Skocz do zawartości
guucio8

aquael nano-reef 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie będzie to aż tak długo trwało. U mnie w ok. 2,5h przefiltrowane jest 20l wody. Więc w 30-litrowym akwarium nie będzie to aż taki problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy nie będzie potrzebna jakaś dodatkowa część do podłączenia filtra do kranu, takze lepiej napisac/zadzwonić do sklepu, w ktorym sprzedają filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a teraz coś z zupełnie innej beczki. Patrze w necie na żywą skałę za ok. 37zł/kg i dreszcze mnie przechodzą, że tak drogo. Gdzie mogę kupić za ok 25zł/kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko "używana" z targowiska może tyle kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko "używana" z targowiska może tyle kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skała z targowiska jest wskazana dla nowicjusza? Czy lepiej kupić w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wybór należy do kupującego. Z żywej skały ze sklepu może wyjść więcej życia, ale nigdy nie wiadomo. Ja ze względu na cenę kupiłam skałę z działającego zbiornika. Tutaj jest coś na ten temat http://nano-reef.pl/topic/49905-skala-z-frachtu-sucha-ze-sklepu-czy-od-ludzi/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pewne źródło to możesz brać od kogoś, ale jeśli nie masz pewności to jednak wziąłbym ze sklepu odgazowaną, bo z taką od kogoś to nie wiadomo co tam za plagi się kryją w niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ja na pewno chcę żywą, bo tam często jakiś koral się kryje, małż lub rozgwiazda albo inne żyjątka, nawet te niepożądane. A na zaopatrzenie się i kupowanie korali z osobna mnie raczej nie stać. Zawsze na pewno coś tam kupię, może jakiś forumowicz da mi szczepkę, zobaczy się. W każdym razie chcę żywą. Nawet jak będzie to kosztować dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie to aż tak długo trwało. U mnie w ok. 2,5h przefiltrowane jest 20l wody. Więc w 30-litrowym akwarium nie będzie to aż taki problem...

Mam taki sam filtr jaki ty poleciłeś u mnie przefiltrowanie 20 l wody tym filtrem trwa znacznie dłużej.

10 l na jakieś 12 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego filtra tylko kupuję wodę w sklepie po 40-50 gr do mojego reefmaxa koszt miesięczny wody ok 5 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam filtr jaki ty poleciłeś u mnie przefiltrowanie 20 l wody tym filtrem trwa znacznie dłużej.

10 l na jakieś 12 h.

Może coś z nim nie tak? Tak długo filtrowanie wody u mnie jeszcze nigdy nie trwało.

guucio: W takim razie najwięcej życia będzie w skale ze sklepu, jednak trzeba wybrać odpowiednie kawałki. A to, że na takiej skale będzie jakiś koral nie jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, może pojadę do Łodzi do Kakadu i tam kupię. Może ktoś z was wie, czy w Kakadu w ogóle jest żywa skała? I do tego żywy piasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie będzie w kakadu, to jak zamówię przez internet to nie przyjdzie w jakimś opłakanym stanie? Czy przyjdzie zapakowana w wodzie?

Proszę o pomoc

Edytowane przez guucio8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja w swoim bede startował na mixie 5kg zywej 15-20 suchej z erybki, W Łodzi zywa skała jest napewno w Euroakwarium ale troche tam lezy, widzialem na niej aitapsie, mozesz pojechac i zobaczyc tylko trzeba najpierw zadzwonic i sie umowic. Moze tez jest w nowym sklepie w Pabianicach

kiedy startujesz ? :)

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, być może wcale :( Niestety jest pewien problem i na razie akwarystykę muszę odłożyć na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej teraz jak miałbyś życie i musiał natychmiast wszystko likwidować.

Czasami lepiej odczekać, nawet jakby to trwało miesiąc, rok czy 3 lata :)

Co ma wisieć... :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie utonie ;)

Poczekam na pewno. Będę bardziej przygotowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Kakadu posiada morskie wogole czy tylko jedna lampke na stanie i to aquaela duo marine i zestawy ala morskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.