Skocz do zawartości
Butik

Aquamedic Cubicus 125L

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

piekne akwarium gratuluje.

pytanko jaka cyrkulacje tam masz?

pozdrawiam


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanko jaka cyrkulacje tam masz?

W zestawie była pompa Aqua Medic Nano Prop 5000, do tego dokupiłem Tunze 6025 i teraz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitalna kosteczka :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeszcze pytanie odnośnie rybki Serranus tortugarum. Jak zachowuje się w akwarium? Czy jest terytorialna, zaczepia inne ryby, czy bardziej bojaźliwa i chowa się w zakamarkach rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam jeszcze pytanie odnośnie rybki Serranus tortugarum. Jak zachowuje się w akwarium? Czy jest terytorialna, zaczepia inne ryby, czy bardziej bojaźliwa i chowa się w zakamarkach rafy.

Rybka bezproblemowa. Lubi się chować pod skałą, ale jak widzi, że idę z mrożonką to jest pierwsza do koryta -> podpływa i potrafi skubnąć palec :)

Nie widziałem walk z innymi osobnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś update? :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Sorki za moją opinię, ale trzymanie 11 ryb w 125l to lekka przesada, poza tym masz fajne podejście do zwierząt, które mi się bardzo nie podoba- żółtek i hepatus jak podrośnie to je wymienisz!!!

Życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki za moją opinię, ale trzymanie 11 ryb w 125l to lekka przesada, poza tym masz fajne podejście do zwierząt, które mi się bardzo nie podoba- żółtek i hepatus jak podrośnie to je wymienisz!!!

Życzę powodzenia

Masz absolutne prawo do swojej opinii i nie trzeba za to przepraszać :), nie Ty jedna zwróciłaś mi na to uwagę i przyjmuję to z pokorą.

100 punktów do skilla za spostrzegawczość i zliczenie rybostanu! :clap:

Wiem, że liczba ryb jest niemała, stąd mój szczególny nacisk na utrzymanie czystości, częste podmiany wody i utrzymanie odpowiednich parametrów. Mam nadzieję, że mimo wszystko kostka będzie dobrze żyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym akwarium jest tak jak z klockami lego :D .. niby stworzone dla dzieci , ale Ojciec i tak ma największą frajdę z baniaka :D

Tapnięte z Szajsunga Note 3

Edytowane przez DarkPaw1ak (wyświetl historię edycji)

60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zbiorniczek? :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zbiorniczek? :)

Dziękuję, trzyma się dobrze, choć ostatnio 3 straty z różnych powodów i szykują się małe zmiany:

- Gramma Loreto chciała chyba zobaczyć jak to jest pobiegać sobie po parkiecie -> przekonała się, że to nie robota dla ryb i synek znalazł ją uschniętą na podłodze

- Czerwone wężowidło przez wiele tygodni robiło się białe (główny "korpus"), w zeszłym tygodniu białe części zaczęły się sypać, aż zwierzak otworzył się i można było przez kilka dni oglądać jego wnętrzności. Był jednak przy tym absolutnie ruchliwy i żywy. Nie było nas teraz 3 dni w domu, po powrocie zostało już tylko 5 osobnych odnóży, bez kadłuba, każde z nich jeszcze poruszające się...

- Zrobiłem dwa podejścia do babki przesiewającej piasek Signigobius biocellatus. Za każdym razem po ok godzinie znajdowałem ją w paszczy wieloszczeta. Dziś już wiem czemu -> Zebrasoma Flavescens ją zgnębiła do stanu zawałowego, co zostało skrzętnie wykorzystane przez ekipę czyszczącą. Pokolec ma już wyraźnie za mało miejsca i jest do oddania za co łaska lub inną ładną żółtą, ale małą rybkę. Drugiego już nie planuję ze względu na rozmiar zbiornika. Wieloszczet gigant wylądował w panelu ;)

Doszło kilka SPSów, które rozwijają się ślicznie, Goniopora zjechała z góry na dół, Ricordea ładnie się dzieli, Montipory rosną jak na drożdżach - ogólnie jestem zadowolony :)

Załączam zdjęcia "otwartego" wężowidła i aktualnego stanu baniaka

post-22697-0-67091200-1398531740_thumb.jpg

post-22697-0-77612800-1398531742_thumb.jpg

post-22697-0-43836300-1398531744_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, no niech ktoś mi powie, że nie podobny do Wall-e :D

tak nazwij swój baniak pozdr

żółtek i hepatus w 125 l ???? sam tak czy ktoś Ci polecił???

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żółtek i hepatus w 125 l ???? sam tak czy ktoś Ci polecił???

Sam tak, na chwilę, póki małe. Żółtek przeprowadza się teraz do większego zbiornika, Hepatus pewnie za 2-3 miesiące też. Zamiast nich będą jakieś maluchy w podobnych kolorach. Swoją drogę sugestie w tym temacie mile widziane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł wreszcie ten dzień, kiedy Błazny zauważyły Quadricolora :)

Minęło właśnie ok pół roku od startu!

