Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

I co ciekawe przez 7 lat „BEZ”.  Nie ma bąbelków, nie ma eksportu poza zamknięty system, a żyje i wygląda.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jacek56 napisał:

I co ciekawe przez 7 lat „BEZ”.  Nie ma bąbelków, nie ma eksportu poza zamknięty system, a żyje i wygląda.

Nie tylko bez odpieniacza, ale i bez żadnych mediów filtracyjnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmiem twierdzić że to czy BEZ czy Z nie ma kompletnie żadnego znaczenia w kontekście systematyczności Romka w prowadzeniu baniaka. Przecież też miał kilka razy problemy związane z baniakiem. Są nawet wspomnienia po nich w tym wątku ;)

Romek - oby tak dalej !!! Pomyslalbys w końcu o większej kostce, miejsce na tej komodzie by się znalazlo ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacek56 napisał:

I co ciekawe przez 7 lat „BEZ”.  Nie ma bąbelków, nie ma eksportu poza zamknięty system, a żyje i wygląda.

Systematyczne podmiany w wielkości ok 20% objętości tego szkiełka to nie jest eksport poza system? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tester napisał:

Można?

Pewnie, że można ;)

Trochę systematyczności i regularne podmianki i da się ;)

5 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Sztos :bow

Dzięki.

5 godzin temu, Jacek56 napisał:

I co ciekawe przez 7 lat „BEZ”.  Nie ma bąbelków, nie ma eksportu poza zamknięty system, a żyje i wygląda.

Tak bez technologii :) bez filtrów i itp..

 

4 godziny temu, klossowski napisał:

Nie tylko bez odpieniacza, ale i bez żadnych mediów filtracyjnych!

Tak jest - tylko skala w akwarium jest moim.filtrem, która wsadzona była jako sucha (Marco rocks) i się udało hehe

4 godziny temu, VDR napisał:

Ja śmiem twierdzić że to czy BEZ czy Z nie ma kompletnie żadnego znaczenia w kontekście systematyczności Romka w prowadzeniu baniaka. Przecież też miał kilka razy problemy związane z baniakiem. Są nawet wspomnienia po nich w tym wątku ;)

Romek - oby tak dalej !!! Pomyslalbys w końcu o większej kostce, miejsce na tej komodzie by się znalazlo ;)

Darku - jak wspomniałeś - były upadki i wzloty. Najczęściej te upadki były przypadkowe jak miedziany pierścionek.w akwarium.corki i cukierki puderki hehehe

Albo remont i brak czasu na akwa i trochę się nasypało do akwa różności i itp...

Ale za każdym razem odbywało się bez większych strat.

Ale jak nic się nie dzialo był spokój  to akwarium kwitło hehe

Regularne podmianki a jak doszło dawanie seachema carbonate i complete akwa super śmiga.

Darku szkoda likwidować tej siedmiolatki hehe

Korci mnie przeskoczyć na 60l ale wtedy musiałbym zamknąć ten projekt. A plan jest jak skończy 10lat to wtedy będzie 60l hehe

3 godziny temu, MecenasSlonejWody napisał:

Systematyczne podmiany w wielkości ok 20% objętości tego szkiełka to nie jest eksport poza system? :ph34r:

Nie poza system tylko do kibla ;) - ale tak robię i to się sprawdza hehe

 

Podsumowując już prawie 7 lat i miesiąc ;)

Skala już w pełni chyba ożywiona, bo czysta i zarasta glonami wapiennymi - pomogły w tym mi kupione kiełże i widłonogi.

Korale sps mają znów stożki wzrostu, zoa się dzieła, a Favia znów zaczyna się zachowywać jak chwast hehe

I zaznaczam - BEZ TESTOW przez ponad 7 lat ;)

No dobra mierze kh testem.zooleka kilka razy do roku do słodkiego i zasolenie spławikiem ;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lampka zaczęła szwankować  - a dokładnie padł mi driver od jednego kanału. Postanowiłem wymienić na silniejszy no i dorzuciłem 3 dodatkowe diody 3W.

Teraz lampka ma 27 W (wcześniej było 18). Dorzuciłem po sztuce: royal blue, blue i uvke - na początku była zamiast uvki full spectrum, która świeciła na różowo/fioletowo - ale wymieniłem na uvke, bo efekt mi się nie podobał.

