Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

:czapki z głów:) :czapki z głów:) :czapki z głów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrenuj przez 20 lat, to też będzie :-)

Krzysztof

Krzychu miej litość ;). Próby doścignięcia Ciebie (stosując terminologię sportową) grożą kontuzjami, a w najlepszym razie przetrenowaniem :)

Edytowane przez MarcinM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja. Nic nowego, nic się nie dzieje, jest spokojnie i stabilnie. Jedyna zmiana to miejsce niektórych korali.

Krzysztof

to już trzecie brzydale w tym tygodniu pokazane :) - ileż można wytrzymać ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie na moje nerwy. Zobaczyłam i zaplakałam.

Mąż zauważył, spojrzał na zdjecie i pyta "co to takie ładne tam żyje, ukwiały?" a ja na to "nie, akropory" -"to dlaczego my takich nie mamy" -"bo to level hard, nie dla noobów".

Nie będę dzisiaj spać. Dzięki Krzysiu ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Areya. Nie wszystko przychodzi od razu, jeśli będziesz konsekwentna i uparta, z takimi samymi uczuciami będziesz patrzeć na swój zbiornik. Życzę spokojnych, pięknych snów i wspaniałego akwarium.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śniło mi się Twoje. Było cudownie :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta ultra royal blue wystepuje w mocy 39w ? Bo na waszej stronie jej nie ma .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta ultra royal blue wystepuje w mocy 39w ? Bo na waszej stronie jej nie ma .

występuje - miałem :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

występuje - miałem :)

Występowała, dlatego miałeś :-(

Kilka miesięcy temu zaprzestano produkcji 39W. Dostępne są już tylko 54W i 80W.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomyliłem marki, to w rybce jeszcze mają zapasy http://erybka.pl/product-pol-6583-Fauna-Marin-Ultra-Royal-Blue-39-W.html

Ale świetlówki po ok. 100 zł, wymieniane co 6 mies. - to nie moja klasa zbiornika


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występowała, dlatego miałeś :-(

Kilka miesięcy temu zaprzestano produkcji 39W. Dostępne są już tylko 54W i 80W.

Krzysztof

nie chciałem już wklejać linka tego co Marek i dlatego uznałem że nadal jest :) - ale jak widać pewnie jest tak jak pisze Marek, że muszą mieć zapas lub jak to czasem bywa może się okazać, że w rzeczywistości nie ma


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panie Krzysztofie mam pytanie .

Wiem ze jakis czas temu wymienil pan swoja istniejaca skale na real reef rock.?

Chcialbym tez to zrobic w istniejacym akw 10mie same SPS koralowce bedzie to skala sucha?

Mam prosbe czy moglby pan opisac Proces jak sie pan do tego zabral jezeli to mozliwe ..

Bede bardzo wdzieczny nie chcilbym popelnic bledu i miec jakies straty lub duze parametry po wymianie.