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zupełnie bez złośliwości ;-D

W tej chwili masz sporo dużych rybek która już troszkę muszą zjeść, mierzysz parametry ? Jakie masz ?

Stosujesz VSV, Voodke, jakieś pallety, czy udaje Ci się to utrzymać jako tako bez żadnej metody.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, krytykę i złośliwości też przyjmuję na klatę, nie jestem obrażalską primadonną :D

- Ostatni raz parametry mierzyłem w styczniu br

- Co 2 tygodnie robię podmiankę 15 litrów solanki

- Co 2-3 dni czyszczę odpieniacz i filtry mechaniczne

- Co 2-3 dni dolewam po 2ml 4 składników Red Sea Coral Colors

- 2-3 razy dziennie karmię mrożnkami i peletami roślinnymi

- 2-3 razy w tygodniu w nocy daję kostkę ikry i mikroplanktonu

- 1-2 razy w tygodniu daję kawałek krewetki prosto do buzi Quadricolora

Więcej grzechów nie pamiętam, wszystko się pięknie rozwija i żyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 8 miesięcy, wszystko żyje i rozwija się pięknie, łącznie z Acroporami :)

Wkrótce Hepatus będzie szukał nowego, większego domu, wcześniej mieszkająca tutaj Zebrasoma mieszka w 500 litrach od kwartału.

Ponieważ teraz brakuje mi żółtej, a wkrótce z pewnością brakować będzie niebieskiej rybki uprzejmie proszę o sugestię wyjadaczy, co w tych kolorach mógłbym umieścić w mojej kostce, oczywiście tym razem już odpowiedniej wielkości.

Oprócz zdjęć dostępny jest krótki film kręcony telefonem (zdjęcia też telefoniczne).

post-22697-0-64090600-1406029902_thumb.jpg

post-22697-0-55233000-1406029904_thumb.jpg

post-22697-0-41944700-1406029905_thumb.jpg

post-22697-0-13911600-1406029906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o żółty to można dać garbika złotego ja u siebie go mam i zero agresji lub jakiegoś gobiodona, niebieski to może chromiska

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możeEcsenius midas?

ecsenius-midas.jpg

Aktywna i wszędobylska, dużo pływa w toni, no i ten niesamowity kolor!

Bardzo mi się Twoja kostka podoba, pozdrawiam :welcome:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super baniaczek. napisz mi proszę czy ten zestaw posiada panel filtracyjny z komorami na media typu ROWA, węgiel aktywowany, siporax czy purigen? czy należy podlaczyc kaskade z mediami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kosteczka jest klejona czarnym silikonem czy tylko mi sie wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Informuję, że akwarium jest do likwidacji. Szczerze - nie ma się niestety już komu nim zajmować.

Aktualny stan przedstawia to wideo:

https://www.youtube....h?v=Vu3c7fEVV7w

Najchętniej sprzedałbym całość (sprzęt + życie), choć oczywiście jeśli jest ktoś chętny na cokolwiek z wnętrza baniaka - zapraszam. Sprzedaję co leci za co łaska -> proszę o jakieś uczciwe propozycje. Nie mam pojęcia ile za to sobie życzyć, zainwestowanych pieniędzy i tak nie odzyskam ;), ale jak przy okazji zostanie mi na jakąś dobrą kolację z hausgestapo to będę się cieszył :)

Większość tego co jest widać na filmie, jeśli macie jakieś pytania zapraszam tutaj albo na priv.

Aha - nie mam narzędzi ani umiejętności odławiania, więc absolutnie i zdecydowanie preferuję osobisty przyjazd do mnie do mieszkania w Warszawie (przy samym wejściu do metra Dworzec Gdański) celem połowu i zabrania swojego wypatrzonego zwierzątka.

Pozdrawiam - Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Informuję, że akwarium jest do likwidacji. Szczerze - nie ma się niestety już komu nim zajmować.

Aktualny stan przedstawia to wideo:

https://www.youtube....h?v=Vu3c7fEVV7w

Najchętniej sprzedałbym całość (sprzęt + życie), choć oczywiście jeśli jest ktoś chętny na cokolwiek z wnętrza baniaka - zapraszam. Sprzedaję co leci za co łaska -> proszę o jakieś uczciwe propozycje. Nie mam pojęcia ile za to sobie życzyć, zainwestowanych pieniędzy i tak nie odzyskam ;), ale jak przy okazji zostanie mi na jakąś dobrą kolację z hausgestapo to będę się cieszył :)

Większość tego co jest widać na filmie, jeśli macie jakieś pytania zapraszam tutaj albo na priv.

Aha - nie mam narzędzi ani umiejętności odławiania, więc absolutnie i zdecydowanie preferuję osobisty przyjazd do mnie do mieszkania w Warszawie (przy samym wejściu do metra Dworzec Gdański) celem połowu i zabrania swojego wypatrzonego zwierzątka.

Pozdrawiam - Michał

Hejka, w razie jakbyś rozkładał na częsci to pisał bym się na pompę nanoprop tą z panelu ,i cyrkulacyją ,w razie W pisze sie pierwszy na pompy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.