Skocz do zawartości
JayJay

plerogyra sinuosa

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny koralowiec...mój ulubiony;) o parzenie bym się nie martwił bo nie ma jakiś szczególnie dużych polipów...to nie galaxea;D ponoć lubi siedzieć na piasku (Pani Czubówna) w osobliwościach mórz i oceanów to mówiła;)


Wymiary zbiornika: 160 cm x 60 cm x 60 cm, zalany listopad 2015, oparty o lampę ledową DIY 84 kedy CREE, 24 białe i 60 niebieskich, dodatkowo 4 x 80W (T5), odpieniacz octopus ( nie pamiętam modelu - 18W) do tego filtr przepływowy (refungium glonowe) 60 kg żywej skały, 2 cyrkulatory JEBAO RW15 i 8, pompa obiegowa Jebao 8000,  dozownik automatyczny JEBAO 4 kanałowy. Obsada ryb: Hepatus, Chelmon Rostratus, Borsuk, Zebrasomma Veliferum, 3x błazenki, mandaryny: marmurkowy i wspaniały, hexatenia, E. bicolor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mialam i mam bo to moje ulubione.

Do najłatwiejszych nie należy-wymaga praktycznie codziennego karmienia

Ale moge sie mylic:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o karmienie sie niemartwie puki co niedokarmiam zadnego z koralowcow a mam az gorgonie i hammera i pompuja sie az nadto :) wiec moge spokojnie go kupic :) zapytam o miejsce bo mam wybrane ale niewiem co wy na to :) i czy cyrkulacja niebedzie za silna:) przy czym miejsce po lewej ma wieksza cyrkulaje niz to po prawej doradzicie ? :) a szybko one rosna bo z tego co czytalem to potrafia byc naprawde olbrzymie

1390679_587907897928913_123955885_n_zps3147a567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka wielkości trzech pięści. W ciągu roku prawie podwoiła swój rozmiar. Nigdy jej nie dokarmiałem bezpośrednio. Pokarm łapie z wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka wielkości trzech pięści. W ciągu roku prawie podwoiła swój rozmiar. Nigdy jej nie dokarmiałem bezpośrednio. Pokarm łapie z wody.

no to wolno nie rosnie :) a co sadzisz o podanych przezemnie miejscach ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie sądzisz, że masz zbyt świeże akwarium na tak delikatnego korala?

Hammer - rozumiem, że ta euphyllia?

Na forum używamy nazw łacińskich, ewentualnie spolszczone:)

Wtedy wszyscy wiedzą o co chodzi.

Jak możesz to zrób z bliska zdjęcie euphylii i gorgorni.

A co do karmienia - nie powiedziałam,że bezprośrednio. On jest po prostu głodomorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pradopodobnie jest za swieze :)

gorgonia z bliska zdjecie z przed tygodnia teraz ladie zarosly miejsca gdzie niebylo tkanki :)1451597_585235814862788_203197540_n_zpsafafbe7e.jpg

a to euphylia

DSC_0072_zpsacfeeb47.jpg

jezeli mowisz ze jest delikatny to moze faktycznie lepiej sie wstrzymac :) niech sobie pozyje to co jest jeszce troche. tylko niewiem jak z dostepnoscia tego korala :( narazie go znalazlemw ofercie . wiec uwazasz ze lepiej sie wsztrzymac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chcę gasić Twojego zapału ale ja bym poczekała jeszcze troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobrze ze tak piszesz bo juz mialem szukac czegos wiecej zeby jednego nie zamawiac :) racja :) niech sie kreci jak jest Dzieki ! jak bylo by za duzo moglby system podupasc ? hmm :) niebede ryzykowal

dzieki wszystkim za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia samego systemu gra tutaj mniejsza role.

Glownie chodzi o poszczegolne zwierzeta.

