Skocz do zawartości
nosens

Cube 45 - Morskie vol. 1;]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym się przywitać, mam na imię Kuba i obecnie mieszkam w Kielcach. Z akwarystyką miałem coś wspólnego, jednak do tej pory były to akwaria typowo roślinne słodkowodne. Pozwolę sobie zamieścić fotkę ostatniej aranżacji.

v4u4.jpg

Jak widać choroba zwana akwarystyką jest nieuleczalna, postępuje dalej, bo zdecydowałem się na akwarium morskie. Oczywiście akwarium może powstać, ale pod pewnymi warunkami które postawiła mi żona, musi być Nemo ;] . Niestety na sump i większe akwa miejsca nie znajdę.

Plany są takie:

Akwarium: 45/45/45 OW czy może 50/50/50 nie wiem czy lampa wystarczy na większe? czy akwarium musi być przykryte?

Lampa: Led Razor Nano 60W

Odpieniacz: Deltec MC300 lub inny MC600 (czy nad filtracja będzie szkodliwa?)

Zycie: miękkie, LPS, 2 błazenki

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6025

Filtr: RO już posiadam pozostanie jedynie kupno DI

A teraz pytania. Wybrałem dlatego te odpieniacze bo można włożyć do niech dodatkowe media filtracyjne typu purigen, phosguard. Zależy mi na tym żeby w akwa było jak najmniej sprzętu. No ale czy nie można tego zrobić inaczej? Poniżej schemat jakbym to widział. W akwarium pozostaną wtedy jedynie cyrkulatory i wlot oraz wylot wody. Nie wiem nie znam się może to nie ma sensu?

cihi.jpg

Od razu z góry dziękuje Wam za pomoc i odpowiedzi na moje pytania.

Kuba

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czy 2szt. Tunziaków 6025 (razem 5k L/H) nie będzie robiło młynu?

Daj 2szt. Newa Wave 1.6 :) Sam je planuję zamówić.

PS: piękny słodki baniaczek ale kiepska obsada :) Sorry za OT to nie forum o słodkiej wodzie.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new vawe 1.6 jest bardzo fajny :) u mnie aby 1 na 110 l wystarcza, 2 robia olbrzymi mlyn heh . ladne akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi koledzy z forum zaproponowali 2x6015 do kostki 50x50x50.Po tescie na slodkiej wodzie mysle ze ta cyrkulacja bedzie wystarczajaca :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie pod uwagę, że wydajność cyrkulacji mocno spada z czasem ponieważ wyjątkowo lubią ją zarastać glony. Lepiej przewidzieć na początek lekko za mocne pompy niż później dokładać kolejną lub sprzedawać i kupować nową. Ostatnio po oczyszczeniu pomp zrobiły mi taką wirówkę w akwa, że zastanawiałem się o co chodzi ale ze względu na przepływ wody szczeliny lubią szybko zarastać glonami. Max wydajność będziesz miał tylko jak są nowe i zaraz po czyszczeniu. A że czyścić się z czasem odechciewa to wniosek jak powyżej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym obnizyl baniaczek na 45 cm albo i nawet na 40. Wiadomo ze to kwestia gustu ale zawsze latwiej doswietlic.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.