Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałaby się jakaś aktualizacja w formie małego filmiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zbiornik jak najbardziej istnieje a aktualizacji nie było z powodu plagi dino po dwóch miesiącach walki nareszcie opanowane postaram się coś wrzucić w najbliższych dniach .

Szkoda, że od pół roku nie ma tu updat'u.

W związku z tym mam pytanie do autora tematu, bo akwarium jest kosmiczne i przyznam, że obserwuje.

Czy największy old school'owy zbiornik w naszym powiecie dalej istnieje ? Bo ktoś mi kiedyś mówił, że likwidujesz :(

Osobiście chcę założyć spory zbiornik "fish only" i bardzo interesuje mnie kwestia rekina kociego :)

Co do rekina zapraszam do jastrzębia tel.723555240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino to największe kur***** jakie może się przytrafić, więc gratuluję samozaparcia, że się udało... choć cyklicznie może znów na jakiś czas wrócić. Wiem bo sam kiedyś tak miałem. U mnie akurat pomogła zmiana soli. Jak się okazało była "za bogata" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino to największe kur***** jakie może się przytrafić, więc gratuluję samozaparcia, że się udało... choć cyklicznie może znów na jakiś czas wrócić. Wiem bo sam kiedyś tak miałem. U mnie akurat pomogła zmiana soli. Jak się okazało była "za bogata" :)

Ja między innymi też zmieniłem sól i zasolenie zmniejszyłem . A właśnie teraz biorę się za wiercenie otworów w ścianie by doprowadzić powietrze do odpieniacza z podwórka .to jak kiedy wpadasz pogadać B)

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja między innymi też zmieniłem sól i zasolenie zmniejszyłem . A właśnie teraz biorę się za wiercenie otworów w ścianie by doprowadzić powietrze do odpieniacza z podwórka .to jak kiedy wpadasz pogadać B)

Maszyny budowlane wiem masz dobre więc dziury pewnie będą też konkretne :) A może przy okazji wyjdzie jakieś dodatkowe wyjście na ogród ? ;)

sprawdz skrzynkę - pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, jedno z najbardziej naturalnie wyglądających zbiorników jakie widziałem... Oby dino nie wróciło.

Zazdroszczę, podziwiam i życzę wytrwałości bo to akwarium nie może przestać istnieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji całego zbiornika to jeszcze trochę wody musi upłynąć ,na chwile obecną dwa filmiki z rekinem może mało profesjonalne ale zainteresowanych rekinem może się spodobają .Jak tylko dino zejdzie, a jest opanowane to wstawię filmik zbiornika

http://sebbudpolit.wrzuta.pl/film/8X9SQgwgUbg/mvi_3596_segment_1_mpeg4

http://sebbudpolit.wrzuta.pl/film/6BfCfbpI9ia/mvi_3596_segment_0_mpeg4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, filmik z tą muzą swietny :)

mógłbym też na żywo zobaczyć?

daj znać na PW to przyjde z browarkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zbiornik, tez chętnie bym zobaczyl na żywo.daleko nie mam;)


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekinek pierwsza klasa :)

zbiornik mega pozdrawiam, może i ja się przewinę kiedyś to zawitam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekinek pierwsza klasa :)

zbiornik mega pozdrawiam, może i ja się przewinę kiedyś to zawitam :)

OK zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zaprezentować nowych lokatorów i długo oczekiwaną przemiane ubarwienia Pomacanthus Imperator ,,euxiphipops xanthometapon,, pterois volitans-skrzydlica ognista pstra podaje linki do filmiku

http://sebbudpolit.wrzuta.pl/film/0BD61R2kbwe/nowi_lokatorzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wielkość ma znaczenie ... ;) obsada i zbiornik bomba. Czuję garbiki będą niedługo pokarmem dla skrzydlicy... ;) Trzymam kciuki za spsy i lpsy bo przy tych pięknych rybciach mogą nie mieć lekko. Projekt super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wielkość ma znaczenie ... ;) obsada i zbiornik bomba. Czuję garbiki będą niedługo pokarmem dla skrzydlicy... ;) Trzymam kciuki za spsy i lpsy bo przy tych pięknych rybciach mogą nie mieć lekko. Projekt super!!!

z koralowcami nie mam problemu morze wolniej ale rosną zwłaszcza talerzówki rosną jak grzyby po deszczu a co do garbików to nieuniknione od kond mam rekina to z 15szt zostało 5 szt .czasem w nocy ma ochotę na przekąskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu szkiełko niczego sobie :clap::thumbsup:


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reeeeeekin! Nie no akwa wymiata, bardzo mi się podoba :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest gatunek rekina?

