Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fresz33 napisał:

SU1 był?:p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze nie zaglądał do mojej umieralni;)

hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ładnie to wygląda, fajnie by było dawać dla zoa witaminy i fito :) wtedy by śmigały - Fruity Loops ponoć dość grymaśne zoa.

u mnie w pół roku z 2 polipów Nightmare Palythoa wyhodowałem 30 :)

ps. Edit Orta.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ura napisał:

:) ładnie to wygląda, fajnie by było dawać dla zoa witaminy i fito :) wtedy by śmigały - Fruity Loops ponoć dość grymaśne zoa.

u mnie w pół roku z 2 polipów Nightmare Palythoa wychodowałem 30 :)

dzięki:)

No wiem wiem z tymi witaminami hehe - może po wypłacie kupie jakieś małe co nieco dla zoasków:)

I tak wiem, że są grymaśne, bo już je miałem - na początku pierwszym razem rosły dobrze - potem się zatrzymały i zaczęły znikać - po pewnym czasie znów zaczęły odrastać - i znów po pewnym czasie zaczęły marnieć aż wszystkie zniknęły:(

Może teraz będzie inaczej


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kup od kogoś z forum fitoplankton diy i tym podlewaj zbiornik. Zobaczysz efekty ;) tanio ale skutecznie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fresz33 napisał:

Kup od kogoś z forum fitoplankton diy i tym podlewaj zbiornik. Zobaczysz efekty ;) tanio ale skutecznie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

NO ok powiedzmy, że kupie taki fitoplankton - a ile miałbym go stosować w moje 30 i ile razy w tygodniu a może ile razy dziennie???


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ulmar napisał:

to szkiełko ma makro?

nie:)

ale z pierścieniami fajnie już sobie radzi:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, r_33 napisał:

NO ok powiedzmy, że kupie taki fitoplankton - a ile miałbym go stosować w moje 30 i ile razy w tygodniu a może ile razy dziennie???

To zależy od masy koralowej - im więcej korali tym większa dawka docelowa. Ale do docelowej trzeba bardzo powoli dochodzić stopniowo ja zwiększając i sprawdzając czy nie leci Po4 w górę. Szkoda że nie sprzedają Easy Reefs coral boostera na saszetki na sztuki - taka jedna by ci pewnie na miesiąc starczyła :)

ja miałem problemy z domowym fito bo mi się psuło szybko, nawet w lodówce robiło się żółte i nie wyglądało zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, r_33 napisał:

nie:)

ale z pierścieniami fajnie już sobie radzi:)

pytam bo mam pięćdziesiątke w nikonie i szału nie ma, no ale faktycznie nie pomyślałem o pierścieniach

Też polecam fito, np. gotowe easy reefs, tyle, że na ten litraż to docelowo jakieś 0,3ml/dziennie czyli opakowanie 250 na ponad 800 dni:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co dozujesz do akwa?
I to nowe ma już swój wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, igor255 napisał:

Powiedz co dozujesz do akwa?
I to nowe ma już swój wątek?

Szkiełko = obiektyw 

Zargon akwarystyczny ma podobne zwroty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi - faktycznie nie zakumałem :)

Natomiast pytanie o dozowane płyny/proszki nadal aktualne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ura napisał:

To zależy od masy koralowej - im więcej korali tym większa dawka docelowa. Ale do docelowej trzeba bardzo powoli dochodzić stopniowo ja zwiększając i sprawdzając czy nie leci Po4 w górę. Szkoda że nie sprzedają Easy Reefs coral boostera na saszetki na sztuki - taka jedna by ci pewnie na miesiąc starczyła :)

ja miałem problemy z domowym fito bo mi się psuło szybko, nawet w lodówce robiło się żółte i nie wyglądało zdrowo.