Dziekuje z gory

Darek

Edytowane przez Perla1313 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc podkreślam, że ja wymieniałem całą skałę na real reef rock i nie była to sucha skała. Gdyby to była sucha skała, postępowałbym inaczej, a prawdopodobnie obawiałbym się wymiany całej skały. Każda inna sucha skała musi być moczona przez dłuższy czas w RO. Zaznaczam, że informacja, żeby nie moczyć tej skały w RO pochodzi ode mnie, a nie jest to informacja producenta. Skała pokryta jest pigmentem przypominającym algi wapienne i nie wiem czy woda RO nie spowoduje jakiejś reakcji i np. rozpuszczania się owego pigmentu. Po drugie, w procesie uzdatniania skała jest bardzo długo moczona w specjalnych zbiornikach, potem jest ożywiana i wychodzi od producenta w postaci mokrej skały, gotowej, aby włożyć ją do akwarium. Niestety, w czasie, gdy dociera do nas, zdąży już ponownie stać się suchą skałą. Każdy kawałek zawijany jest w papier i kawałki o łącznej wadze 25kg pakowane są do kartonów, które od wewnątrz pokrywane są jakimś woskiem lub podobnym preparatem, żeby nie wysychała zbyt szybko. Czasami po bardzo długim czasie jest jeszcze lekko wilgotna. Takiej suchej skały nie włożyłbym do akwarium funkcjonującego, gdyż po pierwsze jest "nieżywa" i spowoduje na pewno zachwianie biologii, po drugie wyczuwa się zapach lekkiej stęchlizny. Dlatego mam w sklepie osobny zbiornik, w którym znajduje się tylko skała RRR. Włożona jest do słonej wody, do której dodaję pożywkę dla bakterii i bakterie oraz kręci się pompa. Co jakiś czas podmieniam wodę czystą solanką tak jak to robimy w akwarium. W ten sposób "przywracam ją do życia". Kiedy dokładamy skałę do działającego już zbiornika lub wymieniamy całą skałę, polecałbym użycie takiej właśnie skały. Natomiast, gdy uruchamia się nowy zbiornik, wtedy można użyć jej w postaci suchej, "nieżywej" po przepłukaniu jej w słonej wodzie.

Jak wpływa wymiana całej skały na zbiornik? Zawsze pewne procesy będą zaburzone i jest to niebezpieczny ruch. Podjąłem to ryzyko i udało się, ale nie ma gwarancji, że w innym zbiorniku odbędzie się to tak bezboleśnie. U mnie ani korale ani ryby nie ucierpiały, skała pokryła się lekkim meszkiem, ale po jakimś czasie to ustąpiło.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekujue za szybka odpowiedz.

Czyli poprostu powinnienem z podmianek uzyc to wode do ozywienia tej skaly

Bakteria i pozywka i pompke.?

Ale mam jeszcze pytanko jezeli bede chcial ja jakos pesklejac w strukture .

Czy powinnienem ja posklejac po odzywieniu ?

Czyli pociac poskladac bez klejenia pozniej do solanki na jakis czas

Posklejac w calosc i pozniej wymiana.

Bo sklejeniu jej w calosci nie bedzie mozliwe jej ozywic bo to bedzie ciezkie i duze na akw 120cm dlugie

Czy tak to trzeba mniej wiecej zrobic?

Dziekuje

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skały nigdy nie kleję, nie mogę więc się wypowiedzieć.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Krzysiu za poświęcony dzisiaj czas, możliwość "polizania" własnymi oczami Twojej wspaniałej rafy :clap: :clap: :clap: i piękne szczepy :thumbsup:

Robert miał rację - od dzisiaj moje życie już nie będzie takie samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Krzysiu za poświęcony dzisiaj czas, możliwość "polizania" własnymi oczami Twojej wspaniałej rafy :clap: :clap: :clap: i piękne szczepy :thumbsup:

Robert miał rację - od dzisiaj moje życie już nie będzie takie samo...

Czapki z głów dla akwarium byłem widziałem ....ale czytasz to co napisałeś chyba lekka przesada z lizaniem wspaniałej rafy Krzysztofa !!!

I oby twoje życie wróciło do stanu z przed wizyty u Krzysztofa 😎😎😂

Edytowane przez wilson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza aktualizacja. Od pół roku na soli Colombo, nadal z biopeletkami z DVH i bakteriami Biogro.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega wypas !


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyyyyypas Panie wypas ;) czarna rybka "duch" też za***ista ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fresz to jest Zebrasoma Rostratum a nie duch jakiś :p

Krzysztof co to za acra na 1:22 - żółta, włochata. Da radę kawałek z którejś strony przyciąć?

Gdzie achilles ?

Pozdr,

Krzysiek

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnoszę o zakaz pokazywania takich filmów !!!

idę wywalić swoje do kosza :(


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzym pokaż swój baniak :), spokojnie dorównuje baniakowi K. Tryca....a nawet powiedziałbym więcej.....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.