Skocz do zawartości
MILeN

[100l+sump] milenium

Rekomendowane odpowiedzi

moja nowa woda ( przesiadka w końcu!!! ;-) ) to 100 literków plus sump 64 litry

w tym komora na dolewkę 16 litrów a wody około 30 litrów

akwarium ma wymiary 50 cm x 50 cm i wysokość 40 cm

całe OPTI WHITE grubość szkła 8 mm tył ze szkła lacobel

zastosowałam jako połączenie akwarium z sumpem pudełko przelewowe ( taki trochę wynalazek )

internal overflow firmy Blau Aquaristic

jako powrót nano flow też tej firmy ( zastanawiam się nad dodaniem lockline z racji bardziej ukierowania wody w dół akwarium bo troszkę czasem pryska )

pompa new jet 1700

grzałka 150 watt

oświetlenie led Aqua Illumination Nano 35 watt plus kontroler ( - idzie zza oceanu )

odpieniacz diy by Erni - lepszego sobie nie mogłam wymarzyć, naprawdę polecam ;-)

automatyczna dolewka jeszcze nie zamontowana

szafka na stelażu

dwie pompy cyrkulacyjne koralia 1600

zastosowałam też w sumpie absorbenty plus watę

co do życia to

skały 10 kg ( część żywa część do ożywienia bo stała miesiąc w styroboksie )

piasku Carribean 8 kg ( uznałam że więcej to już będzie przesada )

sół Reef Crystals

woda 36 litrów ze sklepu + reszta świeża solanka

a reszta zwierzaków z poprzedniej małej kosteczki - powoli się rozkręcają ;-)

jako nowy główny mieszkaniec ( trafił się bardzo okazyjnie ) ukwiał quadri - wygląda na zadowolonego z przeprowadzki ;-)

akwarium jest w "trakcie prac i remontów"

ale zamieszczam już trochę zdjęć i będę dodawać kolejne

podstawy mój problem na teraz to w jaki sposób odpowietrzyć odpowietrzać to pudełko przelewowe i co robić gdyby zabrakło prądu?

a także czy nie powinnam mieć więcej wody tak żeby zakryć wodą grzebień? na różnych filmikach na youtube raz jest tak a raz jest siak

post-13124-0-40030200-1384010611_thumb.jpg

post-13124-0-96825200-1384010981_thumb.jpg

post-13124-0-61219900-1384010745_thumb.jpg

post-13124-0-83686200-1384010915_thumb.jpg

post-13124-0-35814200-1384010942_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłaś przekręcić zdjęcia :) Szyja już mnie boli, aż strach pomyśleć co to będzie jak dojdą zdjęcia korali i zwierząt :)

ładnie się zapowiada, możesz napisać na PW ile będzie kosztowała lampka??

Wydaje mi się że cyrkulacja może być za słaba.

Z tym odpowietrzaniem to jest chyba główny problem :) przy tego rodzaju połączeniach. Ale możesz wykorzystać głowicę od jakiegoś filtra akwarystycznego np. Aquaela z napowietrzaniem. Powinien dać radę odpowietrzyć to pudełko po starcie.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem co się stało ze zdjęciami bo były prosto dopiero po wrzuceniu się skręciły? jak to się prostuje ? a jak taka głowica wyglada od aquael? Ona musi chodzić cały czas? za lampę dałam 1100 zł plus kontroler z takim pyćkiem pod wifi w lampie ale on drożej bo 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie potrafię się doczekać, aż zagości tam życie. Patrząc na Twój poprzedni baniaczek wiem, że ten też będzie rewelacyjny. Co do odpieniacza Erniego, też mam i też sobie chwalę. Rewelacyjny stosunek ceny do efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)bede bacznie obserwowal watek z racji tego, ze kompletuje sprzet do podobnego zbiorniczka:)Powodzenia!!!


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak wszystko hula ;-) wrzucę posta ze zdjęciami jakoś przed samymi świętami na święta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeta są , a zdjęć brak.. :question:


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, a jak zachowuje sie ten przelew BLAU? Widzialem takie rozwiazanie ale nie wiem czy halasuje czy jest cichy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki bedą zrobię też zdjecia tego przelewu wracam z deski ;-) przelew cichy akwarium mam w salonie obok sypialnia bez drzwi i się wysypiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swoim pudełku mam wężyk idący do sumpa, raz zaciagniesz wodę i się nie martwisz o odpowietrzanie. W tym wynalazku powinno być podobnie. Czekam na fotorelacje.

Powodzenia


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-13124-1389473773,23_thumb.jpg

tak ma dzisiaj podglądowe

walczyłam z chorobą velwetową...przyniosłam z jednego sklepu ( dwie małe jasne plamki rybka miała juz w sklepie ale cóż moja niewiedza że takich się nie bierze ) teraz mam uraz i nauczkę ...kwarantanna kwarantanna kwarantanna leczenie nie pomogło straciłam 5 ryb został żółtek i piżamka ale jej chce znaleść nowy dom... co do pudełka to dowiedziałam sie że przy tym nic nie musze robić ono się nie zapowietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać gdzie można dostać taki przelew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągałam z włoskiego sklepu online w Niemczech też są z tego co widziałam w sieci ...chiałam zamówić przez polskiego dystrybutora ( sklep morski z Wawy ) firmy Blau Aquaristic ale nie otrzymałam odzewu wtedy ...widocznie za dużo klientów mieli ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pudełko nazywa się internal overflow Blau Aquaristic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko po co ten żoltek??


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po to bo się koleżance podoba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten żółtek ma średnice 5 pln tak że troche czasu upłynie zanim akwa będzie za małe dla niego jak podrośnie właścicielka pewnie postawi większe szkiełko.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadczenia co znaczy źle dobrana ryba do litrarzu.I nie chodzi tutaj o aktualną wielkość ryby, że teraz jest mała.Mam podoby zbiornik i sam chciałbym miec żółtka czy hepatusa ale wiem że te ryby nie nadają się do do mojego akwarium.Ale jeśli wlascicielce się podoba...

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ryb to zawsze była i jest i będzie dyskusja ;-)

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internal overflow Blau Aquaristic ....powiedz nie hałasuje ci ten przelew..? Mam dziury u siebie w akwarium właśnie pod to urządzenie 8 sie zastanawiam czy zamówić czy samemu cos wykombinować. W uk to cena 100f za to ,troszke duzooo. Ile ty za to dałaś jak można wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ciche jest ... dałam jakoś 360 zł w przeliczeniu ściągałam to z Włoch

Mintaju... dalej jestem niezadowolona ze zdjeć jakie robię temu wszystkie, i dlatego tak cicho

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.