Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym też prosić o odpowiedź na jedno pytanie.

Mianowicie co według Ciebie wpływa na mocniejsze polipowanie akropor?

Wiem że to może być bardziej złożone żeby odpowiedzieć w kilku słowach jednak ze swojego doświadczenia i obserwacji korali pod rożnym światłem w rożnych pewnie warunkach, suplementacji etc. masz swoje wnioski.

Pytam ponieważ u mnie wszystkie korale pięknie polipują a akropory ciągle aby aby :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:))) no tak ...

Jeżeli to nie jest tajemnica to bardziej mi chodziło o to jakich preparatów używasz. No chyba że to tajemne now-how ;)

Też jestem ciekaw, ale wiedziałem że Tomkowi własnie o to chodzi i na pewno się odezwie :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jakie masz zasolenie/gęstość wody? Jakie powinno być NO3 i w jaki sposób utrzymujesz stabilne NO3 i PO4 odpowiednie [nie za niskie i nie za wysokie] dla korali ? Karmisz zbiornik z automatu czy tylko z ręki? Jakich pokarmów używasz?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny mix - wiedzy, doświadczenia i spokoju.

Widziałem zbiornik parę lat temu i robił duuuuże wrażenie - dziś nadal liga światowa.

Mało które akwarium przetrwało 7 lat.

Na forum mogą być iskrzące dyskusje, co lać, czego nie - ile, co na to fizyka kwantowa, a Krzysiek po prostu wstawia fotkę, trochę opisze co leje i wszelkie biochemiczne teorie "psu na budę".


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał,post nr 34.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik.

Jakich peletek używasz? Małych czy XL?


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Akwarium robi ogromne wrażenie! Gratuluje takiego pięknego baniaczka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat w tym samym szkle i z tą samą skałą, po pewnych zmianach w obsadzie korali. Jeśli ktoś zna mój wcześniejszy zbiornik, zauważy, że zmiany w koralach właściwie były duże. Pozbyłem się dużych egzemplarzy akropor i zastąpiłem je małymi szczepkami. Dlaczego? Lubię patrzeć, gdy korale rosną i nabierają innych barw i kształtów. Często z "brzydkiego kaczątka" wyrasta niespodziewanie piękny okaz. I to jest ciekawe, niespodziewane i niesamowite.

Krzysztof Tryc

tryc.jpg

Krzysztofie,

Sporo masz tych "kaczątek" ;-)

Piękny zbiornik - nic tylko gratulować ręki, podejścia a przede wszystkim wytrwałości...

Mam nadzieję że częstsze aktualizacje Twojego wątku - i nieco więcej zdjęć mieszkańców.. :)

Pytanie czysto techniczne - świetlówki FM Ultra Blue/Aqua science używasz zamiennie? Jeśli tak - to zauważyłeś jakieś różnice w oddziaływaniu na koralowce?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia zbiornika oki, korale przepiękne wybarwione i może w końcu kiedyś uda mi się zbiornik Krzyska na żywo zobaczyć .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. Pana Krzysztofa Tryca widziałem raz w życiu słów zamieniłem raczej mało byłem z kolegą i przysłuchiwałem się raczej rozmowie ..

Spróbuj wygospodarować trochę czasu na jutro bo jak już wspominałem sie wybieram.

I nie marudź że ciężko z czasem- szybo wrocimy (chyba szybko wrocimy) :scooter:

Edytowane przez mirekaju
ort (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof , możesz coś więcej na temat pompy napisać , dlaczego Twoim zdaniem RS jest do du....y ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:))) no tak ...

Jeżeli to nie jest tajemnica to bardziej mi chodziło o to jakich preparatów używasz. No chyba że to tajemne now-how ;)

Nie robię żadnej tajemnicy, po prostu źle zrozumiałem pytanie. Używam Fauny Marin Color elements.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym też prosić o odpowiedź na jedno pytanie.

Mianowicie co według Ciebie wpływa na mocniejsze polipowanie akropor?

Wiem że to może być bardziej złożone żeby odpowiedzieć w kilku słowach jednak ze swojego doświadczenia i obserwacji korali pod rożnym światłem w rożnych pewnie warunkach, suplementacji etc. masz swoje wnioski.

Pytam ponieważ u mnie wszystkie korale pięknie polipują a akropory ciągle aby aby :)

Większość akropor żeruje nocą. Na pewno sprawdzałeś czy nocą wystawiają polipy. Jeśli tak, jest ok. Od pewnego czasu próbuję na innym zbiorniku przyzwyczaić akropory do przyjmowania pożywienia w dzień, bo w nocy mnie tam nie ma. I efekty są. Przyczyną braku polipowania może być również zbyt duże światło, za wysoka alkaliczność lub pasożyty. Obecność pasożytów niekoniecznie objawia się utratą tkanki, a gołym okiem tego nie zobaczymy. Bardzo dobrze można to sprawdzić robiąc zdjęcia makro. Korale męczone przez robaki będą bardzo słabo polipować także w nocy.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, czym karmisz SPSy ? jest to jakis miks mrozonek? blendujesz je? pokarmy gotowe? co dodajesz

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, daję bakterie. Dawki jak na opakowaniu.