Pomyśle nad tym :)

Może w przyszłym miesiącu zainwestuje w fito:) - i przejdę na jasną stronę mocy hehe

10 godzin temu, ulmar napisał:

pytam bo mam pięćdziesiątke w nikonie i szału nie ma, no ale faktycznie nie pomyślałem o pierścieniach

Też polecam fito, np. gotowe easy reefs, tyle, że na ten litraż to docelowo jakieś 0,3ml/dziennie czyli opakowanie 250 na ponad 800 dni:D

Co do macro to jak znajdę chwile czasu to sprawdzę jak sobie radzi.

Ale już wiem, że będzie trudniej , bo pierścień od ostrości działa tylko jak jest pod zasilaniem. A ja mam pierścienie takie zwykłe bez przenoszenia automatyki;)

No ale się pobawię tak czy siak.

7 godzin temu, elektryk2e napisał:

Szkiełko = obiektyw 

Zargon akwarystyczny ma podobne zwroty ;)

amen:)

7 godzin temu, igor255 napisał:

Dzięki za zwrócenie uwagi - faktycznie nie zakumałem :)

Natomiast pytanie o dozowane płyny/proszki nadal aktualne :)

A jeśli chodzi o dozowanie to........... nic nie dozuje:) Tylko podmianki.

 

No ale kto wie, czy od przyszłego miesiąca po poradach kolegów nie spróbuję tego fito.

Jak coś się zmieni na pewno będę o tym informował.

A jeszcze tak tylko dodam, że aiptasii nie ma póki co- u mnie się chyba jednak sprawdził ten środek - aiptasidol. Oczywiście w miejscach trudno dostępnych są aiptasie ale tamtych nie traktowałem tym preparatem. Ale w miejscach których dawałem środek aiptasii nie ma i nie widzę, by wychodziły. A minęło już chyba ze 2 miesiące albo więcej. Sam preparat stosowałem dwukrotnie.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, napisz koledze jak duże robisz te podmiany. :-)

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miklas napisał:

Romek, napisz koledze jak duże robisz te podmiany. :-)

Marek.
 

Hehhe no tak ; )

Otoz staram sie co tydzien 5 litrow;)

 

A co do samego zycia to wydaje mi sie, ze pod nowym swiatelkiem korale lepiej sie pompuja.

No i nadal nie moge wyjsc z zachwytu jak poprawilo sie wybarwienie akwarium pod ta lampka - czyli SIRIUS NANO;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że nie dozujesz :) 
Jakie pokarmy dajesz? Podmiany na jakiej soli?

Jeżeli chodzi o makro to możesz spróbować z dokręcaną soczewką, albo nawet odwrotnie zamocowanym obiektywem (np. jakimś m42) do tego który już masz (są takie pierścienie z gwintem z dwóch stron o różnych średnicach). Automatyka będzie wtedy działać. Czasem takie kombinacje dają zaskakująco dobre efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, igor255 napisał:

To fajnie, że nie dozujesz :) 
Jakie pokarmy dajesz? Podmiany na jakiej soli?

Jeżeli chodzi o makro to możesz spróbować z dokręcaną soczewką, albo nawet odwrotnie zamocowanym obiektywem (np. jakimś m42) do tego który już masz (są takie pierścienie z gwintem z dwóch stron o różnych średnicach). Automatyka będzie wtedy działać. Czasem takie kombinacje dają zaskakująco dobre efekty :)

Karmie raz dziennie rybkę artemią mrożoną i tyle:)

Jeżeli chodzi o macro - to wiem, że z m42 fajne rzeczy mozna robic:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i macro - powiem Wam, że ciężej się robi niż zwykłym kitem - ale jak się już uda zdjęcia są fajniejsze - takie moje subiektywne zdanie;)

large.IMG_5461.jpg.20796db1de8a779d4e248947d2826430.jpglarge.IMG_5457.jpg.470e96c71ad0fb15e9f179a97115c3c1.jpg

i jeszcze ze statywu całe

large.IMG_5474.jpg.911aa9d8012da6cbe8da7f4a342ce99e.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lustrem lepiej :)

Nie odpisałeś jakiej soli używasz ;) Jak nie chcesz publicznie to może chociaż na PW? Wydaje mi się to kluczową informacją, biorąc pod uwagę, że robisz tylko 20% podmiany i takie ładnie LPS/SPS masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, igor255 napisał:

