentualne braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ktryc napisał:

Dozuję Colombo All four - mikroelementy + magnez.

Właśnie edytowałem żeby o to zapytać :D

Proszki są dostępne czy te gotowe w butelkach? Jesteś z niego zadowolony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All four mam w płynie 2,5 l podłączone pod pompę dozującą, natomiast, jeśli trzeba uzupełnić jakieś braki, wtedy używam płynów Tritona lub ATI w osobnych buteleczkach. Najczęściej muszę uzupełniać stront, czasami jod i mangan oraz bar (dziwne, gdyż większość zbiorników wykazuje nadmiar tego pierwiastka)

2 minuty temu, Krzysiu napisał:

A dlaczego zrezygnowałeś z reaktora wapnia?

Przy tylu koralach reaktor nie wyrabiał z podażą KH. Oczywiście wtedy mogłem dodać CO2, ale wtedy problem z pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ktryc napisał:

All four mam w płynie 2,5 l podłączone pod pompę dozującą, natomiast, jeśli trzeba uzupełnić jakieś braki, wtedy używam płynów Tritona lub ATI w osobnych buteleczkach. Najczęściej muszę uzupełniać stront, czasami jod i mangan oraz bar (dziwne, gdyż większość zbiorników wykazuje nadmiar tego pierwiastka)

Bar? Nie chodzi przypadkiem o bor lub brom? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bar, dlatego napisałem, że to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ktryc napisał:

Bar, dlatego napisałem, że to dziwne.

No to rzeczywiście wyjątek. Kiedyś wyczytałem info na temat baru, że niektóre bakterie potrafią go pochłonąć. Ale to musi być jakiś niszowy szczep, dlatego że większość bakterii w sztucznych zbiornikach ponoć są obojętne na ten pierwiastek. Jakie bakterie są dozowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVH Biogro oraz Colombo Bacto (wyselekcjonowane z żywej skały).

7 minut temu, ktryc napisał:

Na dobę KH 520 ml, Ca 150 ml.

Zapomniałem nadmienić, że przygotowuję skoncentrowane roztwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ktryc napisał:

All four mam w płynie 2,5 l podłączone pod pompę dozującą, natomiast, jeśli trzeba uzupełnić jakieś braki, wtedy używam płynów Tritona lub ATI w osobnych buteleczkach. Najczęściej muszę uzupełniać stront, czasami jod i mangan oraz bar (dziwne, gdyż większość zbiorników wykazuje nadmiar tego pierwiastka)

Przy tylu koralach reaktor nie wyrabiał z podażą KH. Oczywiście wtedy mogłem dodać CO2, ale wtedy problem z pH.

Aaa OK czyli z Colombo używasz tylko Mg z micro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colombo w proszkach KH plus, Ca plus + All four w płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na zapowiadane fotki. PS. Panie Krzysztofie proszę częściej na forum zaglądać. Brakuje takich zbiorników i doświadczenia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek robionych aparatem Canon EOS 70 D.

 

akwarium_2.JPG

foto_1.jpg

foto_2.jpg

foto_3.jpg

I jeszcze jedna fotka.

 

foto_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł, pozamiatał i poszedł.

Piękne acropory. Klasa światowa. I to niezmiennie od lat.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.