Jest sporo jaśniej - choć na fotce może tego nie widać hehe

large.IMG_2074.JPG.e643dc09e7d9273ea8f693d998988991.JPG

EDYCJA: Dorzuciłem jeszcze 2 kolejne diody 3W.
Teraz jest na pierwszym kanale 9x3W (royal blue x3 , blue x4 i uv-ka x2) A na drugim kanale jest 2x3W (biała 20k i royal blue)
Czyli razem 33W.
Obym nie przesadził hehe
Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodernizowana lampka Sirius Nano v3 - domyślnie było 6 x 3W (4x3 - pierwszy kanał i 2x3W drugi kanał). - razem 18W.

Ja po wymianie na nowy silniejszy driver dałem - na pierwszym kanale 9 x 3W (uvka 2 szt (410-420Nm), blue 4 szt (450-460 Nm) i royal blue 3 szt (450 nm).

A na drugim kanale bez zmian - czyli 2 x 3W ( sztuka biała 10k, niebieska 450-460 nm).

Lampka teraz ma 33W - czyli aż o 15 W więcej - jest dużo jaśniej. Zdjęcie mniej więcej oddaje barwy i jasność w akwarium.

large.IMG_2078.JPG.9e501c5e5fefa0c0e5f046d757cd03db.JPG


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MecenasSlonejWody napisał:

Kozak! 

Dzięki - zobaczymy jak korale zareagują na taką zwyżkę mocy....


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 godzin temu, r_33 napisał:

Lampka teraz ma 33W - czyli aż o 15 W więcej - jest dużo jaśniej. Zdjęcie mniej więcej oddaje barwy i jasność w akwarium.

Eee to teraz jeszcze szybciej wszystko będzie rosło. Te proste spsy powinny ruszyć.

Ale żeby nie było och ach tylko to ja tam widzę że euphyllia coś kuleje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku, sprawdź proszę temperaturę lampy po tej modernizacji. Sirius fajny, ale te dwie płytki to dosyć ubogi radiator, jeśli przekracza 40'C to na dłuższą metę nie będzie dobre dla diod.
Akwarium super, kawał świetnej historii, choć przyznam, że mnie osobiście urzeka wyłącznie ta favia na dnie. 
Nie sądzisz, że briareum na konstrukcji to błąd i przejmie całą skałę? Choć znając Twój pozytywny upór - wymienisz skałę najwyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 11:10, =Fresz= napisał:

Eee to teraz jeszcze szybciej wszystko będzie rosło. Te proste spsy powinny ruszyć.

Ale żeby nie było och ach tylko to ja tam widzę że euphyllia coś kuleje...

No zobaczymy jak korale zareagują :)

A co do Euphyili to nie mam pojęcia co nie tak. Kiedyś mi się przewróciła i poparzyła Monti co jest niedaleko. Po tym wydarzeniu ciągle taka marna jest - nie mam pomysłu co z nią nie tak.

6 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

Romku, sprawdź proszę temperaturę lampy po tej modernizacji. Sirius fajny, ale te dwie płytki to dosyć ubogi radiator, jeśli przekracza 40'C to na dłuższą metę nie będzie dobre dla diod.
Akwarium super, kawał świetnej historii, choć przyznam, że mnie osobiście urzeka wyłącznie ta favia na dnie. 
Nie sądzisz, że briareum na konstrukcji to błąd i przejmie całą skałę? Choć znając Twój pozytywny upór - wymienisz skałę najwyżej :)

A nie wiem jaką ma temperaturę ten radiator :)

Nie sprawdzałem - jak diody będą się przepalać to będę kombinował - na szczęście mam zapas diod każdego rodzaju hehe.

A co do Briarerum to taki celowy zabieg. Bardzo mi się podoba  ten koral. Jak zacznie być plagą - tak jak favia u mnie to będę reagował hehe :)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To możliwe że się regeneruje, chyba że już widać goły szkielet?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 17:39, r_33 napisał:

Zmodernizowana lampka Sirius Nano v3 - domyślnie było 6 x 3W (4x3 - pierwszy kanał i 2x3W drugi kanał). - razem 18W.

Ja po wymianie na nowy silniejszy driver dałem - na pierwszym kanale 9 x 3W (uvka 2 szt (410-420Nm), blue 4 szt (450-460 Nm) i royal blue 3 szt (450 nm).

A na drugim kanale bez zmian - czyli 2 x 3W ( sztuka biała 10k, niebieska 450-460 nm).

Lampka teraz ma 33W - czyli aż o 15 W więcej - jest dużo jaśniej. Zdjęcie mniej więcej oddaje barwy i jasność w akwarium.

large.IMG_2078.JPG.9e501c5e5fefa0c0e5f046d757cd03db.JPG

Mogę spytać co to za odmiana euphulii i gdzie kupiona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

To możliwe że się regeneruje, chyba że już widać goły szkielet?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No oby oby 

ale wygląda tak se. Zobaczymy za tydzień co z nią będzie.