Najlepszy pokarm to według mnie własnego wyrobu mix owoców morskich z dodatkiem aminokwasów lub witamin. Ale, muszę przyznać, że na pokarm Knopa korale sps reagują rewelacyjnie.

Krzysztof

Czepiacie się moich błędów a czytać ze zrozumieniem nie umiecie.

Edytowane przez marekdziubak (wyświetl historię edycji)

120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zasolenie/gęstość wody? Jakie powinno być NO3 i w jaki sposób utrzymujesz stabilne NO3 i PO4 odpowiednie [nie za niskie i nie za wysokie] dla korali ? Karmisz zbiornik z automatu czy tylko z ręki? Jakich pokarmów używasz?

zasolenie 35ppt

Muszę przyznać, że NO3 mierzę rzadko, na teście Saliferta zawsze jest bez jakiegokolwiek zabarwienia. PO4 sprawdzam dużą Hanką raz w tygodniu i staram się utrzymywać na poziomie 0,03, gdyż przy takim poziomie korale mają najczystszą barwę. W jaki sposób? Pelety + adsorber na fosforany + regularne podmiany wody.

Nigdy nie używałem karmników, wolę podawać z ręki. Raz w tygodniu przed podmianą wody karmię korale mixem z owoców morza, wzbogaconym aminokwasami. Kiedy według mnie korale stają się zbyt jasne, dodatkowo między podmianami daję im jakiś pokarm w proszku, który nie zabrudzi za bardzo wody. Zwracam przy tym uwagę również na wygląd skały i piasku. Jak przekarmię, od razu to widać. Wtedy najbliższa podmiana jest nie 10%, lecz 20%.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik.

Jakich peletek używasz? Małych czy XL?

Na początku były tylko małe peletki i do nich się przyzwyczaiłem. Dobrze się spisują, więc nie zmieniam.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, cudowny baniak, robi wrazenie.

Co dokladnie widac na skale i piachu jak baniaczek jest przekarmiony?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie,

Sporo masz tych "kaczątek" ;-)

Piękny zbiornik - nic tylko gratulować ręki, podejścia a przede wszystkim wytrwałości...

Mam nadzieję że częstsze aktualizacje Twojego wątku - i nieco więcej zdjęć mieszkańców.. :)

Pytanie czysto techniczne - świetlówki FM Ultra Blue/Aqua science używasz zamiennie? Jeśli tak - to zauważyłeś jakieś różnice w oddziaływaniu na koralowce?

pozdrawiam

Przemek

Aktualizacje będą częstsze, poprawię się.

W konfiguracji świetlówek wciąż mieszam. Przez jakiś czas nie mogłem zdecydować się, który układ wolę: czy z AS blue czy z FM Ultra Royal blue, chociaż różnica pomiędzy nimi jest spora. Wolę chyba jednak Ultra Royal. Wydaje mi się, że przy tym świetle ładniej wybarwiają się niebieskie końcówki akropor.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof , możesz coś więcej na temat pompy napisać , dlaczego Twoim zdaniem RS jest do du....y ?

Mam kilka odpieniaczy RS. W jednym z nich pompa padła mi już trzy razy, a nie minął nawet rok. Na dzień dzisiejszy pompy są nie do dostania.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, cudowny baniak, robi wrazenie.

Co dokladnie widac na skale i piachu jak baniaczek jest przekarmiony?

Tworzą się naloty, meszek, pęcherzyki, itp. Nie wiem, jak to napisać, skała jakby przestaje być "sucha".

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czyli ogólnie rzecz biorąc w szczegółach tkwi siła. To tak samo jak z larwami. Niby wszyscy wiedzą o co chodzi ale tylko niektórzy wiedzą kiedy trzeba zrobić właśnie tak a nie inaczej... Nieustanna, wiecznie trwająca obserwacja i szybka reakcja.

Obserwacja to podstawa.

U mnie jak larwy "dziwnie" się ruszają to wiem, że brakuje im tego. A jak "dziwnie" wyglądają to tamtego. To wynika tylko z kilku lat obserwacji, różnych teorii mniej lub bardziej prawdziwych i z lektury wszystkich dostępnych książek i internetu.

Praca, nieustanna praca ale głównie nad sobą, swoją głupotą, systematycznością i lenistwem.

Szacunek.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.