Pozdro


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią Debory raczej będzie problem z utrzymaniem tego korala bo jednak do łatwych nie należy. Twój zbiornik jest za młody i kasa

pójdzie w błoto. Wcześniej miałem takiego w 160 l to zawinał sie po 2 miesiacach bo parametry nie były stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze pod gorgonia na piasku (masz taki kacik), bylo by w sam raz. Nie moze miec za mocnej cyrkulacji, no I poczekal bym jeszcze, bo szkoda kasy I korala. Jest delikatny, wiec trzeba uwazac zarowno w akwarium, jak I transporcie. Jakies dwa miesiace temu widzialem w jednym sklepie takiego wielkosci ludzkiej glowy. Bylo na co patrzec ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na piasku, po prawej stronie w tej grocie;)


Wymiary zbiornika: 160 cm x 60 cm x 60 cm, zalany listopad 2015, oparty o lampę ledową DIY 84 kedy CREE, 24 białe i 60 niebieskich, dodatkowo 4 x 80W (T5), odpieniacz octopus ( nie pamiętam modelu - 18W) do tego filtr przepływowy (refungium glonowe) 60 kg żywej skały, 2 cyrkulatory JEBAO RW15 i 8, pompa obiegowa Jebao 8000,  dozownik automatyczny JEBAO 4 kanałowy. Obsada ryb: Hepatus, Chelmon Rostratus, Borsuk, Zebrasomma Veliferum, 3x błazenki, mandaryny: marmurkowy i wspaniały, hexatenia, E. bicolor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) faktycznie tam na piasku jest ciekawe miejsce dla niego ale wstrzymam sie jeszcze z kupnem :) zawsze bylem porywczy jak mi sie cos podobalo hehe . mam nadzieje ze po nowym roku znajde go w jakims sklepie :D chcialbym go zobaczy na zywo takiego duzego wlasnie

Kwestia samego systemu gra tutaj mniejsza role.

Glownie chodzi o poszczegolne zwierzeta.

Pozdro

mozesz rozwinac swoja wypowiedz ? co masz na mysli ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym postawił na piasku, po prawej stronie w tej grocie;)

Ty masz na piasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie na wstrzymanie-bardzo delikatny LPS. Widać, że akwarium świeżynka-nie szkoda Tobie zwierzaka i $$$? Z LPS to zacznij za jakiś czas od Trychyphylli, Fungii. Ta Euphyllia na Twoim zdjęciu też mega zdrowo nie wygląda.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem racja ze moze za wczesnie ale nieuwazam zeby euphylia miala zle . zdjecie jest dzien po zakupie wiec nie ma co sie dziwic . teraz wyglada tak 1422358_588410747878628_1328606713_n_zpse9d116e2.jpgteraz tez wyglada zle ? nie chcialbym zeby wyszlo e nie dbam o korale.. a gorgonia tez chyba wymaga bardzo dobrych warunkow a polipy sa piekne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego tak osobiście-na tamtym zdjęciu gorzej wyglądała, na tym już trochę lepiej...co do Gorgonii to pogadamy za 2 miesiące jak jeszcze będziesz ją miał-czego oczywiście Tobie życzę. Pozdrawiam


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki doki :D

napewno zostane zlinczowany ale w przyszlym tyg bedzie taki u mnie :D mam nadzieje ze zapewnie mu godne warubnki i zrobie wam na zlosc hehe :) oczywiscie jak przyjedzie pochwale sie . jestem troche jak male dziecko wiec zyczcie powodzenia :)

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male dzieci nie zabijaja zwierzat ;)

Ps. Nastepnym razem nie pytaj o opinie, skoro I tak idziesz swoja sciezka...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czemu mamy życzyć powodzenia skoro każdy Ci odradzał?

Zdjęcie nam pokaż po przynajmniej miesiącu:)

Baw się dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że decyzje podjąłeś mimo odradzania koleżanek i kolegów z forum- życzę powodzenia obyś się doczekał przynajmniej takiej Pozdrawiam

post-13193-0-37083500-1385038825_thumb.jpg

Edytowane przez peyo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie...tylko, że ta Twoja to raczej Physogyra lichtensteini...kupiona w Aqua Medic Bogucin?

Edytowane przez BYNT (wyświetl historię edycji)

Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.