Pewnie że lustrem lepiej :)

Nie odpisałeś jakiej soli używasz ;) Jak nie chcesz publicznie to może chociaż na PW? Wydaje mi się to kluczową informacją, biorąc pod uwagę, że robisz tylko 20% podmiany i takie ładnie LPS/SPS masz :)

Lustra zawsze używałem - tylko od wczoraj z nowym obiektywem;)

A używam Aquaforest Reef Salt.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ja mam jakieś problemy z czytaniem. Napisałeś "kitem", a ja przeczytałem "kompaktem" :P

A o m42 chodziło mi o odwrotne montowanie do obiektywu, który już masz (50/1.8). Wtedy taki obiektyw traktuje się jak dokręcany filtr :) Aczkolwiek polecam bardziej soczewki - tanio i dobrze (wbrew pozorom i niektórym opiniom) :)

Myślałem, że używasz bogatszej soli, skoro przy twardzielach nic nie dozujesz. :) Ale to cenna informacja, dzięki :) Też używam tej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, igor255 napisał:


Myślałem, że używasz bogatszej soli, skoro przy twardzielach nic nie dozujesz. :) Ale to cenna informacja, dzięki :) Też używam tej soli.

No jak przechodziłem na tę sól to było pare opinii, ze ta sól jest za bogata:)

Ale na żałuję - dobrze się spisuje hehe

A od ponad pół roku stosuje Af Reef Salt zbryloną, bo kiedyś kupiłem pudełko ale okazało się, że zbrylona i niebieska - oczywiście wymieniono mi sól bardzo szybko a ta zbrylona poszła do piwnicy.

Potem miałem trochę problemów finansowych - więc zacząłem stosować tę zbryloną i lekko niebieską - nie do końca się rozpuszcza (na dnie jest trochę białego miału - chyba to węglan wapnia) ale nie widzę skutków ubocznych:) - więc sypie i już prawie koniec.

teraz już kupię - stać mnie póki co hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R 33 musze przyznac,ze zaraziles mnie ta sola aquaforest reef salt(Twoje kolorki korali w nano),w lutym przywiozlem 7 kg ze soba do Uk,mam tego samego aquaela co Ty,podmianki robie co tydzien -4litry,sol jest bogata -na kaskadzie robi mi sie glon szybciej i jest wiekszy,wyrywam czesc tego glona czesto-taki darmowy algae scrubber,co  do korali glownie acany,funghie,zolte male lobo itp pompuja sie rewelacja jak i kolorow dostaly lepszych.Twoje nano caly czas bardzo ladne.Pozdrawiam.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lolek napisał:

R 33 musze przyznac,ze zaraziles mnie ta sola aquaforest reef salt(Twoje kolorki korali w nano),w lutym przywiozlem 7 kg ze soba do Uk,mam tego samego aquaela co Ty,podmianki robie co tydzien -4litry,sol jest bogata -na kaskadzie robi mi sie glon szybciej i jest wiekszy,wyrywam czesc tego glona czesto-taki darmowy algae scrubber,co  do korali glownie acany,funghie,zolte male lobo itp pompuja sie rewelacja jak i kolorow dostaly lepszych.Twoje nano caly czas bardzo ladne.Pozdrawiam.

Na Af Reef Salt - przerzuciłem się jak tutaj na forum zaczęła się mega reklama tej soli - komentarzy co nie miara no i ja dałem się "omamić" reklamie i używam hehe 

Nie żałuję:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami newsem.

Na początek zobaczcie czy przypadkiem krowy u Was za oknami nie latają hehe;)

Zamówiłem pół litra fitoplanktonu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I zamierzam podawać do akwarium!!!!!!!!!!!!!!!!

Szok co nie:0

Taki wczesny bożonarodzeniowy cud hehe

Jak dobrze pójdzie to pierwsza dawka już jutro zostanie wlana do mojego akwarium;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.