Skocz do zawartości
MarcosB

1800L - SPS, SPS, SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się, zniechęca mnie tylko mała pojemność konta, nie mam czasu na wrzucanie fotek na jakieś portale, rejestrowanie itp, może się zmusze niebawem :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się, zniechęca mnie tylko mała pojemność konta, nie mam czasu na wrzucanie fotek na jakieś portale, rejestrowanie itp, może się zmusze niebawem :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Super szkiełko.

a tak na marginesie jaką sól stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu Deep Blue, postaram sie niebawem opisać zmiany i wrzucić jakieś foty

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek MarcosaB? Michalevo to Marcos? :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki :) że zmęczenia usuncie proszę tak to jest na tel

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację poproszę


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uświęca strony wcześniej i na niemieckiej stronce koralzuchen czy cos takiego poszukaj pełna nazwa jest gdzieś w temaci

Sorki za błąd dwie stronki wcześniej

Dokładnie na Twitterze koralem zucht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, miło ze forum jeszcze żyje, ja też żyje, baniak żyje, oczywiscie korale z niego wychodzą i mam zamiar go powoli wycinać.

Niestety brak czasu ale też jakieś lekkie znużenie tym hobby spowodowało iż nie bywam tu tak często, nie szukam też nowych korali i jakoś tak czas leci, inne zajęcia. Może jutro wrzuce fotkę bo akurat jest w miarę posprzątane i przygotowane do wyprzedaży. Tragedii nie ma :)

Aktualnie leje około 900ml ballinga każdego z roztworów więc prawie 3L dziennie, po 100 dniach to 300L ballinga w baniaku i jest katorga bo niestety brak regularnych podmian skutkuje rozwaleniem równowagi jonowej i widać to po koralach, zmusza mnie to do większej podmiany, dwa/trzy razy po 500L i tak co jakis czas od chyba półtora roku. Nie jest to fajne i to jest powód wyprzedaży korali z tego baniaka. Chce mieć SPSy ale chce zacząć prawie od zera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak lejesz tak dużo balinga i cię to wkurza może byś spróbował na reaktorze wapnia polecam osobiście juz lalem 400 ml każdego płynu i juz miałem dość teraz mam reaktor od Twistmana i różnica kolosalna nic nie mieszam wygoda pierwsza klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, miło ze forum jeszcze żyje, ja też żyje, baniak żyje, oczywiscie korale z niego wychodzą i mam zamiar go powoli wycinać.

Niestety brak czasu ale też jakieś lekkie znużenie tym hobby spowodowało iż nie bywam tu tak często, nie szukam też nowych korali i jakoś tak czas leci, inne zajęcia. Może jutro wrzuce fotkę bo akurat jest w miarę posprzątane i przygotowane do wyprzedaży. Tragedii nie ma :)

Aktualnie leje około 900ml ballinga każdego z roztworów więc prawie 3L dziennie, po 100 dniach to 300L ballinga w baniaku i jest katorga bo niestety brak regularnych podmian skutkuje rozwaleniem równowagi jonowej i widać to po koralach, zmusza mnie to do większej podmiany, dwa/trzy razy po 500L i tak co jakis czas od chyba półtora roku. Nie jest to fajne i to jest powód wyprzedaży korali z tego baniaka. Chce mieć SPSy ale chce zacząć prawie od zera...

Nareszcie dałeś znak życia , wróciłeś z szokująca wiadomością .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze leje sól bez soli. No dobra...czasami nie leje jak np skończą się prochy i trza poczekać aż przyjdzie nowe opakowanie. Ale to max tydzień. Lanie niepełnego ballinga moim zdaniem mija się z celem.

Korale potrzebują wszystkich pierwiastków więc trzeba im wszystko dostarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze leje sól bez soli. No dobra...czasami nie leje jak np skończą się prochy i trza poczekać aż przyjdzie nowe opakowanie. Ale to max tydzień. Lanie niepełnego ballinga moim zdaniem mija się z celem.

Korale potrzebują wszystkich pierwiastków więc trzeba im wszystko dostarczyć.

Dzięki

Pozdrawiam

A lejesz tego tyle samo co kh? Właśnie próbuję zacząć sbs i nie wiem od jakiej dawki zacząć. Płynów leje po 160ml myślałem żeby zacząć od 40 ml. Jak sądzisz. ?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.