Jaki to jest gatunek rekina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik hula już około roku

jak w temacie 1760l. wymiar 220x100x80

filtracja

obieg 8000l/h

około 200kg skały w zbiorniku

samp to ok 100l biobali + pare kg skały (filtracja zraszana)

komin biobale ok 30l( filtracja zraszana)

odpieniacz Skimz SM 302

oświetlanie 3x hqi 150v

16x39 T5

obsada

zebrasoma desjardini x1

zebrasoma weliferum x1

zabrasoma scopas x1

zebrasoma xantchurumx3

zebrasoma flavsecens x3

hepatus x1

acanthurus sohal x1

acanthurus leucosternon x1

ctenochaetus strigosus x1

siganus vulpinus x1

pomacanthus imperator x1

pteropogon x6

anthiasx 7

heiochus acominatus x1

synchiropus splendidus x1

labroides x2

hromisy ,garbiki ,krewetki ,ślimaki rozgwiazdy piaskowe itp.

zdjęć trochę mało ale postaram się coś nowego wrzucać

a bym zapomniał nasz pieszczoch

rekin marmurkowy ok 40cm


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin mamrmurkowy zjada tylko małe rybki. Stąd ubywa garbików. Kwestia tylko jaka z tego przyjemność. Większość z tych co trzymają garbiki się nimi opiekuje, a tu służą za pokarm. Średnia przyjemność choć sam rekin jest atrakcyjny. Tylko czy warto poświęcać tak ładne rybki jaimi są garbiki skazując je z góry na łup dla drapieżnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że Sebastian aktualizacje zrobil :(

Al57 wypadało by się najpierw przywitać w odpowiednim temacie a nie krytykować ... No ale 50 postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przepraszam, nie przywitałem się. A odnośnie karmienia rekina marmurkowego to nie krytyka tylko moje odczucie. Każdy ma inne. Sam mam duże okolo 1800 l w obiegu akwarium i choć rekinek bardzo mi się podoba, aż poczytałem sobie o nim, tojednak nie rzuciłbym mu na karmę żadnego z moich podopiecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak byś miał takiego u siebie to nie było by żal rybki ;)

Rekin robi niesamowite wrażenie, na żywo to jest bajka... Kawałek rafy, i koniec łańcucha pokarmowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ładny. Jednakże ja podchodzę do mojego hobby trochę inaczej. Staram się dostrzec we wszystkim co zyje jakąś atrakcję. Owszem w środowisku naturalnym a szczególnie w morskim trwa ciągła walka kto kogo pożre, ale dzieje sie to poza moimi oczami. Czasami obejrze na jakimś filmie walkę, ale nieszczególnie mnie to pociąga. Inną sprawą jest umieszczenie we własnym akwarium o zróżnicowanej obsadzie takiego drapieżnika. Lepszym rozwiazaniem byłby dla niego osobny zbiornik i jakieś inne mniej bulwersujące karmienie, wszak jego menu to nie tylko małe rybki. Ale jak pisalem wcześniej, każdy ma inne gusta. Osobiście barziej od takiego rekinka podobają mi się rogatnice, ale one to potrafią jeszcze więcej narobić bałaganu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj AL57

Troszkę za bardzo wziąłeś sobie moje garbiki do serca, na pewno nie kupiłem rekina żeby go karmić garbikami ale zanim nauczyłem karmić rekina z ręki to niestety parę garbików się straciło .Ale czy on tyle zjadł to nie wiem morze się podzielił ze skrzydlicą :) którą też musiałem nauczyć jeść z ręki.A tak na poważnie niestety nie jesteśmy wstanie przewidzieć jakich szkód nam narobi wpuszczane nowe zwierzę do zbiornika , uczymy się na błędach zwłaszcza przy większych obsadach. To że wciągnie mi 3 małże które mnie kosztowały prawie 1000 zł tego też nikt ci nie powie i co miałem zrobić zjeść go, czy mu wlać a morze zlikwidować zbiornik z rozpaczy.A to w jaki sposób ja to przedstawiłem ,to nie znaczy że się cieszę że zjadł garbika czy inne to była raczej przestroga dla innych na jakie szkody muszą się przygotować osoby przy zakupie takich zwierząt ,bo kasa nikomu nie rośnie na drzewie :) Po to jest to forum żeby przestrzec innych posolonych o swoich doświadczeniach ,a teraz jak rekin i skrzydlica jedzą z ręki to sobie dokupiłem garbików krewetek i innej drobnicy ,i się nie tracą ale regularne karmienie skrzydlicy i rekina jest obowiązkowe .

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.