Skocz do zawartości
Maćko

Schuran 150 - zmiana pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam schurana 150 na oryginalnej aquabee up 2000/1 i muszę przyznać że pieni tak sobie. Zmierzyłem pobór powietrza i okazało się że pobiera tylko 200L a to połowa tego co deklaruje producent - mamprzez to problem w regulacji go na mokro.

Myślałem nad zmianą na Eheima Compact 3000 lub 1260 ale cena zwłaszcza tej drugiej mnie odstrasza.

Jeżeli bym miał zapłacić ponad 500 PLN za pompę bez igły to zacząłem się zastanawiać nad wywaleniem z schurana oryginalnej zwężki i podpięciem do body Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040.

Myślicie że uciągnie ona to body?

Mam w obiegu około 320 L i pełno farfocli w wodzie na które nawet wata perlona w sumpie nie pomaga i moj ostatni strzał to za słaby odpieniacz.

Proszę o opinie


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,ciekawa alternatywa, a ja zjej głośnościa?

Ma ktoś taką w domku?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj mi tego schurana, i będziesz miał spokój. :thumbup:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł prawdziwy ja ci moge mojego hydora 700 na igiełkowej sprzedać:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Diable Rogaty :D

Najpierw muszę z nim zrobić wszystko co się da żeby go zmusić do poprawnego działania :) Jak się uda to go nie odpuszczę bo sprzęt jest "gruby"

Jak mi się nie uda, to jestesmy umówieni - rozumiem ze godzisz się na moją propozycję w PW ;) - sam widzisz że się z nim motam więc żeby nie było że ma jakąs wadę ukrytą jak byś go już kupił ;)Po prostu nie podoba mi się to jak pieni i już a wiem że może dużo


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pisz tyle, bo podbiją cenę :smiling: :smiling: .


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówiony jestem na dzisiaj z kolegą Astis na test na pompie tunze hydrofoamer 9420, zobaczymy co z tego wyjdzie :D , dam znać jak efekty.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że 1260 da radę. To wielkie i mocne bydle... Silnik mam - wirnik trza by załatwić,bo mój to uszkodzona igła..

Domel w swoim zrobił taki myk,że ma silnik AB 3000 z wirnikiem 2000/1.....

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--treść usunięta --

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc z hydrofoamerem 9420 jest tak że nie ma co podpinać go do schurana, nie wiem jak z 9410 ale ta większa kipiała ma maxa.

Pompa nie jest nowa ale jest sprawna, sprawdzałem z nówką sztuką w sklepie i było dokładnie tak samo, nic innego mi nie zostaje jak zainwestować w eheima1260, można kupić za 500 nówke z 3 letnia gwarą więc jak już w niego zainwestuję to schuran zostanie choćby nie wiem co :)

dam znać po wymianie jak będzie.

Póki co pozdro


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w 120 jest taka sama pompa co masz w 150 a jednak pole do manewru ma większe 150tka na pewno będzie lepiej pienić.

Myślałem że może pompa padła czy coś , 150 to powinna skutecznie mielić baniaki 400-600l.

Zapomniałem dla odpieniacza powinna być istotna wartość zbiornika głównego bo sump specjalnie nie powinien wpływać na jakość wody a często nawet ją poprawiać - tak piszę bo wspomniałeś o 320l w obiegu a przy odpieniaczu pasuje raczej podawać wartości jak w twoim przypadku 250l.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy nie wymieniłem bo mnie wydymał sklep internetowy i do tego 500PLN w plecy. Odpieniacz sprzedałem i w zamian idzie do mnie APF.

Uważajcie na sklep www.darmacz.pl bo się możecie nie doczekac


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak APFA znam doskonale bo ma mój przyjaciel po sąsiedzku, ale on by się chętnie zamienił ze mną na JS120 i ma racje.

Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze schurana szkoda, gdyby mi pompa przyszla to za zadne skarby bym go nie puscil

ale mam juz dosc grzebania przy akwa i chce zeby sie s koncu zaczelo krecic tak jak chce, apf sprawdzona konstrukcja i dlatego na nia postawielm,, do tego zostani mi troszke kaski po sprzedaniu schurana ktory przeznacze np na pompki do bailinga


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam uważam że dobrze że go sprzedałeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:thumbup:

APF niezły sprzęt!! da radę !!!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł, sprzęt już się moczy :) zaraz wyczyszczę i spakuję, w międzyczasie popraucje u mnie z tydzien sprzęt od kolegi Astis, pożyczony na czas przesiadki zanim APF dojdzie. Jest na tunze silence i pobiera ok 800 L powietrza, niezły rzeźnik, ledwo włożyłem, piana w 3/4 korpusu, ustawiona na sucho a do kubka zaczyna wywalac żółć.Na prawdę niezły szprzęt DIY (z resztą w reefmaxie treż pracował odpieniacz od Arka i dobrze się spisywał, niedługo wyląduje na targowisku za symboliczną 100 :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek ustaw go na sucho niech się wypieni - ma kubek na prawie dwa litry odcieku ale jak źle ustawisz na początek to w nocy przeleje :) A tak z ciekawości daj zdjęcie jak Ci pasuje w sumpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ proszzzzzz

DSC 0080

A co do ustawienia to spokojnie dam rade :)

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to spoko :) Faktycznie wsadziłeś go na styk! Widzę, że już wziął się do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziął się wziął :) na noc skręciłem go na mocno suchą pianę i mało co wywalił ale rozkreca się :) zauważyłem że siada na ok godzinke po karmieniu


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica rur w 150? Tych z pompy do body?

Pytam,bo mam pewien szatański plan w stosunku do swojej 120ki...

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.