Skocz do zawartości
Swietlik

Leniwy Błazenek co lubi leżeć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałam różne historie o dziwnych zachowaniach Błazenkow ale nie mogłam znaleźć wśród nich takiego jakie ja często obserwuje. Gdyby chcieć szybko opisać jego zachowanie, to nasuwa sie tylko jedno określenie: leniwy albo znudzony.

Zbiornik mam mlody i niewielki (para miesiecy, 60l)) ale parametry sa bardzo dobre (to slysze od specow) zasolenie i temperatura pod kontrola.

Błazenkow mam 2ch: jeden 2cm, drugi 2,5. Nie wyglada na to zeby bylo im malo miejsca w akwarium. Zreszta ciagle przesiaduja w jednym kacie akwa gdzie prad jest najlagodniejszy. Od początku plywaja razem, choc nie wyglada by stanowily pare. Wiekszy czesto probuje odganiac mniejszego jak meczacego komara ktory krazy obok. Tak wiec ten wiekszy chyba polowe calego swojego czasu wolnego od jedzenia spedza walajac sie na piasku w rogu akwa. Mniejszy plywa w poblizu, czesto go gory i do dolu, bo pewnie nudzi mu sie non stop pilnowac kolege skoro ten odpoczywa. Kiedy zobaczylismy to po raz 1 wieczorem przy nocnym swietle to niezle spanikowalismy ale szybko zrozumielismy, ze rybcia zmeczyla sie i poszla spac - pewnie takie ma upodobanie spac na boku plackiem na piasku. Natomiast ostatnio zauwazam, ze ona przewaznie tak odpoczywa i aktywuje sie tylko jak widzi pokarm. O! Wtedy to pedzi jak torpeda, nie wazne ze sekunde temu walal sie jak ten walen na brzegu :). Wyglada wiec na to, ze rybcie nic fizycznie nie dolega, po prostu lubi tak albo przyczyna jest inna i moze ktos mnie oswieci. Mlodszy kolega jest bardzo aktywny, plywa caly czas i kladzie sie tylko na noc, jak przystalo :). I tak sie dzieje od poczatku ich zakupu. Tylko lenistwo wiekszego nasila sie. Co ni spojrze na nich, jeden oczywiscie lezy a drugi jak helikopter nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetliku, mój błazenek, pływa pod powierzchią, jakieś 2cm na boku.

Gdy zapytałem czy takie zachowanie, jest spotykane u błazenków "koledzy" z forum odpowiedzieli mi "tak"

więc nie spodziewaj się większych wyjaśnień.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze wszystko jest dobrze.

Blazenki to generalnie slabi 'plywacze'. Te ryby nie beda nigdy lawirowac miedzy grotami skalnymi - jedyne co zauwazam to zabawa z pradem wody z cylkulatora. :)

One sa silnie przystosowane do zycia przy ukwialach.Jesli im go zabraknie wykazuja dziwne zachowania.

Skoro do pokarmu startuja jak torpedy, sadze ze nie powinnas sie martwic.

Pozdrawiam


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze tez dodac, ze jezeli kolo akwa lub w srodku dzieje sie cos ciekawego, np. jakas ludzka twarz pojawi sie za szybka czy jakas nowa pompka jedt instalowana to oczywiscie spiaca krolewna natychmiast sie budzi i Hurra! Ekscytacja 100%. I taj z 15 min utrzymuje sie, po czym - wziuuut - znow zjezdza na plaze i plackiem.

Edytowane przez Swietlik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz masz jakiś "domek" dla błazenków 2ch .Kup im np Rhodactis, sarcopytona a najlepiej ukwiałka małego .Bezdomni tak nieraz mają, śpią (gdzie popadnie ) ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he :) Rhoractisa ma mi kolega z forum oddac na dniach. Ukwialka to bym bardzo chciala ale raz, ze ponoc z ukwialem trzeba poczekac az zbiornik bedzie starszy (tak 6 miesiecy przynajmniej) a po drugie strasza ze moje Zoa poparzy i Clavularie. Wiec troszke wstrzymuje sie. Zbiornik wyglada dobrze calkiem gdyby nie okrzemki ktore pojawily sie po zmianie lampy na duzo lepsza. Moze to wciaz oznaka dojrzewania? Sa rozne opinie. Na razie nic nie robie, dolewam odparowana wode, czyszcze szyby i czekam :) zamowilam tez TDS zeby upewnic sie ze RODI to nie zrodla problemu. Wiec chlopaki musza na razie spac na plazy a za pare dni bede mialy Rhodactisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 60l ja bym ukwiała nie dawał... szybko się rozrośnie i nie będzie miejsca na nic innego...

a w takim małym akwarium wystarczy, że się przesunie 10cm i wszystko poparzone


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sa u mnie inne zwierzatka, cala ekipa czyszczaca, kilka Zoa, Paphyclavularia, 3 grzybki, Chryspera, rozgwiazda piaskowa - jednym slowem ukwial mialby co poparzyc, jezeli o to pytasz. Kilka krzaczkow Xenii. Co prawda praktycznie wszystko jest w rozmiarze mini.

Nie wiem czy to dobry dzial na temat zawartosci akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 60l ja bym ukwiała nie dawał... szybko się rozrośnie i nie będzie miejsca na nic innego...

a w takim małym akwarium wystarczy, że się przesunie 10cm i wszystko poparzone

No wlasnie takie rady czesto slysze wiec powstrzymuje sie. Chciaz widzialam ukwialy jak 5 zl quadri, calkiem male. Jakie one piekne sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w takim mają się dwa błazny zmieścić ? KAWALERKA! Jak mały zobaczy taki "pałac" to pewnie zostanie na plaży :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorosnie do pałacu to tam sie przeniesie. Na razie to sie gubia w kawalerce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.