2 godziny temu, savvka napisał:

Mogę spytać co to za odmiana euphulii i gdzie kupiona? 

Nie mam bladego pojęcia.

Wymieniłem się z kimś.

sory


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja - już ponad 7 lat i 2,5  miesiąca.

Chyba 10 lat moja trzydziestka nie wytrzyma niestety :(

Zauważyłem, że w kilku miejscach spoina silikonowa chyba już ledwo trzyma - troszkę jej pomogłem podczas skrobania szyb żyletką - - wiec kto wiec kto wie kiedy zacznie kapać...

A więc powoli myślę nad nowym większym projektem hehe

Plan jest akwarium lekko ponad 60l o wymiarach 50 cm  szer 35cm  wys i 35cm  gł (61,25l)

Już nawet zacząłem powoli koronę nową tworzyć hehe (zdjęcie poniżej) - będzie obłożona spienionym czarnym PCV jeszcze - z jednej strony będzie wycięcie na Tidala 75.

Do nowego akwa dojdzie już filtr kaskadowy Tidal 75 i koralia 900 z obecnego akwa.

Lampka zostanie ta sama co teraz w 30-tce - czyli przeróbka Sirius Nano (teraz jest 11 x 3W) - do tego dojdą 2m pasków ledowych niebieskich na chipach 5630 lub 5730.

Poniżej fotka nowej korony nad akwarium i aktualna fotka akwa zaraz po podmiance.

Mam nadzieję, że wytrzyma chociaż do wakacji.

 

IMG_2122.JPG

IMG_2121.JPG


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą favię to chyba z szybą będziesz musiał wyciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Farel napisał:

Tą favię to chyba z szybą będziesz musiał wyciąć.

No właśnie - co ja zrobię :(

mam nadzieję, że akwa dłużej wytrzyma.

te spoiny słabo wygadają ale są dosyć wysoko akwarium więc i naprężenia mniejsze chyba.

Samo akwa ma już 10 lat, bo przed morskim.bylo.w nim roślinne.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, r_33 napisał:

 

IMG_2121.JPG

To z amelinium? W tym będzie coś zamontowane, czy to tylko konstrukcja to przyczepienia płyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, czas na większe:D.

Poza tym z  "aleminium" to bym był ostrożny. Czytałem na którymś portalu, że łatwo się wypłukuje w słonej wodzie i może być sporo trudności.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klossowski napisał:

To z amelinium? W tym będzie coś zamontowane, czy to tylko konstrukcja to przyczepienia płyt?

Tak to zwykle narożniki do ścian :)

Do tego spienione pcv 3mm

i paski ledowe sztywne  

ot tyle ;)

 

ale.zdziwilbys się jak sztywna jest z tego konstrukcja :)

2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Romek, czas na większe:D.

Poza tym z  "aleminium" to bym był ostrożny. Czytałem na którymś portalu, że łatwo się wypłukuje w słonej wodzie i może być sporo trudności.

Spokopoki.co.nadal 30l tak długo jak to będzie możliwe ;)

A aluminium kontaktu z wodą nie będzie mieć 

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, r_33 napisał:

A aluminium kontaktu z wodą nie będzie mieć 

Czytałem, że gość wyłożył sobie lampę folią aluminiową aby zwiększyć odbicie światła i w efekcie stracił wszystkie koralowce. Wystarczyła bryzgająca woda. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku samo spienione pvc trzyma się bardzo stabilnie, wyrzuć proszę ten metal. Kup PVC 5mm i zbudujesz wszystko

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbi2222 napisał:

Czytałem, że gość wyłożył sobie lampę folią aluminiową aby zwiększyć odbicie światła i w efekcie stracił wszystkie koralowce. Wystarczyła bryzgająca woda. 

Ja tak mam w swojej obecnej koronie (tzn folie aluminiowa od wewnątrz) i jest zachlapana bardzo wodą morską - nie mam problemów żadnych - może jakaś lipna ta folia...?

Teraz, Sagerrak1 napisał:

Romku samo spienione pvc trzyma się bardzo stabilnie, wyrzuć proszę ten metal. Kup PVC 5mm i zbudujesz wszystko

 

Wiem, że się trzyma, bo obecną mam taką z pcv ale 3mm

A konstrukcja po to żeby w razie czego coś powiesić ;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.