Skocz do zawartości
MarekPro

Wyciszenie komina bez ograniczenia przepływu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy, podzielcie się informacją jak wytłumiacie kominy bez ograniczenia przepływu wody. Ja mam u siebie zawór na spływie ale nie mogę go idealnie ustawić tak aby woda w kominie była wystarczająco wysoko, żeby nie chlapała przy wpadaniu do komina.

Jak można wytłumić komin bez zmniejszania jego przepływu?

dzięki za pomoc


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciszyłem takim czymś, przed MM miałem też problemy ze spływem, wiecznie coś chlupotało albo siorbało a potem cisza ;)

Koledzy z Lublina widzieli jak było przed a jak po. Także u mnie zadziałało.

http://erybka.pl/product-pol-1601-Maggie-muffler-Tlumik-splywu-32-mm.html


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kulowy to powalcz trochę, na pewno da się to ustawić, żeby przelewało się przez rewizje minimalnie. A jaka jest odległość od grzebienia do poziomu wody w kominie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciszyłem takim czymś, przed MM miałem też problemy ze spływem, wiecznie coś chlupotało albo siorbało a potem cisza ;)

Koledzy z Lublina widzieli jak było przed a jak po. Także u mnie zadziałało.

http://erybka.pl/pro...lywu-32-mm.html

Jak to działą? Bo u mnie problem jest z wpadającą wodą.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kulowy to powalcz trochę, na pewno da się to ustawić, żeby przelewało się przez rewizje minimalnie. A jaka jest odległość od grzebienia do poziomu wody w kominie?

Mam kulkowy zawór. Co do odległości to po wyregulowaniu mam ok 14 cm niżej wodę licząc od początku (góra) grzebienia. Jak skręcam bardziej zawór to woda podchodzi za wysoko. Na takim ustawieniu utrzymuje się w miejscu.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zakładasz to na rurę od spływu i tyle.

Woda wpada równomiernie po całym obwodzie do rury.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich bardziej radykalnych sposobów, możesz spróbować przykleić do grzebienia kawałek plexi, który pod kątem wpadałby do wody w kominie. Woda wtedy by nie chlupała a gładko spływała po plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem ale z overflow diy. Ciągle coś chlupie i bulgocze. Jeżeli ma ktoś radę na mój problem to poproszę o radę. A autora postu przeprawszam za wciśnięcie się w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich bardziej radykalnych sposobów, możesz spróbować przykleić do grzebienia kawałek plexi, który pod kątem wpadałby do wody w kominie. Woda wtedy by nie chlupała a gładko spływała po plexi.

Są dwa grzebienie tzn na dwóch ściankach komina, jak zrobię pod kątem do jednego to drug i tak będzie hałasował czy źle coś rozumiem?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zakładasz to na rurę od spływu i tyle.

Woda wpada równomiernie po całym obwodzie do rury.

Jak nic nie wymyślę to przeanalizuję zakup tego rozwiązania. "Spokój" jest bezcenny :D


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa grzebienie tzn na dwóch ściankach komina, jak zrobię pod kątem do jednego to drug i tak będzie hałasował czy źle coś rozumiem?

Jeśli to komin wewnętrzny to będzie trudniej ale pewnie dałoby rade z dwóch kawałków coś zmajstrowac tylko trzebaby ciąć pod kątem. Może faktycznie lepiej zastosować to sprawdzone rozwiązanie.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jaką masz rurę na spływie ? 25 ? czy 32 ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze mialem problem z chlupaniem jak mi komin zaprojektował gość ze sklepu, ale dolozyłem rewizje a na nią redukcje na 50mm i cisza jak w bibliotece :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem :) Jeśli jest rewizja w kominie ,podnieś wyżej rurę .Tak 2-3 cm nizej od dolnych zębów grzebienia . Gwarantuje Ci że będzie cisza .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem i długo z tym walczyłem. Podniosłem znacznie poziom wody w sumpie i poziom wody w kominie tak aby woda spływała delikatnie rewizją. Nic nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jaką masz rurę na spływie ? 25 ? czy 32 ?

Rura 25 mm

Nie bardzo rozumiem :) Jeśli jest rewizja w kominie ,podnieś wyżej rurę .Tak 2-3 cm nizej od dolnych zębów grzebienia . Gwarantuje Ci że będzie cisza .

Dobry pomysł :)

Dziś podejmę ostatnią próbę wyregulowania tego ręcznie, jak nie pójdzie to wstawię rurę lub wykombinuję coś innego i dam Wam znać panowie :) Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś inny ciekawy pomysł to będę zobowiązany.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypróbuj moje rozwiązanie, działa od trzech lat.

4794-stab.jpg

DSC1136

DSC 1137

Aktualnie na rurze znajduje się dekielek wyciszający podczas schodzenia wody z komina gdy karmię trzodę.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy, podzielcie się informacją jak wytłumiacie kominy bez ograniczenia przepływu wody. Ja mam u siebie zawór na spływie ale nie mogę go idealnie ustawić tak aby woda w kominie była wystarczająco wysoko, żeby nie chlapała przy wpadaniu do komina.

Jak można wytłumić komin bez zmniejszania jego przepływu?

dzięki za pomoc

Odłóż sobie na zawór bramowy i masz spokój bez kombinacji, kulowym mało kto ma dobrze wyregulowane a u co trzeciego woda idzie ciągiem przez rewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nałóż rurę osłonową na rurę spływową, ta rura ma być zatkana od góry, do tego u góry rury osłonowej robisz małą dziurkę, na dole rury osłonowe zrób taki jak by grzebień, pamiętaj rura osłonowa musi być dłuższa niż rura spływowa, lub na rurze spływowej też robisz taki jakby grzebień.

tak naprawdę robisz coś na zasadzie syfonu i problem znika, to jest wersja DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gai1.jpg

3znr.jpg

6oeo.jpg

zhsz.jpg

To moje rozwiazanie, mam zastosowane to w 2 akwariach jest to redukcja krótka z nawierconymi otworami (by woda sięprzelewałą) + zaślepka. Wzorowałem się na tym maggi mufferem czy jakos tak, zdaje egzamin w 100% no i tańszy jest od oryginału minimum 10 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marek :):clap: :clap: :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.